Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Lato kojarzy się większości osób z ciepłymi i przyjemnymi wieczorami, które spędzamy z bliskimi przy grillu lub wspólnym posiłku na świeżym powietrzu. Czy jest coś przyjemniejszego niż wspólny niedzielny posiłek i lampka dobrego wina, w gronie bliskich osób w ogrodzie? Prawdopodobnie nie, jeśli gospodarze pamiętają o zabezpieczeniu swojego terenu zielonego przed owadami, które potrafią zepsuć w szybki sposób każdą imprezę!

Szukając informacji na temat sposobów zwalczania insektów, można znaleźć mnóstwo poradników i domowych metod, które niestety pozostawiają wiele do życzenia – lecz można spróbować nieco bardziej zaawansowanych metod, wybierając m.in. lampy owadobójcze.

Sezon letni i walka z owadami!

Najczęściej stosowaną metodą domową, która nie zawsze przynosi pozytywne rezultaty (a jeśli nawet uzyska się satysfakcjonujący efekt finalny, to nie trwa on zbyt długo), jest stosowanie olejków wanilinowych lub świec odstraszających komary, muchy i innego owady. Popularne są również różnego rodzaju środki chemiczne, które mogą jednak negatywnie wpływać na ludzką skórę, tworząc wiele podrażnień u osób, posiadających delikatną cerę. Porównując cenowo i jakościowo dane produkty, lepszym wyborem będą lampy owadobójcze, które można nabyć już w cenie poniżej 100 złotych. Działają one na bardzo prostej zasadzie – wabią swoje potencjalne ofiary światłem ultrafioletowym o odpowiedniej długości fal i gdy owad chce dolecieć do pożądanego przez siebie punktu, trafia na elektryczną siatkę, która potocznie nazywana jest rusztem.

Czym charakteryzują się lampy owadobójcze?

Decydując się na zakup, najlepiej szukać sprawdzonych i renomowanych firm, gwarantujących jakość przez maksymalnie długi okres. Warto więc zwrócić uwagę na okres gwarancyjny, ponieważ im jest on dłuższy, tym producent informuje nas o jakości zastosowanych podzespołów. Doskonałym i prostym w zobrazowaniu elementem, jest m.in. świetlówka, która znajduje się w lampach owadobójczych, ponieważ nawet jeśli ona w dalszym ciągu działa, nie oznacza to wcale, że nadal emituje światło wabiące owady. Jak często wymieniać świetlówki? To właśnie jest parametr, który powinien być podawany przez wszystkich producentów, ponieważ okres działania fal ultrafioletowych w świetlówkach, ocenia się na przedział od 3 do 12 miesięcy. Oczywiście może zdarzyć się, że będziemy nadużywać produktu i zostanie on wyeksploatowany o wiele szybciej. Jak zobaczyć, że przyszedł czas na wymianę świetlówki na nową? Szybko można zaobserwować wzmożoną aktywność owadów na naszym terenie, więc jest to sygnał, że czas najwyższy zakupić nowy produkt lub element – jeśli wcześniej zabezpieczyliśmy się i wybór padł na model z wymiennymi źródłami światła.

Jakie lampy owadobójcze są najlepsze?

Wybór na rynku jest ogromny, w końcu nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na atrakcyjny zarobek dla producentów, jest rozwiązanie codziennych problemów wielu ludzi. Warto dostosować lampy owadobójcze do swojego terenu, ponieważ jeśli jest to duży taras, a my zapraszamy wielu gości, jeden niewielki model, może okazać się niewystarczający i będzie wtedy trzeba zastosować co najmniej dwie lub trzy lampy, ustawione w znacznej odległości od siebie. Posiadając jednak jedynie balkon, można wybrać coś dużo mniejszego, w końcu nie chodzi nam o to, by swoją lampą ściągnąć wszystkie owady latające po osiedlu, tylko nie dopuścić do ukąszenia przez te, które już znalazły się w obszarze zagrażającemu komfortowi. Najważniejszą funkcjonalnością jest możliwość wymiany świetlówki, gdyż są one dużo tańsze od kompletnej lampy, więc w następnym sezonie, koszty wymiany tych elementów, będą minimalizować wydatki gospodarstwa domowego. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na dużo przyjemniejsze cele, np. kolację z przyjaciółmi na tarasie wolnym od owadów!

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Oświetlenie domu z zewnątrz – sprawdź, jak oświetlić ścieżkę, podjazd i wejście do Twojej posesji!

Zaplanowanie oświetlenia wewnętrznego domu to już pół drogi do pełnego sukcesu. Pół, ponieważ w przypadku domu jednorodzinnego (a i niektórych mi...

Narzędzia przydatne w pielęgnacji ogrodu

Piękny ogród to wizytówka domu – eleganckie rabatki, równo przystrzyżony trawnik i ciekawa architektura ogrodowa sprawiają, że posesja prezentuje się zn...

Wybieramy żagiel ogrodowy do zacienienia ogrodu

Nasłoneczniony taras lub altana to marzenie właścicieli domów. Skąpany w słońcu ogród to idealne miejsce na relaks wiosną, jednak latem, ni...