Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Nie ma co ukrywać, że aura jesieni i zimy w naszym kraju to wystarczający powód, aby wpaść w delikatną chandrę. Za oknem szaro, drzewa i krzewy w ogrodzie pozbawione są liści, wszystko wydaje się puste i beznadziejne.

Nie ma co ukrywać, że aura jesieni i zimy w naszym kraju to wystarczający powód, aby wpaść w delikatną chandrę. Za oknem szaro, drzewa i krzewy w ogrodzie pozbawione są liści, wszystko wydaje się puste i beznadziejne. My jednak wiemy, że istnieją dziesiątki sposobów na to, żeby pokonać podły nastrój. Wśród nich jest odpowiednia aranżacja ogrodu. Odpowiednie dodatki świetlne sprawią, że nasze otoczenie będzie przytulne i ociepli wizerunek domu, do którego chętnie będzie wracać w długie wieczory. Poznajcie zatem propozycje, które spodobały nam się do tego najbardziej.

Słupki ogrodowe i lampy w formie pylonów z chłodnym, tłumionym światłem są oczywiście bardzo funkcjonalne. Jednak ich surowy, nieco geometryczny i minimalistyczny styl sprawia, że ogród wydaje się ponury, gdy wokół panuje ciemność i pustka, gdy z drzew spadną liście. Alternatywa jest dosyć oczywista – oświetlenie ogrodowe w ciekawych formach. Mogą to być kule, gwiazdy lub ciekawe, nieregularne bryły, lecz także okazyjne kształty, takie jak dynie czy choinki świąteczne. W wielu przypadkach abażur lampy ogrodowej możemy wykonać samodzielnie. Musimy tylko pamiętać o zachowaniu odpowiedniej przepuszczalności dla światła oraz wykorzystaniu materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

Osobnych kilka słów postanowiliśmy poświęcić rozwiązaniu, które ujęło nas swoją pomysłowością i funkcjonalnością. Mowa tutaj o oświetleniu ogrodowym w formie donicy, która podświetlana jest za pomocą diod typu LED. Bez względu na roślinę jaka jest w niej posadzona pracuje tak samo. Mogą to być zarówno krzewy, kwiaty sezonowe jak i niewielkie drzewka iglaste. Można ją zainstalować zarówno na ganku lub altanie, ale świetnie sprawdza się także na balkonie, prześwitując niewielkim światłem także do wnętrza domu, co fantastycznie prezentuje się w nocy, na przykład w salonie.

Rozważając finezyjne rozwiązania oświetlenia naszego ogrodu często spotykamy się z dylematem – co jeśli ogranicza nas zasilanie w energię elektryczną. Przeciąganie przewodu zasilającego jest kłopotliwe, nie zawsze jest też możliwość ukrycia kabla. To nie znaczy jednak, że jesteśmy skazani na kompletne ciemności.

Lampy, w tym także donice LED posiadają osobne, niewielkie akumulatory. Wystarczy go chwilę naładować a daje światło nawet na kilkanaście godzin nieprzerwanej pracy. Diody LED świecą jasno, światłem zbliżonym do dziennego i co ważne, z taką samą intensywnością przez cały czas pracy. Ciekawą rzeczą jest także możliwość sterowania oświetleniem zdalnie, na przykład za pomocą smartfona lub niewielkiego pilota. Wówczas bez trudu można podkręcić intensywność, gdy spędzamy wieczory w domu, lub wyłączyć światło podczas naszej nieobecności lub gdy śpimy.

Źródło: Sklep z oświetleniem ogrodowym: http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/43-lampy-ogrodowe

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Oświetlenie ogrodowe od czego zacząć?

Pięknie wyglądający ogród, z różnorodną roślinnością oraz idealnie przystrzyżonym trawnikiem to ozdoba nie jednego domu. W dzień jest to miejsce ha...

Girlandy ogrodowe - nowy trend w dekoracji ogrodu

Nie ma nic cudowniejszego od letnich, wakacyjnych wieczorów, które beztrosko spędzamy w naszym ogrodzie. By jeszcze bardziej podkreślić atmosferę oraz do...

Nawadnianie kropelkowe - Definicja, Na czym polega?, Walory i zalety systemu nawadniania ogrodu lub plonów

Nawodnienie kropelkowe to system nawadniający dostarczający wodę roślinom w odpowiedniej ilości zgodnie z ich zapotrzebowaniem w sposób ciągły (powolny i ró...