W i poza ogrodem

Budowa własnego domu to ogromne wydarzenie w życiu całej rodziny. Dzisiaj coraz więcej młodych osób decyduje się właśnie na postawienie nieruchomości, zamiast kupować mieszkanie w bloku od dewelopera. Koszty takiej inwestycji są nieco większe, jednak komfort i przestrzeń, jaką się w ten sposób zyskuje trudno jest wycenić. Stawiając dom, większość osób decyduje się dziś na nowoczesne wykończenie jego elewacji i dachu. Bardzo modnym rozwiązaniem jest na przykład piękny i efektowny łupek na dach, który stanowi ozdobę, ale jest także funkcjonalny i odporny na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Dzisiaj dostępny jest on w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu można go idealnie dopasować do własnych potrzeb.

 

Co jest obecnie modne?

Projektanci decydują się dziś na najnowsze trendy, jak łupek na dach, czy panele aluminiowe na elewacji budynku. Poza tym, bardzo na czasie są dodatki takie, jak naturalny kamień, drewno, czy szkło. W zależności od samego projektu oraz wielkości domu i jego otoczenia, można te rozwiązania ze sobą łączyć. W przypadku kolorystyki króluje przede wszystkim szarość oraz biel. Dodatki w postaci kamienia i drewna oraz szkła pięknie komponują się z taką kolorystyką i są wyeksponowane w odpowiedni sposób. Bardzo modne są dziś niewielkie domy o geometrycznych kształtach, często o przeszklonych ścianach i bogato oświetlone z zewnątrz. Kiedyś takie nieruchomości mogliśmy oglądać głównie w telewizji, ale powoli pojawiają się nawet pod miastami i na wsiach.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Planując elewację i wykończenie budynku, najlepiej wziąć pod uwagę panujący klimat oraz otoczenie. Bardzo ważne jest, aby materiały były funkcjonalne i odporne na działanie czynników klimatycznych. Łupek na dach warto wybierać od producentów takich, jak lupekdachowy.com, którzy oferują produkty najwyższej jakości i gwarantują ich trwałość i zastosowanie. Również zastosowane panele, czy farby musza posiadać odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają ich możliwości.

Warto dowiedzieć się, czy firma, która realizuje cały projekt nie nawiązała wcześniej kontaktu z najlepszymi producentami. Bywa bowiem tak, że takie firmy z racji swojej stałej współpracy mogą liczyć na znacznie korzystniejsze warunki cenowe. Oczywiście, nie jest to regułą i niekiedy podczas większych zamówień zleceniodawcy udaje się osiągnąć o wiele lepszą cenę w procesie negocjacji z samym producentem. Takie oszczędności w przypadku dużej inwestycji można wykorzystać w inny sposób, na przykład na jej urządzenie lub wyremontowanie w środku. Koszty postawienia i wykończenia domu są przecież ogromne.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Wokół i poza ogrodem

Podział roślin - Systematyka roślin

Oto lista podziału roślin na świecie najczęściej występująca w książkach i dokumentach naukowych, który uwzględnia głównie taksony roślin rosnących w ...

Nowoczesne stroiki na cmentarz

Cmentarz kojarzy nam się raczej z zadumą i skromnością, aniżeli z nowoczesnością. Aczkolwiek idąc z duchem cz...

Jak skutecznie radzić sobie z alergią?

Dla niektórych zaczyna się już pod koniec lutego, gdy kwitnie leszczyna: uporczywy katar, łzawiące oczy, spuchnięte powieki i złe samopoczucie. Al...