W i poza ogrodem

Dobór kwiatów do okazjiZapewne każdy miał w życiu takie chwile, w których nieodzownym było zakupienie i podarowanie kwiatka. Problem pojawia się w momencie, gdy wchodząc do kwiaciarni nie wiemy, jaki kwiat będzie odpowiedni do danej okazji. Często ratunkiem jest porada u sprzedawcy, jednak nie zawsze potrafią oni dokonać właściwego wyboru.

Kolory róż w zależności od okazji

Najłatwiej jest w przypadku róż. Czerwone róże zawsze oznaczają płomienną miłość, a zatem są idealnym wyborem, gdy zamierzamy podarować je ukochanej kobiecie lub tej, z którą chcielibyśmy, by połączyło nas coś żarliwego.

Pojedyncza czerwona róża nadaje się także świetnie na pierwszą randkę. Jeśli pani naszego serca czerwone róże się "przejedzą", możemy zastąpić je pomarańczowymi, które oznaczają fascynację i przyjaźń, a także uznanie i wdzięczność i są doskonałe na imieniny czy gratulacje. Inne kolory, które także się tu sprawdzą to róże herbaciane czy różowe, a także wyjątkowe, fioletowe.

Biała róża z kolei jest symbolem niewinności, czystości i delikatności, podobnie jak frezja. Jest zatem idealna dla dziecka, ale świetnie sprawdzi się także na przeprosiny.

Inaczej jest z różami żółtymi, które symbolizują zazdrość i lepiej nie dawać ich wcale, bo można sprawić przykrość obdarowanemu.

Tulipany, gerbery, anturium

Popularnymi kwiatami są także tulipany. Czerwone mają podobną symbolikę jak róże, ale tym razem możemy skomponować bukiet z różnych kolorów. Nadawać się będzie doskonale na dzień kobiet i inne okazje, podczas których obdarowujemy kobietę. Nie są tak zobowiązujące jak róże.

Stateczne i eleganckie gerbery wyrażają szacunek i uznanie. Są doskonałe, jeśli wręczamy je przełożonemu, partnerowi biznesowemu, ale także uznanym osobowościom, artystom i politykom. Warto także zakupić je z okazji jubileuszu czy uroczystości państwowej. Przy szczególnie ważnych okazjach i najbardziej szanowanych osobach, możemy je zastąpić anturium, które podkreśli nasze uznanie.

Narcyzy, żonkile, storczyki

Narcyzy i żonkile symbolizują miłość bez wzajemności oraz zdradę. Lepiej więc być ostrożnym i nie wręczać ich osobom, które słabo znamy, a która może znać mowę kwiatów. Taki bukiecik kupujemy dla siebie lub dla osoby, co do której mamy pewność, że lubi ten rodzaj kwiatów. Kiedyś symbolizował także rycerskość i odwagę, ale dziś niewiele jest okazji, podczas których moglibyśmy wyrazić właśnie te emocje.

Storczyk to z kolei bardzo efektowny kwiat, symbolizujący elegancję. Są świetnym prezentem dla osób, którym nie wypada dawać drogich podarunków, a którym chcemy wyrazić wdzięczność. Obdarowując nimi przełożonego lub ulubionego nauczyciela, wręczamy mu coś, co niesie ze sobą luksus, przepych i bogactwo.

Bratki, niezapominajki, lawenda, kwiaty polne

Coraz mniej popularne, a urocze bratki niosą ze sobą przesłanie pamięci o danej osobie. Są najlepszym kwiatkiem, kiedy idziemy w odwiedziny do bliskiej osoby, na przykład do mamy czy babci.

Niezapominajki, lawenda czy kwiaty polne nie nadające się może na oficjalne uroczystości, doskonale sprawdzą się jako podarunek dla najbliższych. Wyrażają nasze przywiązanie, bliskość a ponadto są życzeniami szczęścia i nie muszą być wręczane z żadnej konkretnej okazji.

A teraz pędź do kwiaciarni po kwiaty na Twoją okazję!

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Wokół i poza ogrodem

Ekologiczna benzyna wspiera ochronę środowiska

Polska niestety od wielu lat znajduje się w niechlubnej czołówce najbardziej zan...

Las zamknięty w słoiku (Forest Forever) - niesamowity projekt Justyny Stoszek!

Każdy z nas potrzebuje czasem kontaktu z naturą. Pozwala on na zregenerowanie sił, odprężenie się, zrelaksowanie. Co jednak zrobić, kiedy ni...

Wybieramy małą lodówkę na działkę

Znalezienie dobrej lodówki na działkę nie musi być problemem. Dzisiaj w sklepach spotyka się wiele modeli, które doskonale będą nadawały ...