Ogrodzenia, Żywopłoty, Tuje

Ogrodzenia, Żywopłoty

ogrodzenia panelowe

Wybór ogrodzenia ma niewątpliwie duże znaczenie. W końcu wpływa na bezpieczeństwo, ale też na estetykę całej posesji. Warto zastanowić się nad ogrodzeniem panelowym i frontowym. Poznajcie dostępne rozwiązania i wymagania.

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

panele ogrodzeniowe

Montaż paneli ogrodzeniowych to prosty sposób na stworzenie trwałego i bezpiecznego ogrodzenia. Jak wygląda proces mocowania paneli ogrodzeniowych? Jakie akcesoria do ogrodzeń panelowych są w jego trakcie niezbędne?

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

ogrodzenie - nowoczesne, pełne

Ogrodzenie domu lub firmy daje wszystkim poczucie bezpieczeństwa, a dodatkowo wpływa na wygląd obiektu. Z tego powodu warto zamienić stare i zniszczone płoty na nowoczesne ogrodzenie, które będzie solidne i ładne. Zwieńczeniem są bezpieczne furtki, które staną się wizytówką nieruchomości. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby kupić odpowiednie produkty i zyskać największy poziom ochrony oraz dużą funkcjonalność.

  1. Dostawca ogrodzenia posesji
  2. Solidne ogrodzenia panelowe
  3. Jakie ogrodzenia nowoczesne wybrać?

 

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

Ogrodzenie domu- płot tradycyjny

Każdy potrzebuje prywatności. Jeśli zależy nam na natychmiastowym efekcie, pomyślmy o zbudowaniu płotu z drewnianych lub winylowych desek. Nieco dłużej będziemy musieli czekać na rezultat, jeśli zdecydujemy się na ogrodzenie naturalne - żywopłot lub drzewa.

Siatka lub nawet niski płot to niewystarczające zabezpieczenie, jeśli chcemy ukryć nasz ogród przed okiem sąsiada. Nawet jeśli mieszkający obok ludzie są bardzo mili i wcale nie interesuje ich nasze życie osobiste, większość z nas chce zachować poczucie prywatności, choćby dla własnego komfortu. Jeśli lubimy opalać się lub mamy w ogrodzie basen, odpowiednie ogrodzenie da nam poczucie intymności i pozwoli prowadzić normalne rodzinne życie. Rozwiązania są dwa. Możemy posadzić obok ogrodzenia wysokie rośliny lub zbudować wysoki płot.

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

Pielęgnacja żywopłotu

Chcesz cieszyć się zdrowym i bujnie rozwijającym się żywopłotem? Podpowiadamy, jak pielęgnować żywopłot, by przez cały rok cieszyć się jego pięknym wyglądem.

 

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

Do najbardziej odpornych i wytrzymałych typów ogrodzenia należy bez wątpienia system paneli ogrodzeniowych. Takie rozwiązanie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie oferuje nienaganną estetykę. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na panele ogrodzeniowe?

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

Chcesz, aby w następnym sezonie Twój ogród był bujnie zielony? Jesień to dobry czas na założenie żywopłotu, który oprócz poprawy estetyki gwarantuje również odgraniczenie przestrzeni wokół domu od ulicy czy chodnika. Nie wiesz, jakie rośliny na żywopłot wybrać i jak go założyć? Nasz tekst Ci w tym pomoże!

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

Prawie każdy posiadacz domu chciałby, aby na jego posesji znajdował się efektowny i zadbany żywopłot. O ile samo wyhodowanie tego elementu nie jest wielkim wyzwaniem, o tyle przycinanie i odpowiednie kształtowanie żywopłotu może być problematyczne, szczególnie gdy nie dysponujemy odpowiednim sprzętem. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z ofertą nożyc do żywopłotu firmy Husqvarna. Z pewnością pomogą one w regularnej pielęgnacji Twojego ogrodzenia.

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

Ogrodzenie z działki z siatki, kamienia czy drewna?

Ogrodzenie zapewnia poczucie bezpieczeństwa, pozwala skutecznie wyznaczyć granice posesji, a także pełni funkcję dekoracyjną. Idealnie dobrane ogrodzenie będzie odpowiadać wszystkim tym wymaganiom. Dlatego właśnie tak ważny jest właściwy dobór materiału, z jakiego wykonamy ogrodzenie.

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

Ogrodzenia gabionowe

Polski termin „gabion” wywodzi się z włoskiego gabbione, oznaczającego dużą klatkę, wykorzystywaną w charakterze kosza szańcowego. Nazwa doskonale ilustruje wygląd gabionów, jak również zdradza jedno z ich zastosowań, którym jest budowa okopów wojennych. Stalowe kosze wypełnione kamieniem stanowią świetną fortyfikację, o wiele odporniejszą na ostrzał, niż stosowane w większości okopów worki z piaskiem. Współczesne gabiony najchętniej wykorzystywane są przez architektów nie tylko jako oryginalne ogrodzenie, lecz również element dekoracyjny.

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

Jacek Grabowski (www.dobrykowal.pl)

Jak wybudować płot by zachować drzewo w linii ogrodzenia?

Gdy drzewo rośnie w linii ogrodzenia i chcemy je zachować mamy trzy rozwiązania. A każde rozwiązanie ma swoje plusy.

Pierwszym jest przesunięcie ogrodzenia do środka posesji. Wiąże się to jednak z pomniejszeniem przestrzeni własnej posesji. Dlatego rzadko stosuje się to rozwiązanie.

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

Ogrodzenie ogrodowe

To, jak dany ogród będzie się prezentował, zależy nie tylko od jego wnętrza. Istotną rolę odgrywa samo ogrodzenie. Spełnia ono funkcje ochronne, dzięki czemu na teren posesji nie dostanie się żaden nieproszony gość. Poza tym, ważny jest również jego wygląd. Właściwie zmontowane ogrodzenie powinno tworzyć harmonijną całość wraz z tym, co znajduje się wewnątrz. Najpopularniejsze są ogrodzenia z metalu, drewna oraz kamienia. Jakimi właściwościami się charakteryzują i jak najlepiej je zbudować?

Więcej…

Ogrodzenia, Żywopłoty

GARDENA - Narzędzia do przycinania żywopłotów i krzewów

Wraz z porą letnią rośnie temperatura i wilgotność powietrza. Te czynniki sprzyjają rozwojowi roślin. Jeżeli chcemy, aby nasze krzewy i żywopłoty zachowywały dobrą kondycję, musimy o to zadbać odpowiednio wcześnie i je przyciąć. Prawidłowe cięcie stanowi podstawę dla zdrowego i pięknego rozrostu drzew i krzewów. GARDENA radzi jak pielęgnować krzewy, aby zdrowo się rozwijały, a żywopłot skutecznie chronił przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

Szybkie cięcia żywopłotów

Żywopłot może pełnić wiele funkcji w naszym ogrodzie. Może być ozdobą lub ogrodzeniem. Najlepszą porą na przycinanie jest lato, kiedy kończy się ich główny przyrost. Później roślina rośnie słabiej i zachowa taką formę, jaką jej nadamy. Żywopłoty przycięte w odpowiedni sposób, nadają naszym roślinom idealny kształt i prawidłowy rozrost nowych pędów. Dzięki temu nasz ogród zyskuje na wyglądzie. Narzędzia do podcinania powinny być ostre, czyste i wygodne do użytkowania, żeby praca sprawiała nam przyjemność i była bezpieczna dla roślin oraz użytkownika. Do takich prac odpowiednie będą akumulatorowe nożyce do żywopłotu EasyCut 50-Li marki GARDENA. Wydajny akumulator pozwala na bezprzewodową i wygodną pracę w ogrodzie. Dodatkowo są bezpieczne dla użytkownika. Zderzak ochronny zapewnia bezpieczeństwo w przypadku odbicia urządzenia przy cięciu w pobliżu ziemi – mówi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA. Przy przycinaniu pędów powinniśmy zachować ostrożność, żeby nie uszkodzić naszych roślin, które powinny prawidłowo się rozwijać.

Perfekcja w przycinaniu krzewów

GARDENA Comfort sekator ogrodowy

Przycinając twarde pędy najlepiej skorzystać z wyspecjalizowanych narzędziami, aby nie uszkodzić pędów, które są zdrowe i dobrze się rozwijają. Pamiętajmy, żeby obcinać pędy pod ok. 1 cm nad pąkiem pod delikatnym kątem. Podczas przycinania, nie tylko usuwamy te pędy, które są nam niepotrzebne, ale również pobudzamy nasze rośliny do rozrostu. Do takich zadań możemy wykorzystać GARDENA Comfort sekator ogrodowy.

Więcej…

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Ogrodzenia, Bramy, Garaże

Z czego wykonać ogrodzenie działki?

Ogrodzenie zapewnia poczucie bezpieczeństwa, pozwala skutecznie wyznaczyć granice posesji, a także pełni funkcję dekoracyjną. Idealnie dobrane ogrodzenie będzie odpowiadać wszystkim ty...

Dlaczego warto wybrać bramy uchylne?

Uchylne bramy garażowe sprawdzą się nie tylko w nowych budynkach, ale także w sytuacjach gdy chcemy przebudować stary garaż. Jak je...

Zakładanie żywopłotu krok po kroku

Chcesz, aby w następnym sezonie Twój ogród był bujnie zielony? Jesień to dobry czas na założenie żywopłotu, który oprócz poprawy es...