Drzewa ozdobne, Krzewy, Pnącza

Albicja jedwabista (Albicja biało-różowa)

W rejonach, z których pochodzi ta roślina, rozciągającym się od Iranu do Japonii, traktowana jest jako dekoracyjne drzewko rosnące na zewnątrz domu. W północnej Europie średnio wytrzymała albicja uprawiana bywa w doniczkach jako okazała dekoracja chłodnych pomieszczeń. Albicja jedwabista jest nazywana także albicją biało-różową.

Blisko spokrewniona z akacją, A.julibrissin ma pierzaste liście, które zrzuca jesienią. Na dojrzałych okazach listki osiągają długość do 30 cm, a od wczesnego lata do jesieni gałęzie przystrajają kuliste kwiaty. Rośliny w ogrodzie kwitną od wczesnej młodości, ale na okazach uprawianych w doniczkach kwiaty pojawiają się rzadko. Albicja to niewielkie drzewko liściaste, które dorasta do jest 5-12 m wysokości. Odmiana 'Rosea' osiąga 6 m wysokości. Ma mniejsze kiście ciemnoróżowych kwiatów i jest odporniejsza na zimno.

temperatura rośliny, portal ogrodniczy, rośliny, kwiaty, ogród portal

 

Temperatura

Ta średnio odporna roślina toleruje temperaturę do 0°C, ale tylko przez krótki czas. W lecie, w domu trzeba zapewnić jej miejsce chłodne, z dobrą wentylacją. Jeśli to możliwe, latem wystawiamy ją na dwór. Nasiona potrzebują do wykiełkowania od 30 do 90 dni przy 18-24°C. Przed wysianiem moczymy je w wodzie przez 24 godziny.

nawadnianie roślin, podlewanie kwiatów roślin

 

Nawadnianie, podlewanie

Podlewamy obficie i pozwalamy powierzchni kompostu przeschnąć przed kolejnym nawadnianiem.

nawożenie, nawóz, portal ogrodniczy, informacje o roślinach, kwiatach

 

Nawożenie

Albicji wystarczy podłoże ubogie w składniki pokarmowe, dlatego zasilamy ją tylko w razie potrzeby. Okazom, które nie były przesadzane przez kilka lat, wymieniamy wiosną wierzchnią warstwę kompostu.

nasłonecznienie roślin, oświetlenie roślin, kwiaty, portal ogrodniczy

 

Nasłonecznienie, oświetlenie

Ustawiamy w pełnym słońcu lub półcieniu. W letnie miesiące trzeba jednak roślinę chronić przed gorącymi promieniami.

przegląd ogrodniczy, wilgotność, wilgoć roślin, kwiaty, ogrody

 

Wilgotność

Nie ma wymagań związanych z wilgotnością powietrza.

przesadzanie, przekwitanie roślin

 

Przesadzanie, przekwitanie

Stosujemy łatwo przepuszczalny kompost na bazie gliny. Roślina toleruje zawartość wapnia w podłożu. Przerośnięte okazy przesadzamy wiosną.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Rośliny

Storczyki ozdobą każdego domu - pielęgnacja

Storczyki są piękne dzięki egzotycznej urodzie i niebanalnym kolorom. Wiele osób boi się że ich pielęgnacja może przysparzać wiele problemów. Wy...

Aksamitka wzniesiona

Spośród wszystkich roślin niskopiennych, aksamitka jest bodaj najbardziej popularna. Jej ciemnozielone liście kontrastują z niekiedy bardzo dużymi główkami kw...

Poznaj najpopularniejszy gatunek berberysu

Urządzanie ogrodu nie jest zadaniem łatwym. Bardzo ciężko zaprojektować go tak, aby wszystkie rosnące w nim ro...

Rośliny dwuletnie wokół domu – zadbaj o piękny ogród na jesień

Lato to okres najintensywniejszego kwitnienia wszystkich roślin, dlatego też wielu ogrodników myśli, że prace na działce powinny skupiać się na pi...