Projekty i Aranżacje

Własny ogródek to idealne miejsce, aby odpocząć od zgiełku cywilizacji. Nawet najmniejszą powierzchnię można zaaranżować w taki sposób, aby znalazło się miejsce, gdzie domownicy będą mogli się w spokoju relaksować. Projektowanie zieleni wbrew pozorom nie jest takie łatwe, jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

 

Każda roślina ma specjalne wymagania i jeśli ich nie znamy to nasz wysiłek pójdzie na marne. Gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem warto poszukać wyspecjalizowanej firmy, która zajmuje się projektowaniem zieleni. Profesjonaliści przedstawią nam projekty ogrodów, które pomogą nam zorientować się, jaki styl nam się podoba i czego oczekujemy od naszego ogrodu, jak będziemy w nim spędzać czas.

Własny ogród krok po kroku…

Jak wcześniej wspominano kluczową kwestią jest jak będziemy spędzać czas w naszym ogrodzie? Czy ma to być miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi, czy chcemy tam zaaranżować ustronną altanę gdzie będziemy mogli spokojnie zaszyć się z książka, a może będziemy chcieli wygospodarować miejsce gdzie będziemy uprawiać własne, ekologiczne warzywa? Jeśli odpowiemy sobie na te pytania możemy zacząć projektować nasz wymarzony ogród - warto zapoznać się z ofertami typu: pielęgnacja zieleni Wrocław.

Kolejną kwestią jest czas. Ile jesteśmy go w stanie poświęcić na pielęgnację naszego ogrodu. Jeśli mamy go naprawdę niewiele warto postawić na minimalistyczny projekt, ze stosunkowo mało kłopotliwymi roślinami. Dzięki temu praca przy nich będzie miłą odskocznią od stresów dnia codziennego, a nie kolejnym etatem. Pamiętajmy, że nie warto kupować pierwszej lepszej rośliny, która spodoba nam się w szkółce. Zanim kupimy jakąkolwiek roślinę upewnijmy się, że będzie ona dobrze rosła w naszym ogródku, dzięki czemu zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, czas, ale także unikniemy rozczarowań.

Lekcja stylu

Wielu początkujących ogrodników zastanawia się, w jakim stylu powinien być ich ogród. Oczywiście musi się on podobać właścicielom i oddawać ich osobowości, ale także powinien dobrze harmonizować z otoczeniem oraz bryłą domu. Dobrze zaprojektowany ogród będzie cieszył właścicieli przez długie lata, dlatego warto zainwestować w sprawdzonego architekta zieleni.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Aranżacja, Projekty ogrodów

Odpowiednia roślinność podstawą rewitalizacji parku miejskiego

Parki to niezbędny element krajobrazu miejskiego – warto zauważyć, że im więcej wielkopowierzchniowych parków znajduje się w obrębie miasta, tym wi...

Ogrody - kiedy je projektować a kiedy zakładać?

Każdy posiadacz domku jednorodzinnego marzy o pięknym ogrodzie. Nie ma co do tego wątpliwości, a jeśli są od tego wyjątki, có...

Stylowy ogród - czego potrzebujesz, żeby go urządzić?

Ogród kojarzy się nam z miejscem wypoczynku, relaksu i spotkania z przyjaciółmi. W ogrodzie najwięcej czasu spędzamy w okresie wiosennym i ...