Sport na ogródku, Piaskownica, Basen, Wypoczynek w ogródku

Rekreacja w ogrodzie

Kupując surowe wędliny, czy zajmując się wyrobem domowych wędlin warto posiadać swoją własną wędzarnie, dzięki której można będzie dokończyć dzieła wspaniałego smaku. Wędzić można również : ryby  czy sery  w wyniku czego uzyskują one  specyficzny zapach, smak i zabarwienie. Wędzarnie są tylko z pozoru konstrukcjami skomplikowanymi, w rzeczywistości ich zaaranżowanie jest stosunkowo łatwe. Natomiast radość, którą niesie swojska kiełbasa pachnąca dymem, jest o wiele większa niż czas włożony w przygotowanie takiej budowli.

Więcej…

Rekreacja w ogrodzie

Wiosna – coraz cieplejsze dni zachęcają nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Częściej też czuć w powietrzu zapach grillowanych potraw. Sezon na spotkania przy grillu potrwa do później jesieni. Dlatego warto wybrać grill, który posłuży nam nie tylko tego lata, ale i w czasie kolejnych sezonów

Więcej…

Rekreacja w ogrodzie

Bolesne ukąszenia owadów potrafią uprzykrzyć nie tylko wymarzony urlop, ale przede wszystkim ich obecność objawia się podczas spędzania czasu w ogrodzie na wolnym powietrzu. Komary, kleszcze ,pszczoły, osy, gzy, meszki i szerszenie są szczególnie dokuczliwe podczas letnich miesięcy. Na szczęście są sposoby, aby bronić się przed ich atakami lub skutecznie złagodzić skutki ukąszeń.

  • Komary - atakują głównie popołudniami i wieczorami, szczególnie podczas wilgotnej pogody. Podczas ukłucia wstrzykują ślinę, zawierającą substancje znieczulające i zapobiegające krzepnięciu krwi. W miejscu ukąszenia pojawia się pokrzywka i obrzęk, którym towarzyszy uciążliwe swędzenie.

    Więcej…

Sport w ogrodzie, Dzieci w ogrodzie

W tym roku hitem wakacji będą trampoliny ogrodowe. Bawią się na nich wszyscy, od dzieci po osoby starsze. Są bezpieczne, ładne, w różnych rozmiarach i kolorach. To sprawia, że nadają się do każdego ogrodu.

Skaczą wszyscy

Zalet ze skakania na trampolinie ogrodowej jest wiele. To niepowtarzalna okazja żeby bawić się z całą rodziną. Poprawiamy kondycję, wydalamy toksyny z organizmu, spalamy kalorie i wyładowywujemy stres oraz nadmiar złych emocji. Skakać może każdy. Dzieci na pewno pokochają trampolinę, zresztą dorośli i osoby starsze również. Wystarczy na nią wejść, a nasze nogi same będą wiedziały, co mają robić. Trzeba tego spróbować by się przekonać! Upadki przy tym są wskazane, bo jak żaden inny sport, trampoliny powodują uśmiech na twarzy.

Więcej…

Rekreacja w ogrodzie

Każdy z nas chciałby mieć w ogrodzie piękną, błękitną taflę wody, która zapraszałaby do kąpieli w letnie, upalne dni. Prywatny basen jest marzeniem nie jednego człowieka i co się okazuje- te marzenia zaczynają być co raz śmielej spełniane. Własny basen jest drogą inwestycją, ale mimo wszystko rośnie popularność na ten typ luksusu.

Zanim zdecydujemy się na basen w ogrodzie, trzeba przeanalizować wszystkie szczegóły, począwszy od wyboru miejsca na tę inwestycję, po jej wykończenie i zaaranżowanie przestrzeni wokół niej.

Więcej…

Rekreacja w ogrodzie

Ogród to miejsce szczególne. Nie od dziś wiadomo, że spędzanie czasu na łonie natury pozwala odpocząć i wrócić do pełni sił.

Szczególnie piękny i magiczny jest ogród wiosną, gdy wszystko budzi się do życia. Wiele osób dzięki temu łatwiej odzyskuje energię. Ogród jest marzeniem wielu osób, gdyż jest to kawałek własnej przyrody i jeśli tylko o niego dobrze zadbamy to będziemy to będziemy mogli długo cieszyć się pięknem i niepowtarzalnością tego miejsca.

Więcej…

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Wypoczynek w ogrodzie

Grille ogrodowe

Wiosna – coraz cieplejsze dni zachęcają nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Częściej też czuć w powietrzu zapach grillowanych po...

Jak zbudować własną wędzarnię?

Kupując surowe wędliny, czy zajmując się wyrobem domowych wędlin warto posiadać swoją własną wędzarnie, dzięki której można będzie dokończyć dzieła ws...

Czy warto kupić trampolinę ogrodową?

W tym roku hitem wakacji będą trampoliny ogrodowe. Bawią się na nich wszyscy, od dzieci po osoby starsze. Są bezpieczne, ła...