Projekt ogrodu, Aranżacja plan ogródka, Budowa ogrodów - Informacje, Porady

Projekty i Aranżacje

projektowanie ogrodów

Jesteś w przededniu urządzania swojego wymarzonego ogrodu, ale nie wiesz od czego zacząć? Zanim rozpoczniesz prace ziemne, pamiętaj, że unikniesz wielu błędów i pomyłek, wcześniej projektując swój ogród od podstaw. A warto wcześniej zaprojektować swój ogród z kilku kluczowych powodów.

Więcej…

Projekty i Aranżacje

projektant ogrodu jak wybrać

Dobrze zaprojektowany ogród powinien wydobywać pełny potencjał, jaki kryje w sobie dane miejsca, a także odpowiadać potrzebom jego właściciela. W końcu to przestrzeń, która pozwala nam się schronić od zgiełku dnia codziennego, oddając się lekturze książki, spotkaniu z najbliższymi czy uprawie przydomowych roślin. Aby nasz ogród był jednak stworzony w zgodzie z potrzebami natury, a zarazem był funkcjonalny i estetyczny, warto skorzystać z usług specjalisty w zakresie jego tworzenia – tylko czym się kierować wybierając projektanta ogrodu?

Więcej…

Projekty i Aranżacje

zakladanie ogrodów Łódź Agrol

Kto nigdy nie marzył o domu z dużym ogrodem? O swoim własnym miejscu na Ziemi, w którym można schować się przed obcym wzrokiem lub wręcz przeciwnie, urządzić spotkanie przy grillu z przyjaciółmi? Jeżeli jesteś jedną z takich osób, wiedz, że możesz założyć swój własny, perfekcyjny ogród w 5 krokach. Jakich?

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Zakładanie ogrodów Poznań

Zakładanie ogrodów jest sztuką, która od projektanta wymaga nie tylko zmysłu artystycznego, ale też szeroko pojętej wiedzy na temat prawidłowej pielęgnacji roślin. Powierzenie swojego ogrodu w ręce profesjonalisty posiadającego wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i zakładaniu terenów zielonych daje gwarancję stworzenia ogrodu idealnego, pełnego zdrowych i bujnych roślin.

 

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Każdy właściciel domu jednorodzinnego powinien zdawać sobie sprawę z tego, że ogród jest wizytówką, która świadczy o nim i o innych domownikach. Chcąc pochwalić się pięknym ogrodem, trzeba o niego dbać przez cały rok. Sam proces zakładania ogrodu jest dość czasochłonny i pracochłonny. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych projektantów ogrodów, ponieważ posiadają oni odpowiednie doświadczenie i bogaty zakres wiedzy. Decydując się na wprowadzenie roślinności, trzeba przecież wiedzieć, czy potrzebują słońca, czy raczej cienia, jaką glebę lubią i czy przetrwają zimę w danych warunkach. Każda szkółka roślin z przyjemnością udziela takich informacji i pomaga w doborze odpowiedniej roślinności do ogrodu. Można więc pokusić się o samodzielne zaprojektowanie przestrzeni wokół domu.

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Każdy posiadacz domku jednorodzinnego marzy o pięknym ogrodzie. Nie ma co do tego wątpliwości, a jeśli są od tego wyjątki, cóż, lepiej to przemilczeć. Piękny ogród to wizytówka domu, to jego dopełnienie i podkreślenie inwestycji. To także kojący wpływ zieleni i natury, która jest na wyciągnięcie ręki i to wyłącznie do naszej dyspozycji.

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Projekt domu Jaspis BSA1531

Możliwość całorocznego wypoczynku wśród bujnej roślinności to marzenie wielu. Część z nas podróżuje w tym celu do ciepłych krajów, inni z kolei odwiedzają całoroczne palmiarnie. Istnieje jednak alternatywna droga do posiadania własnego skrawka zieleni o każdej porze roku, a jest nią ogród zimowy.

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Aranżacja ogrodu polega na doborze odpowiednich gatunków roślin, ale również dopasowaniu dodatków, które dodadzą naszemu terenowi uroku. Naturalnymi ozdobami, pełniącymi również funkcje praktyczne, są rozmaite kamienie. Jak możemy wykorzystać je w ogrodzie?

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Piękny ogród

Każdy z nas chciałby cieszyć się wspaniałym ogrodem, pełnym bujnie kwitnących roślin, jednak nie każdy ma czas, aby się nim zajmować. Jeśli nie chcemy spędzać wielu godzin na pielęgnacji ogrodu, warto zastanowić się nad aranżacją przestrzeni dostosowanej do naszych potrzeb i możliwości. Co zrobić, by nasz ogród był efektowny i jednocześnie nie wymagał wielu zabiegów pielęgnacyjnych?

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Parki to niezbędny element krajobrazu miejskiego – warto zauważyć, że im więcej wielkopowierzchniowych parków znajduje się w obrębie miasta, tym większą renomą cieszy się samo miasto. Nic w tym dziwnego, bowiem parki stanowią świetną przestrzeń wypoczynkową, dzięki swej powierzchni oraz dużemu zadrzewieniu izolują przebywających w nim ludzi od produkowanego przez ruch uliczny zgiełku i zanieczyszczeń, zaś wszechobecna zieleń działa bardzo odprężająco. Parki to również miejsca, w których odbywa się bardzo dużo różnego rodzaju imprez – koncertów, festynów, pokazów filmowych.

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Pomysł na urządzenie balkonu

Balkon to mini ogródek w centrum miasta. Szczególnie wiosną chcielibyśmy spędzać na nim jak najwięcej czasu, ciesząc się słońcem, świeżym powietrzem i zielenią roślin. Jak urządzić balkon w taki sposób, aby znalazło się w nim jak najwięcej miejsca zarówno dla kwiatów, jak i dla nas? Na co zwrócić uwagę, aby nie wymagał wiele uwagi? Doradzimy w artykule.

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Wysokie donice ogrodowe

Ogród kojarzy się nam z miejscem wypoczynku, relaksu i spotkania z przyjaciółmi. W ogrodzie najwięcej czasu spędzamy w okresie wiosennym i letnim, zajmując się nie tylko miłym spędzaniem czasu. Jednak, aby można było korzystać z uroków posiadania ogrodu trzeba właściwie go urządzić i ciągle pielęgnować.

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Własny ogródek to idealne miejsce, aby odpocząć od zgiełku cywilizacji. Nawet najmniejszą powierzchnię można zaaranżować w taki sposób, aby znalazło się miejsce, gdzie domownicy będą mogli się w spokoju relaksować. Projektowanie zieleni wbrew pozorom nie jest takie łatwe, jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Zdecydowana większość z nas jest stanowczo przekonanych, że projektowanie ogrodów to kwestia, którą należy pozostawić fachowcom, którzy najlepiej się tym na znają. Poleca się nie ingerować w ich kompetencję i w pełni im zaufać, taki scenariusz powinien przynieść oczekiwane rezultaty.

Więcej…

Projekty i Aranżacje

Zielony dach (źródło: greenflor.pl)

Dach do niedawna był traktowany wyłącznie jako element, którego jedynym zadaniem była ochrona wnętrza przed czynnikami atmosferycznymi. Obecnie, szczególnie w miastach, dąży się do odtwarzania jak największej liczby terenów zielonych – w tym celu wykorzystuje się także płaskie powierzchnie szczytowe budynków. Jak zatem stworzyć na własnym domu w pełni ekologiczny ogród, który sprawdzi się także jako miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców?

Więcej…

Projekty i Aranżacje

SPOGA GAFA 2013 Targi ogrodnicze w Kolonii

W dniach 8-10 września 2013 roku odbędą się w Kolonii kolejne targi „spoga+gafa”. Zeszłoroczna impreza zgromadziła 2.000 dostawców z 56 państw i blisko 40.000 profesjonalistów. Tegoroczna wystawa podzielona będzie na 5 obszarów:

garden unique – ekskluzywne meble ogrodowe
garden creation – narzędzia i akcesoria, woda i światło, rośliny i kwiaty, wyposażenie domu i ogrodu
garden living – meble ogrodowe, wyposażenie ogrodu, grill i BBQ, dekoracje, akcesoria dla zwierząt domowych camping i czas wolny, sport i gry
garden care – biochemia, maszyny i akcesoria, narzędzia
garden basic – niedrogie produkty ogrodowe.

Więcej…

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Aranżacja, Projekty ogrodów

Projektowanie ogrodów - informacje ogólne

Zdecydowana większość z nas jest stanowczo przekonanych, że projektowanie ogrodów to kwestia, którą należy pozostawić fachowcom, którzy najlepiej się tym na...

Jak założyć ogród na dachu?

Dach do niedawna był traktowany wyłącznie jako element, którego jedynym zadaniem była ochrona wnętrza przed czynnikami atmosferycznymi. Obecnie, szczególnie w mi...

SPOGA GAFA 2013 Targi ogrodnicze w Kolonii

W dniach 8-10 września 2013 roku odbędą się w Kolonii kolejne targi „spoga+gafa”. Zeszłoroczna impreza zgromadziła 2.000 dostawców z 56 pa...