W kwietniu kontynuujemy porządkowanie ogrodu po zimie, zwłaszcza jeśli poprzedni miesiąc był śnieżny i mroźny. Ponadto gruntownie zajmujemy się trawnikiem, sadzimy rośliny nie zimujące w gruncie oraz wysiewamy jednoroczne.
W kwietniu warto również zwrócić uwagę na stan drewna oraz nawierzchni w ogrodzie. Jest to bowiem dobry okres na odświeżanie mebli ogrodowych, odmalowywanie ogrodzeń czy też czyszczenie nawierzchni.
W drugiej połowie miesiąca sadzimy rośliny nie zimujące w gruncie, np.: mieczyki, ismenę, zawilec wieńcowaty, krokosmię ogrodową. Możemy także kontynuować sadzenie bylin.
Wysiewamy do gruntu większość roślin jednorocznych, np. : lwią paszczę, ślazówkę letnią, słonecznik zwyczajny, dimorfotekę zatokową, kocankę ogrodową, nemezję powabną, gailardię nadobną, aster chiński, cynię wytworną.
W kwietniu należy uważnie śledzić prognozy pogody, gdyż podczas nocnych przymrozków wysiane lub posadzone przez nas rośliny mogą zmarznąć. Aby tego uniknąć należy okrywać rośliny na noc.
zobacz również: Kalendarz ogrodnika - Miesiące - Porady
Drzewa, które kwitną na wiosnęKwitnące drzewa są doskonałym akcentem w wiosennym ogrodzie. Mogą się wydawać obłokiem kwiatów, bo czas ich kwitnienia daje efekt magicznego ob... |
Od czego zacząć prace na wiosnę w ogrodzie?Wiosna to okres intensywnych prac w ogrodzie. To wtedy powinniśmy się zająć zgrabieniem resztek po zimie z trawnika, nawożeniem jeśli je... |
Prace w ogrodzie - MajW miesiącu maju największą uwagę skupiamy na sianiu i sadzeniu. Jest to dobry czas na posadzenie iglaków, azali oraz rododendronów a ... |