Trawniki

kosiarka Husqvarna

Koszenie to podstawowa czynność pielęgnacyjna trawnika. Doskonale znana jest wszystkim posiadaczom ogrodów, niezależnie od ich wielkości. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt. Czy warto zdecydować się na kosiarkę Husqvarna? W poniższym artykule sprawdzamy, co ma do zaoferowania ta popularna marka.

 

Kosiarka Husqvarna – spalinowa czy elektryczna?

Husqvarna ma w swojej ofercie szeroką gamę kosiarek spalinowych i elektrycznych. Mają one oczywiście swoje wady i zalety.

Bardzo dużą popularnością od wielu lat cieszą się kosiarki elektryczne marki Husqvarna. Jak sama nazwa wskazuje, wymagają one podłączenia do sieci elektrycznej. Ciekawą propozycją są poza tym kosiarki akumulatorowe.

Nie da się ukryć, że tego typu urządzenia sprawdzają się dobrze, ale raczej w małych i średnich ogrodach. Ogranicza je mała pojemność baterii czy krótki kabel. Z drugiej strony kosiarki elektryczne i akumulatorowe są lekkie, bezproblemowe w obsłudze oraz ciche.

W przypadku większych posesji lepszym wyborem są kosiarki spalinowe Husqvarna, które można znaleźć np. w sklepie internetowym https://sklep.lasogrod.pl/kosiarki-spalinowe-i-akumulatorowe. Bez problemu radzą sobie one z wysoką, gęstą trawą. Sprawdzają się nawet na niezbyt równym terenie. Są wprawdzie głośne i wymagają odpowiedniej konserwacji, ale i tak mają wielu zwolenników.

A może warto postawić na kosiarkę ręczną Husqvarna?

Husqvarna zajmuje się również produkcją kosiarek ręcznych, które są napędzane siłą ludzkich mięśni. Ich eksploatacja pod względem ekonomicznym jest bardzo opłacalna. Nie trzeba ich bowiem napełniać paliwem czy podłączać do sieci.

Takie kosiarki są wykorzystywane raczej na małych trawnikach i wszędzie tam, gdzie częstotliwość koszenia nie ma zbyt dużego znaczenia. Wbrew pozorom są w stanie sobie poradzić nawet z dość wysoką trawą.

 

kosiarka

Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie kosiarki?

Na pewno nie można podejmować takiej decyzji pod wpływem chwili. W końcu kosiarki nie należą do najtańszych urządzeń na rynku.

Kluczowe znaczenie ma z pewnością wielkość ogrodu. W przypadku większych posesji lepiej sprawdzają się kosiarki spalinowe. Modele elektryczne i akumulatorowe dobrze sobie radzą, ale raczej na mniejszych powierzchniach. Trzeba się też zastanowić nad tym, gdzie można je podłączyć do sieci. W końcu nie zawsze jest taka możliwość, np. na działkach rekreacyjnych. Przy kosiarkach elektrycznych sporo zależy od długości ich przewodu zasilającego. Często trzeba się zaopatrzyć w dodatkowy przedłużacz.GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo
Stiga - do ogrodu

Trawniki, Nawierzchnie

Nienaganny trawnik dzięki robotom koszącym

Piękny i zadbany ogród jest marzeniem wielu osób, jednak utrzymanie go w nienagannej formie wymaga dużego nakładu pracy. Wiele osób po...

Jak założyć trawnik jesienią? Poradniki krok po kroku

Zadbany trawnik w kolorze soczystej zieleni na każdym robi ogromne wrażenie. Nie tylko wpływa na efekt wizualny całego ogrodu, ale te...

Chwasty trawnika – jak z nimi walczyć?

Piękny, intensywnie zielony, równy i pozbawiony chwastów trawnik to marzenie każdego ogrodnika. Pojawienie się na nim innych gatunków niż trawy sp...