Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Donica BuxusStylowe donice to idealne dopełnienie aranżacji ogrodów w stylu nowoczesnym – dzięki temu są one także tak popularne i obecnie można zakupić je w wielu interesujących wariantach do wyboru. Jeżeli również zastanawiasz się nad tym, jak wzbogacić w efektowne dodatki swój ogród, taras czy balkon, masz przed sobą wiele propozycji, także tych wykonanych z nadal mało popularnych materiałów, między innymi aluminium, betonu polimerowego, stali ocynkowanej, włókna szklanego czy też stali CorTen. Na co warto się zdecydować?

 

Styl i szyk w twoim ogrodzie

Jak zostało wspomniane, nowoczesne donice ogrodowe produkowane są z różnych rodzajów materiałów. Stal ocynkowana wyróżnia się dyskretnym srebrnym połyskiem, beton polimerowy produkowany jest w najróżniejszych kolorach, a jego faktura jest gładka i równa, z kolei donice wykonane ze stali CorTen pokrywają się rudą powłoką ochronną, która chroni ją przed warunkami atmosferycznymi. Gdy szukasz donic drewnianych, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na modele wykonane z drewna tropikalnego – nie tylko wygląda bardzo elegancko, to jeszcze dodatkowo jest odporne na wilgoć.

 

W sprzedaży znajduje się szeroka gama donic w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Te największe, najczęściej prostokątne lub kwadratowe sprawdzają się do sadzenia w nich krzewów i małych drzew – mogą być świetnym dodatkiem przy podjeździe do domu, na taras czy też ozdobą elewacji budynku firmowego. Mniejsze donice są używane głównie do kwitów i krzewów – są one produkowane w różnorodnych kształtach, także jako kuliste czy o nieregularnych kształtach.

 

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które będą uzupełnieniem donic – są to w szczególności krawędzie, które mogą posłużyć do dekoracyjnego odgrodzenia strefy roślin od podjazdu czy ścieżki. Donice mogą być też wyposażone w dodatkowe kółka lub uchwyty, aby ich przemieszczanie było łatwiejsze.

 

Doskonałe nie tylko do przydomowego ogrodu

Nowoczesne donice ogrodowe mają szerokie zastosowanie – jeżeli poszukujesz efektownych donic na krzewy czy kwiaty, wtedy również możesz znaleźć je w mniejszych rozmiarach, które są idealne do ustawienia na balkonie, tarasie czy na ganku domu. W ten sposób przestrzenie te mogą prezentować się jeszcze bardziej estetycznie, a ewentualna zmiana aranżacji nie będzie żadnym problemem. Dodatkowo donice można stosować również we wnętrzach, na przykład na korytarzu, klatce schodowej czy też w salonie.

 

Co więcej, nowoczesne donice są też bardzo często wybierane jako element dekoracyjny przed siedziby firm, biurowce czy instytucje. Dzięki temu, że są one produkowane z wytrzymałych materiałów, nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne, a tym samym tworzą elegancką i zachęcającą przestrzeń wokół budynku.

 

Jeżeli interesują cię stylowe donice ogrodowe o nowoczesnym wzornictwie, znajdziesz je w ofercie firmy Anamaru, która jest wyłącznym dystrybutorem firmy Adezz – specjalizuje się ona w produkcji nowoczesnych donic, kaskad, krawędzi i innych elementów małej architektury.

 

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Wyposażenie, Woda, Oświetlenie, Meble

Jakie ryby do oczka wodnego?

Przy wyborze ryb do oczka wodnego należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych rzeczy. Pamiętajmy, że ryby to nie tylko ...

Jak wybrać dobre meble ogrodowe?

Klimat panujący obecnie w Polsce nie jest dobry dla elementów, które muszą stać na zewnątrz przez cały rok. Gorące, upalne ...

Narzędzia przydatne w pielęgnacji ogrodu

Piękny ogród to wizytówka domu – eleganckie rabatki, równo przystrzyżony trawnik i ciekawa architektura ogrodowa sprawiają, że posesja prezentuje się ...