Inwex - INGREEN SILVER - Stymulator wzrostu

Wyposażenie, Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Piękny ogród może okazać się wspaniałą wizytówką naszego domu oraz miejscem, w którym miło będziemy spędzać czas z rodziną. By przyciągał uwagę również po zmierzchu, warto w porę zadbać i o jego odpowiednie oświetlenie. Współczesne oświetlenie ogrodowe to szeroki asortyment podświetlanych dekoracji oraz lamp, które można dopasować do swych potrzeb. Ciekawe lampy ustawione przy alejkach, altankach czy nawet roślinach, to podstawowa oferta, dzięki której piękny ogród staje się bezpiecznym miejscem nawet w nocy.


Oświetlenie ogrodowe tworzone z myślą o tarasach oraz oczkach wodnych to kolejna propozycja, z której warto skorzystać. Takie oświetlenie z pewnością docenią ci, którzy latem chętnie urządzają w swych ogrodach przyjęcia. Tu kolorowe lampiony oraz lampy kuszące wyjątkowymi kształtami i barwami sprawdzą się doskonale. 
Szeroka oferta i liczne promocje na takie lampy sprawiają z kolei, że każdy z nas znajdzie piękne i niedrogie rozwiązanie do swego ogrodu.

Lampy solarne – ekologiczne oświetlenie ogrodu

By obniżyć koszty oświetlenia ogrodu, można skorzystać z żarówek LED lub z popularnych lamp solarnych. Dzięki nim oświetlenie ogrodowe stanie się znacznie tańsze. Nowoczesna technika sprawia, że piękny ogród wcale nie musi się wiązać z wielkimi kosztami. Nawet jeśli ich światło nie jest tak intensywne, jak tradycyjnych lamp, to wprowadzają do ogrodu nastrojowy klimat i delikatną mgiełkę tajemniczości. Przy tym oszczędność w zużyciu energii elektrycznej jest spora. W dodatku cena takich lamp też jest niewysoka – z reguły ok. kilkudziesięciu złotych.

Aby taka lampa dobrze spełniała swoje zadanie, należy ustawić w miejscach podczas dnia dobrze nasłonecznionych. Wtedy po zmierzchu odda swoje światło.

Najbardziej popularne lampy ogrodowe umieszczone są na szpilkach przeznaczonych do wbicia w ziemię. Istnieją również kinkiety, które montuje się na ścianie budynku lub altanki, oraz ozdobne lampy pływające.

Lampy solarne zaopatrzone są w diody LED o długiej żywotności lub świetlówki fluorescencyjne oraz ogniwa fotoelektryczne i małe akumulatory.

Najdłużej świecą lampy wyposażane w czujnik zmierzchu. Wyłączają się same wraz z nastaniem dnia. Warto zwrócić uwagę na pojemność baterii słonecznej, gdyż to od niej zależy czas pracy lampy.

Oświetlenie wybranych przez nas miejsc lampami zasilanymi energią słoneczną to doskonały pomysł. Można nimi wytyczać trasy w ogrodzie lub budować nastrój wokół domu. Gwarantują piękne, a zarazem delikatne oświetlenie działki lub tarasu. Dają oświetlenie punktowe, podkreślając detale, które chcemy podświetlić. Stanowią nie tylko oświetlenie, ale i dekorację.

 

Zalety oświetlenia instalacji elektrycznej w ogrodzie

Można także do ogrodu pociągnąć instalacje elektryczną, żeby i w nim móc zainstalować stałe sztuczne źródła światła. Zaletą jest, że takie światło może przybierać różne barwy i posiadać znacznie większą moc od lamp solarnych. W okresie jesienno-zimowym nasłonecznienie nie jest intensywne, więc w tym czasie lampy solarne nie zawsze są skuteczne, a podczas nadejścia należy je schować.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Dodatki świetlne do ogrodu – sposób na zimową depresję

Nie ma co ukrywać, że aura jesieni i zimy w naszym kraju to wystarczający powód, aby wpaść w delikatną chandrę. Za...

Lilie wodne w Twoim ogrodzie

Bez względu na to, czy posiadamy małe oczko wodne czy duży staw, z pewnością niekwestionowaną jego ozdobą będą lilie wodne. Te...

Girlandy ogrodowe - nowy trend w dekoracji ogrodu

Nie ma nic cudowniejszego od letnich, wakacyjnych wieczorów, które beztrosko spędzamy w naszym ogrodzie. By jeszcze bardziej podkreślić atmosferę oraz do...