Inwex - INGREEN SILVER - Stymulator wzrostu

W i poza ogrodem

Przyszedł wreszcie czas, aby uciec od miejskiego zgiełku prosto na łono natury? Chciałbyś mieć swój własny raj na ziemi, który pozwoli ci na krótkie i dłuższe wypoczynki? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego terenu.

Działki rekreacyjne nad jeziorem – z linią brzegową, czy bez

Jeśli interesuje cię teren w bliskiej odległości od jeziora pierwsze pytanie, jakie się nasuwa to kwestia linii brzegowej. Czy chciałbyś mieć dostęp do zbiornika bezpośrednio ze swojej działki, czy nie przeszkadza ci spacer do plaży? Wśród zalet działki rekreacyjnej nad jeziorem z własną linią brzegową należy wymienić wygodę i komfort, jaką jest możliwość korzystania z jeziora o dowolnej porze dnia i nocy. Bliskość zbiornika pozwala na kąpiele, pływanie łodzią czy kajakiem lub wędkowanie z dala od głośnych turystów.

 

Niestety działki rekreacyjne nad jeziorem z własną linią brzegową mają też swoje wady. Przede wszystkim – kwestie bezpieczeństwa. Jeśli masz małe dzieci konieczne może się okazać zbudowanie odpowiedniego ogrodzenia, które zapobiegłoby samowolnym spacerom maluchów nad wodę. Twoja działka może posiadać ogrodzenie do jeziora, ale zawsze istnieje ryzyko, że do twojego brzegu zabłądzi turystyczna łódka eksplorująca okolice. Na końcu – należy liczyć się ze zwierzętami, które będą podchodziły do linii brzegowej, by napić się wody. Jeśli będą to dziki, mogą rozchodzić się dalej, w głąb działki lub ryć ziemię, zostawiając po sobie nieestetyczne ślady.

 

Działki rekreacyjne nad jeziorem bez własnej linii brzegowej mogą okazać się idealnym wyborem dla osób, którym nie przeszkadza konieczność spaceru do plaży. Ponadto nie trzeba martwić się o ewentualne podmywanie brzegów działki, błądzących turystów, budowanie ogrodzenia czy kwestie bezpieczeństwa. Właściwie jedyny minus to odległość, którą trzeba pokonać, by dotrzeć nad wodę, ale wiele osób docenia możliwość dodatkowej aktywności.

 

Gdzie najlepiej kupować działki rekreacyjne nad jeziorem

Wybierając działki rekreacyjne nad jeziorem warto założyć sobie ograniczenie odległości i trzymać się go. Na swoją działkę powinieneś móc dojechać w przeciągu 2-3 godzin - tylko w ten sposób zapewnisz sobie możliwość weekendowych ucieczek za miasto i będziesz mógł zapewnić sobie i swojej rodzinie bezcenne, dwudniowe wypoczynki na łonie natury.


Najłatwiej jest znaleźć sprzedawcę, który zna swoje okolice i zaproponuje ci teren w stosownej odległości od miejsca zamieszkania. Przykładowo, firma Cezardzialki oferuje grunty z własną linią brzegową lub bez tylko w powiatach: włocławskim, kolskim, lipnowskim, radziejowskim, rypińskim i wąbrzeskim, które leżą w oddaleniu o 2-3 godziny jazdy od Warszawy czy Łodzi. Skup się więc na wybranej okolicy, by właśnie tam znaleźć swój zielony azyl.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Wokół i poza ogrodem

Ekonomia czasu i pieniędzy względem dostępu do paliwa

W dzisiejszych czasach trudno poradzić nam sobie bez pojazdów i urządzeń, które posiadają silniki zasilane paliwem. Przydają nam się one za...

Nowoczesne stroiki na cmentarz

Cmentarz kojarzy nam się raczej z zadumą i skromnością, aniżeli z nowoczesnością. Aczkolwiek idąc z duchem cz...

Bezpieczna drabina ewakuacyjna to podstawa w biurowcu

Polskie prawo stawia przed właścicielami budynków takich jak biurowce jasno sprecyzowane wymagania dotyczące dróg ewakuacyjnych, w tym drabin ewakuacyjnych. Dostosowanie si...