W i poza ogrodem

Znalezienie dobrej lodówki na działkę nie musi być problemem. Dzisiaj w sklepach spotyka się wiele modeli, które doskonale będą nadawały się właśnie do tego celu. Na jakie z nich warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim przy wyborze lodówki na działkę kierujemy się ceną – powinna być niedroga, ponieważ nie będziemy też korzystali z niej często. Również nie musi być ona bardzo duża, bo na miejscu zwykle nie przechowuje się zbyt dużej ilości jedzenia. Nie musi mieć też zaawansowanych funkcji – wystarczy, żeby pracowała bezawaryjnie.

Z zamrażarką czy bez?

Przeważnie na działkę nie jest potrzebna lodówka wraz z zamrażalnikiem, ponieważ większość produktów, które trzeba trzymać w niskich temperaturach, zużywa się od razu. Gdy jednak chcesz mieć pod ręką ulubione lody lub lód do drinków, wtedy lodówka z zamrażalnikiem będzie niezbędna.

Jaki rozmiar wybrać?

Generalnie najtańsze modele lodówek to te podblatowe, które mają zwykle wysokość do 80-82 centymetrów, ale można kupić też mniejsze, które mają po 50 centymetrów. Za nową lodówkę tego rodzaju można zapłacić już około 400 złotych, więc nie jest to spory wydatek.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że lodówki tego rodzaju mają ograniczoną pojemność, także zamrażalnika, wobec tego trzeba będzie sprawdzić, czy w środku zmieści się wszystko, co potrzebne. Także nie wszystkie urządzenia tego rodzaju mają zamrażalniki, ale zamiast nich mogą posiadać komory niskich temperatur, dlatego warto sprawdzić, jaki jest zakres możliwych do ustawienia temperatur.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Lodówka powinna być energooszczędna, niemniej jednak w przypadku rzadko stosowanego sprzętu, który włączany jest od czasu do czasu na działce, nie musi być to klasa najwyższa. Warto za to sprawdzić, jak wygląda środek lodówki – ułożenie półek, dodatkowe skrzynie, tacki na jajka, aby przechowywanie było wygodne. Plusem będzie też opcja automatycznego odszraniacza, ponieważ wtedy nie trzeba będzie rozmrażać jej ręcznie, a także niski poziom generowanego hałasu, żeby nie budziła cię w środku nocy.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Wokół i poza ogrodem

Jak skutecznie radzić sobie z alergią?

Dla niektórych zaczyna się już pod koniec lutego, gdy kwitnie leszczyna: uporczywy katar, łzawiące oczy, spuchnięte powieki i złe samopoczucie. Al...

Jakie kwiaty na jaką okazję?

Zapewne każdy miał w życiu takie chwile, w których nieodzownym było zakupienie i podarowanie kwiatka. Problem pojawia się w momencie, gd...

Ekonomia czasu i pieniędzy względem dostępu do paliwa

W dzisiejszych czasach trudno poradzić nam sobie bez pojazdów i urządzeń, które posiadają silniki zasilane paliwem. Przydają nam się one za...