Projekty i Aranżacje

Parki to niezbędny element krajobrazu miejskiego – warto zauważyć, że im więcej wielkopowierzchniowych parków znajduje się w obrębie miasta, tym większą renomą cieszy się samo miasto. Nic w tym dziwnego, bowiem parki stanowią świetną przestrzeń wypoczynkową, dzięki swej powierzchni oraz dużemu zadrzewieniu izolują przebywających w nim ludzi od produkowanego przez ruch uliczny zgiełku i zanieczyszczeń, zaś wszechobecna zieleń działa bardzo odprężająco. Parki to również miejsca, w których odbywa się bardzo dużo różnego rodzaju imprez – koncertów, festynów, pokazów filmowych.

 

Drzewa, drzewka i krzewy

Trudno wyobrazić sobie park, w którym nie byłoby drzew czy krzewów. Stanowią one ważny element estetyki całego terenu, zielenią się na wiosnę i lato, zaś na jesień pokrywają się pięknymi kolorami w odcieniach żółci i brązu. Drzewa ponadto dają przyjemny cień w słoneczne dni, chronią przed wiatrem oraz są domem dla wielu stworzeń zamieszkujących parki – ptaków oraz wiewiórek. Nie wspominając o tym, że są najbardziej wydajnymi fabrykami świeżego powietrza, a więc przebywanie wśród nich jest pożyteczne dla ogólnego stanu zdrowia. W ofercie Szkółki Drzewek Waleczek znajdziemy wysokiej klasy rośliny z tej kategorii, między innymi świerki, klony, jarzęby, wiązy.

 

Byliny

Byliny to rodzaj wieloletnich roślin, które charakteryzują się bardzo dużą odpornością na niesprzyjające warunki pogodowe np. długie okresy mrozu czy suszy. Wiele gatunków bylin to rośliny cieniolubne i dobrze rozwijające się na dużych przestrzeniach – to wszystko sprawia, że idealnie odnajdą się one w zadrzewionym krajobrazie parku miejskiego. Ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość oraz żywotność ich utrzymanie jest bardzo tanie i nie pochłania dużo czasu.

 

Kwiaty, trawy i inne rośliny ozdobne

Park to miejsce, w którym mieszkańcy miast nie tylko chcą odetchnąć świeżym powietrzem, odpocząć od zgiełku i szarego otoczenia, ale również nacieszyć oczy żywymi kolorami. Tę rolę spełniają kwiaty oraz inne rośliny ozdobne, najczęściej jednoroczne. Ich wybór powinien być uzależniony od architektury parku, jego zacienienia oraz rodzaju gleby.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Aranżacja, Projekty ogrodów

Zmień swój balkon w oazę!

Balkon to mini ogródek w centrum miasta. Szczególnie wiosną chcielibyśmy spędzać na nim jak najwięcej czasu, ciesząc się słońcem, świeżym po...

Zakładanie Ogrodów w 5 krokach

Kto nigdy nie marzył o domu z dużym ogrodem? O swoim własnym miejscu na Ziemi, w którym można schować się pr...

Stylowy ogród - czego potrzebujesz, żeby go urządzić?

Ogród kojarzy się nam z miejscem wypoczynku, relaksu i spotkania z przyjaciółmi. W ogrodzie najwięcej czasu spędzamy w okresie wiosennym i ...