Poza ogrodem

W i poza ogrodem

Polska niestety od wielu lat znajduje się w niechlubnej czołówce najbardziej zanieczyszczonych Państw w Europie. Za smog odpowiada między innymi przemysł, transport czy tzw. „kopciuchy”, czyli piece niewymienione przez użytkowników indywidualnych. Jak wiemy, w procesie spalania benzyny dochodzi do wysokiej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. To problem, który starają się rozwiązać kolejne pokolenia. Być może wreszcie pojawiło się rozwiązanie.

Więcej…

W i poza ogrodem

Dobór kwiatów do okazjiZapewne każdy miał w życiu takie chwile, w których nieodzownym było zakupienie i podarowanie kwiatka. Problem pojawia się w momencie, gdy wchodząc do kwiaciarni nie wiemy, jaki kwiat będzie odpowiedni do danej okazji. Często ratunkiem jest porada u sprzedawcy, jednak nie zawsze potrafią oni dokonać właściwego wyboru.

Więcej…

W i poza ogrodem

Cmentarz kojarzy nam się raczej z zadumą i skromnością, aniżeli z nowoczesnością. Aczkolwiek idąc z duchem czasu znacznie chętniej przełamujemy pewne bariery oraz utarte niegdyś granice. Jakby zastanowić się nad tym głębiej, dochodzimy do wniosku, że śmierć jest odejściem do znacznie lepszego, pozbawionego bólu i cierpienia świata wieczności. Dlatego też coraz chętniej dekorujemy groby swoich bliskich i traktujemy je niczym swoiste symbole pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Poczynając od tego, że kładziemy na pomnikach maskotki, przedmioty kojarzące nam się z daną osobą, kwiaty i znicze – przynosimy także kompozycje nagrobne. Jeśli chodzi o nowoczesne dekoracje, które z całą pewnością ozdobią grób, to jest ich naprawdę wiele i zdecydowanie mamy w czym wybierać.

Więcej…

W i poza ogrodem

Oświetlenie meblowe to jeden z ważnych elementów wyposażenia wielu wnętrz. Przydaje się w wielu miejscach w domu, a w szczególności w kuchni i salonie, choć w obu pełni nieco odmienne funkcje.

Więcej…

W i poza ogrodem

Ule korpusowe w pasiecie

Do najczęściej wybieranych typów uli należą ule korpusowe. Każdy jednak może zgodnie z własnymi preferencjami dobrać typ ula do wielkości własnej pasieki oraz planów jej rozbudowy. Jaki ul będzie najlepszym rozwiązaniem w pasiece towarowej, a jaki w amatorskiej? Poznaj główne różnice między typami uli oraz przypomnij sobie ich budowę.

Więcej…

W i poza ogrodem

Lampy industrialne szturmem zdobywają rynek wnętrzarski i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Nie ma się czemu dziwić - są stylowe, modne, oryginalne i dają dużo światła. Ich ceny potrafią być wysokie, tym bardziej warto poznać tajne sposoby na ich właściwe, bezpieczne czyszczenie. Zapraszamy do lektury!

Więcej…

W i poza ogrodem

Nie da się żyć w domu lub mieszkaniu bez prądu, to fakt niezaprzeczalny. Do instalacji elektrycznych podpinamy przecież większość domowych sprzętów AGD i RTV oraz całe oświetlenie, gwarantujące komfort i wygodę funkcjonowania we wnętrzach. Jednym z najważniejszych elementów całego systemu elektrycznego są niewątpliwie gniazda, które montuje się we wszystkich domowych pomieszczeniach. Dziś opowiemy o najczęściej stosowanych typach gniazd w Polsce.

Więcej…

W i poza ogrodem

Zbiornik dwupłaszczowy on 1500l

W dzisiejszych czasach trudno poradzić nam sobie bez pojazdów i urządzeń, które posiadają silniki zasilane paliwem. Przydają nam się one zarówno w życiu prywatnym, jak i w działalności zawodowej.

Więcej…

W i poza ogrodem

Budowa własnego domu to ogromne wydarzenie w życiu całej rodziny. Dzisiaj coraz więcej młodych osób decyduje się właśnie na postawienie nieruchomości, zamiast kupować mieszkanie w bloku od dewelopera. Koszty takiej inwestycji są nieco większe, jednak komfort i przestrzeń, jaką się w ten sposób zyskuje trudno jest wycenić. Stawiając dom, większość osób decyduje się dziś na nowoczesne wykończenie jego elewacji i dachu. Bardzo modnym rozwiązaniem jest na przykład piękny i efektowny łupek na dach, który stanowi ozdobę, ale jest także funkcjonalny i odporny na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Dzisiaj dostępny jest on w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu można go idealnie dopasować do własnych potrzeb.

Więcej…

W i poza ogrodem

Parki, nazywane zielonymi płucami miast, to dla wielu osób najlepszy sposób, by wyrwać się z betonowego lasu i zakosztować nieco relaksu w otoczeniu prawdziwych drzew. Sposobów na spędzenie wolnego czasu w parku jest sporo – czytanie książki na ławeczce, robienie zdjęć, wycieczka rowerowa z czy piknik z rodziną.

Więcej…

W i poza ogrodem

Prowadzenie firmy polegającej na sprzedaży produktów coraz częściej wymaga ich odpowiedniego opakowania. Co ciekawe, nie dotyczy to wyłącznie produktów sprzedawanych internetowo lecz także sklepów stacjonarnych. Opakowania to wymóg, którego nie da się wyeliminować - każdy przedsiębiorca powinien zadbać o opakowanie oferowanych rzeczy bez względu na to, czy mają być one transportowane na drugi koniec Polski czy też wydawana klientowi bezpośrednio do ręki.

Więcej…

W i poza ogrodem

Polskie prawo stawia przed właścicielami budynków takich jak biurowce jasno sprecyzowane wymagania dotyczące dróg ewakuacyjnych, w tym drabin ewakuacyjnych. Dostosowanie się do tych wymogów to nie tylko kwestia dopasowania się do obowiązujących reguł, lecz przede wszystkim podstawa wszelkiego bezpieczeństwa. Dlaczego jest to tak ważne i na jaką konkretną drabinę postawić?

Więcej…

W i poza ogrodem

Urządzając park, należy zadbać o to, aby każdy z elementów małej architektury: ławki, donice, lampy lub altanki były nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne. Na szczęście, zaopatrzenie przestrzeni miejskiej nigdy nie było tak łatwe jak dziś. Wystarczy popatrzeć na ofertę jakiegokolwiek sklepu internetowego z produktami przeznaczonymi do urządzenia przestrzeni rekreacyjnych, aby przekonać się, że możliwości są właściwie nieograniczone. Dziś skupimy się na ławkach parkowych, które są kluczowe dla stworzenia z parku przyjemnego miejsca relaksu.

Więcej…

W i poza ogrodem

Każdy z nas potrzebuje czasem kontaktu z naturą. Pozwala on na zregenerowanie sił, odprężenie się, zrelaksowanie. Co jednak zrobić, kiedy nie można opuścić miasta? Sięgnijmy po własny… las. Las zamknięty w słoiku lub butelce!

Więcej…

W i poza ogrodem

Przyszedł wreszcie czas, aby uciec od miejskiego zgiełku prosto na łono natury? Chciałbyś mieć swój własny raj na ziemi, który pozwoli ci na krótkie i dłuższe wypoczynki? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego terenu.

Więcej…

W i poza ogrodem

Lato zazwyczaj kojarzy nam się z kilkoma rzeczami. Przede wszystkim, chodzi o wysokie temperatury i naprawdę sprzyjające warunki atmosferyczne.

Więcej…

W i poza ogrodem

Znalezienie dobrej lodówki na działkę nie musi być problemem. Dzisiaj w sklepach spotyka się wiele modeli, które doskonale będą nadawały się właśnie do tego celu. Na jakie z nich warto zwrócić uwagę?

Więcej…

W i poza ogrodem

Działki w okolicy jezior i lasów

Są w życiu sytuacje, kiedy chcemy sprzedać swoją działkę lub inną nieruchomość. Być może potrzebujemy pieniędzy lub po prostu ziemia leży odłogiem, a my nie mamy czasu nic na niej zagospodarować. Zastanawiamy się więc, czy sprzedawać ją na własną rękę czy lepiej skorzystać z pomocy przedsiębiorstw zajmujących się pośrednictwem w sprzedaży gruntu.

Więcej…

W i poza ogrodem

Firany na wiosnę

Wiosna to czas generalnych porządków i wietrzenia szafy. Zmiany nie powinny omijać również wystroju naszych mieszkań. To dobry moment na to, by na nowo zaaranżować okna. Oto kilka pomysłów, jak to zrobić wykorzystując nowoczesne firanki i zasłony.

Więcej…

W i poza ogrodem

Oto lista podziału roślin na świecie najczęściej występująca w książkach i dokumentach naukowych, który uwzględnia głównie taksony roślin rosnących w Polsce w podziale na gromady, podgromady, klasy, rzędy:

Więcej…

W i poza ogrodem

1. Liga Ochrony Przyrody - jest to stowarzyszenie powstałe w 1928 r. z inicjatywy prof. Władysława Szafera. Jej statut został zatwierdzony 29.03.1928 r. przez Komisarza Rządu miasta stołecznego Warszawa. Ligę Ochrony Przyrody wpisano - pod numerem 358 - do rejestru stowarzyszeń i związków.

Więcej…

W i poza ogrodem

Zmiany klimatyczne sprawiły, że od dłuższego czasu zacierają się granice między porami roku. Przyzwyczajenia związane z odmienną pogodą dominującą w poszczególnych kwartałach musimy więc stale modyfikować. Znika z naszych szaf tak zwana odzież przejściowa – na upartego cały rok można by przechodzić w adidasach, o kurtce puchowej przypominając sobie jedynie podczas wypadu na narty (pod warunkiem, że akurat spadnie śnieg, albo przynajmniej temperatura umożliwi sztuczne naśnieżanie stoków). Znika także poczucie bezpieczeństwa związane z faktem, że mroźne zimy gwarantowały „wymrożenie” wirusów i bakterii; dziś sezon grypowy trwa niemal cały rok. Działkowicze i ogrodnicy obserwują zmiany w wegetacji roślin. Nikogo nie dziwią kwitnące w styczniu krokusy, bazie pojawiające się w połowie lutego i astry, cynie czy malwy zakwitające jeszcze w czasie trwania wakacji. Niedźwiedzie przerywają hibernowanie w najmniej oczekiwanej chwili, bociany podejmują decyzję o odlocie za wcześnie lub relatywnie późno, komary dokuczają nie tylko w letnie upalne dni.

Więcej…

W i poza ogrodem

Dla niektórych zaczyna się już pod koniec lutego, gdy kwitnie leszczyna: uporczywy katar, łzawiące oczy, spuchnięte powieki i złe samopoczucie. Alergicy często nie mogą w pełni cieszyć się wiosną i początkiem lata, nie wspominając już o mękach codziennego funkcjonowania z objawami uczulenia. Niestety nie wymyślono jeszcze kombinezonu, który chroniłby przed pyłkami na zewnątrz, ale można już na wiele sposobów pozbyć się dyskomfortu alergii w pomieszczeniach. Oto najskuteczniejsze z nich.

Więcej…

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Wokół i poza ogrodem

8 sekretnych sposobów na czyszczenie lampy industrialnej

Lampy industrialne szturmem zdobywają rynek wnętrzarski i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Nie ma się czemu dziwić - ...

Elementy małej architektury w parkach

Parki, nazywane zielonymi płucami miast, to dla wielu osób najlepszy sposób, by wyrwać się z betonowego lasu i zakosztować nieco re...

Jak sprzedać grunt?

Są w życiu sytuacje, kiedy chcemy sprzedać swoją działkę lub inną nieruchomość. Być może potrzebujemy pieniędzy lub po prostu ziemia le...