Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

girlandy żarowkowe

Nie ma nic cudowniejszego od letnich, wakacyjnych wieczorów, które beztrosko spędzamy w naszym ogrodzie. By jeszcze bardziej podkreślić atmosferę oraz dodać nuty romantyczności, warto zastosować odpowiednie oświetlenie. Lampki, latarenki czy kule solarne nie dają jasnego światła i pełnią raczej funkcję dekoracyjną, stanowiąc dodatek do podstawowego oświetlenia ogrodu. Z kolei system oświetlenia tradycyjnego doskonale oświetli ogród, jednak jest kosztowny i dość pracochłonny (przygotowanie i zakopanie okablowania). Jaka będzie więc najlepsza alternatywa?

Girlandy żarówkowe – praktyczny sposób na świetlną aranżację ogrodu

Girlandy ogrodowe już od wielu lat przyjęły się na amerykańskich podwórkach i ogrodach, stając się nieodzownym elementem aranżacji przestrzeni przed domem. To całoroczne, praktyczne oświetlenie, którego nie trzeba zabezpieczać ani przed deszczem, ani przed opadami śniegu czy gradu. Girlandy świetlne doskonale znoszą wilgoć jak i bardzo wysokie temperatury. Każde z gniazd girlandy posiada niezawodne uszczelnienie, natomiast przekrój kabla dopasowany jest do połączenia szeregowego kilku sznurów z żarówkami. Warto wybierać modele girland ogrodowych z oświetleniem ledowym, dzięki któremu dekoracja świetlna zewnętrznej przestrzeni będzie stosunkowo niedużym wydatkiem.

Moda na girlandy żarówkowe zaowocowała także różnymi pomysłami na ich zastosowanie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich:

  • Pomiędzy drzewami

Spotkanie rodzinne, romantyczny wieczór na ogrodowej ławeczce lub hamaku bądź po prostu doświetlenie okolicy wjazdu na posesję – tutaj girlandy rozpięte pomiędzy gałęziami drzew sprawdzą się doskonale.

  • Nad gankiem lub tarasem

Girlandy żarówkowe stworzą niezwykłą atmosferę na ganku lub zabudowanym tarasie- wystarczy podwiesić je u sufitu, przytwierdzić do ściany bądź poręczy.

  • Oświetlona pergola

Pergole, ozdobne drabinki na kwiaty lub inne elementy małej ogrodowej architektury również warto podkreślić, odpowiednio je podświetlając.

  • Oświetlenie stołów

Girlandę ogrodową można powiesić również bezpośrednio nad rustykalnym, drewnianym stołem. Wystarczy po obu jego stronach wbić dłuższe drewniane pieńki (na przykład brzozowe)

  • Dekoracja pionowego ogrodu

Wertykalny mini ogród także może pięknie prezentować się po zmroku. Girlanda żarówkowa najlepiej sprawdzi się w przypadku metalowej bądź drewnianej konstrukcji z porozwieszanymi na niej donicami.

  • Oświetlenie ogrodzenia

Świetne rozwiązanie w przypadku, gdy w okolicy nie mamy tradycyjnych lamp ulicznych. Girlandy oświetlą okolice posesji, ułatwiając trafienie do naszego domu.

Girlandy ogrodowe można nabyć w co raz większej ilości punktów. Ten rodzaj oświetlenia staje się coraz popularniejszy w naszym kraju. Jednym z lepszych dostawców girland ogrodowych/żarówkowych jest sklep amled.pl a same girlandy ogrodowe można obejrzeć tutaj.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Wyposażenie, Woda, Oświetlenie, Meble

Dodatki świetlne do ogrodu – sposób na zimową depresję

Nie ma co ukrywać, że aura jesieni i zimy w naszym kraju to wystarczający powód, aby wpaść w delikatną chandrę. Za...

Czy żeliwne ławki ogrodowe są trwałe?

Żeliwo jest postrzegane jako materiał z jednej strony plastyczny, łatwo ulegający obróbce, a z drugiej strony – bardzo wytrzymały. Czy ...

Ogrodowe alejki. Co zrobić by były prawdziwą ozdobą ogrodu?

Starannie wyznaczamy ich przebieg, staramy się też zadbać o ich piękne wykończenie ozdobnymi płytkami. Chodniki są bardzo ważnym elementem w ka...