Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Donica Buxus

Stylowe donice to idealne dopełnienie aranżacji ogrodów w stylu nowoczesnym – dzięki temu są one także tak popularne i obecnie można zakupić je w wielu interesujących wariantach do wyboru. Jeżeli również zastanawiasz się nad tym, jak wzbogacić w efektowne dodatki swój ogród, taras czy balkon, masz przed sobą wiele propozycji, także tych wykonanych z nadal mało popularnych materiałów, między innymi aluminium, betonu polimerowego, stali ocynkowanej, włókna szklanego czy też stali CorTen. Na co warto się zdecydować?

 

Styl i szyk w twoim ogrodzie

Jak zostało wspomniane, nowoczesne donice ogrodowe produkowane są z różnych rodzajów materiałów. Stal ocynkowana wyróżnia się dyskretnym srebrnym połyskiem, beton polimerowy produkowany jest w najróżniejszych kolorach, a jego faktura jest gładka i równa, z kolei donice wykonane ze stali CorTen pokrywają się rudą powłoką ochronną, która chroni ją przed warunkami atmosferycznymi. Gdy szukasz donic drewnianych, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na modele wykonane z drewna tropikalnego – nie tylko wygląda bardzo elegancko, to jeszcze dodatkowo jest odporne na wilgoć.

 

W sprzedaży znajduje się szeroka gama donic w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Te największe, najczęściej prostokątne lub kwadratowe sprawdzają się do sadzenia w nich krzewów i małych drzew – mogą być świetnym dodatkiem przy podjeździe do domu, na taras czy też ozdobą elewacji budynku firmowego. Mniejsze donice są używane głównie do kwitów i krzewów – są one produkowane w różnorodnych kształtach, także jako kuliste czy o nieregularnych kształtach.

 

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które będą uzupełnieniem donic – są to w szczególności krawędzie, które mogą posłużyć do dekoracyjnego odgrodzenia strefy roślin od podjazdu czy ścieżki. Donice mogą być też wyposażone w dodatkowe kółka lub uchwyty, aby ich przemieszczanie było łatwiejsze.

 

Doskonałe nie tylko do przydomowego ogrodu

Nowoczesne donice ogrodowe mają szerokie zastosowanie – jeżeli poszukujesz efektownych donic na krzewy czy kwiaty, wtedy również możesz znaleźć je w mniejszych rozmiarach, które są idealne do ustawienia na balkonie, tarasie czy na ganku domu. W ten sposób przestrzenie te mogą prezentować się jeszcze bardziej estetycznie, a ewentualna zmiana aranżacji nie będzie żadnym problemem. Dodatkowo donice można stosować również we wnętrzach, na przykład na korytarzu, klatce schodowej czy też w salonie.

 

Co więcej, nowoczesne donice są też bardzo często wybierane jako element dekoracyjny przed siedziby firm, biurowce czy instytucje. Dzięki temu, że są one produkowane z wytrzymałych materiałów, nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne, a tym samym tworzą elegancką i zachęcającą przestrzeń wokół budynku.

 

Jeżeli interesują cię stylowe donice ogrodowe o nowoczesnym wzornictwie, znajdziesz je w ofercie firmy Anamaru, która jest wyłącznym dystrybutorem firmy Adezz – specjalizuje się ona w produkcji nowoczesnych donic, kaskad, krawędzi i innych elementów małej architektury.

 

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Nawadnianie kropelkowe - Definicja, Na czym polega?, Walory i zalety systemu nawadniania ogrodu lub plonów

Nawodnienie kropelkowe to system nawadniający dostarczający wodę roślinom w odpowiedniej ilości zgodnie z ich zapotrzebowaniem w sposób ciągły (powolny i ró...

Jak rozjaśnić ogrodowe mroki, czyli oświetlenie w przydomowej przestrzeni?

W okresie wakacyjnym, gdy dni są gorące, a noce przyjemnie ciepłe, z olbrzymią chęcią spędzamy każdą wolna chwilę w przydomowej pr...

Wybieramy żagiel ogrodowy do zacienienia ogrodu

Nasłoneczniony taras lub altana to marzenie właścicieli domów. Skąpany w słońcu ogród to idealne miejsce na relaks wiosną, jednak latem, ni...