Ogrodzenia, Żywopłoty

ogrodzenia panelowe

Wybór ogrodzenia ma niewątpliwie duże znaczenie. W końcu wpływa na bezpieczeństwo, ale też na estetykę całej posesji. Warto zastanowić się nad ogrodzeniem panelowym i frontowym. Poznajcie dostępne rozwiązania i wymagania.

 

Ogrodzenie panelowe - elegancja w najlepszym wydaniu

Niewątpliwie na uwagę zasługuje ogrodzenie panelowe, które pasuje zarówno do klasycznych domów, jak i tych w stylu retro czy nowoczesnym. Warto zauważyć, że zachwyca ono nie tylko estetyką, ale też walorami praktycznymi. W końcu jego budowa jest bardzo prosta, a także szybka. Oczywiście należy zauważyć, że panele powinny być wykonane z mocnych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Można zdecydować się zarówno na ogrodzenia panelowe metalowe, jak i betonowe czy drewniane. Ogrodzenie metalowe powinno być zabezpieczone powłoką cynkową. Dzięki temu jest odporne na korodowanie i nie trzeba często go odnawiać. Natomiast panele drewniane wpisują się w tradycyjną architekturę.

Sprawiają, że przestrzeń zyskuje bardziej rustykalny charakter. Wymagają jednak regularnej impregnacji i malowania, gdyż drewno pod wpływem wilgoci czy zmiennych warunków atmosferycznych może butwieć. Natomiast ogrodzenie panelowe betonowe jest najtrwalsze ze względu na walory betonu, który jest odporny na niską i wysoką temperaturę, nie wymaga impregnowania i nawet po latach prezentuje się dobrze. Pamiętajcie jeszcze, że ogrodzenie panelowe sprawdzi się także do zabezpieczenia firmy czy działki. Jeżeli chcecie zwiększyć swoje bezpieczeństwo, to powinniście postawić na ogrodzenie z podmurówką, np. w formie gotowych elementów betonowych.

 

ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie palisadowe - trwałe i niezawodne

Jeżeli szukacie trwałego ogrodzenia, które będzie łączyć walory praktyczne i estetyczne, to powinniście zdecydować się na ogrodzenie palisadowe. Przede wszystkim jest wykonane ze stalowych profili ocynkowanych, które są odporne na bardzo niską, ujemną temperaturę, ale i wilgoć. Dodatkowo są lakierowane proszkowo, co nie tylko zwiększa ich trwałość, ale też pozwala dopasować kolor do estetyki ogrodu, domu czy po prostu własnych upodobań. Sami możecie zdecydować jaki prześwit będą miały stalowe profile. Oczywiście im jest on mniejszy, tym zyskujecie większą prywatność. Montaż, jeśli chodzi o ogrodzenia palisadowe, także jest niezwykle łatwy.

Ogrodzenie frontowe - jakie wybrać?

Decydując się na zakup ogrodzenia, trzeba pamiętać, że musi ono spełniać określone kryteria. Powinno być funkcjonalne, a więc wygodne w codziennym użytkowaniu. Można np. wybrać bramę wjazdową z elementami automatyki, co zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania. Kolejnym kryterium jest bezpieczeństwo. Zatem ogrodzenie powinno zapewniać ochronę przed niepożądanymi wizytami, ale też powinno być odporne na zmienną temperaturę czy warunki atmosferyczne. Ważna jest estetyka, a więc ogrodzenie powinno pasować do Waszej posesji i Waszych preferencji. Jednocześnie dobrze jeżeli nie wymaga regularnych konserwacji, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale też jest czasochłonne. Prawda jest taka, że lepiej zapłacić nieco więcej i wybrać ogrodzenie palisadowe odporne na korodowanie niż mniej i wybrać siatkę, która nie wykazuje dużej trwałości i może zostać bardzo szybko uszkodzona, np. przez dzikie zwierzęta.

Ogrodzenie nie wymaga zgłoszenia budowy, pod warunkiem, że jego wysokość od poziomu gruntu nie przekracza 2,2 m.

Zainteresuje Cię również:

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Ogrodzenia, Bramy, Garaże

Brama garażowa segmentowa - na jakiej działce sprawdzi się najlepiej?

Szczególnie istotnym elementem wykończenia każdego garażu jest brama zabezpieczająca pojazdy oraz wartościowe akcesoria przed kradzieżą. Często stosowanym modelem jest wersja se...

Innowacje w ogrodzie czyli wszystko o gabionach

Polski termin „gabion” wywodzi się z włoskiego gabbione, oznaczającego dużą klatkę, wykorzystywaną w charakterze kosza szańcowego. Nazwa doskonale ilustruje wygląd ga...

Nożyce do żywopłotu Husqvarna. Dlaczego warto?

Prawie każdy posiadacz domu chciałby, aby na jego posesji znajdował się efektowny i zadbany żywopłot. O ile samo wyhodowanie tego el...