Bramy, Garaże

Szczególnie istotnym elementem wykończenia każdego garażu jest brama zabezpieczająca pojazdy oraz wartościowe akcesoria przed kradzieżą. Często stosowanym modelem jest wersja segmentowa, która zamykana jest poprzez rolowanie – dzięki temu zajmuje niewiele miejsca, co ma szczególnie istotne znaczenie na wąskich oraz małych działkach. Brama garażowa segmentowa nierzadko montowana jest też w magazynach firm zajmujących się transportem produktów.

Na jakich działkach najczęściej stosowane są bramy segmentowe?

Brama garażowa segmentowa doskonale nadaje się do wykorzystania w przypadku budynków usytuowanych na małej działce, gdyż model w czasie otwierania lub zamykania nie zajmuje dodatkowego miejsca, obok budynku. Nie otwiera się również do środka, co ograniczałoby swobodę ruchu w samym garażu. Dzięki rolkom umieszczonym w prowadnicy segmentu, skrzydło przesuwa się w górę i chowa pod sufitem. Wiele tego typu modeli wyposażonych jest w automatyczny napęd – zapewne przypadną one do gustu kierowcom, którzy codziennie dojeżdżają do pracy autem. Otwieranie i zamykanie wersji sterowanych zdalnie nie wymaga wysiadania z samochodu.

Ten rodzaj bram często wykorzystywany jest też w miejscach, gdzie występują krótkie podjazdy – nie zajmuje miejsca przed budynkiem, więc w czasie parkowania nie będziesz musiał wykonywać skomplikowanych manewrów.

Rozmiar bramy należy wybrać adekwatnie do wielkości pomieszczenia oraz liczby przechowywanych pojazdów – jeśli garaż jest dwustanowiskowy z powodzeniem zamiast montowania dwóch małych modeli możesz zastosować jeden duży.

W jakim budynku warto zamontować bramę segmentową?

Warto pamiętać, że brama garażowa segmentowa znakomicie zabezpiecza nie tylko przed włamaniem, ale też przed utratą ciepła, co ma szczególnie istotne znaczenie w sezonie zimowym – zmniejsza to ryzyko zamarzania w samochodach płynów, dzięki czemu zawsze są gotowe do użytku. Ochrona przed zimnem jest wyjątkowo ważna także podczas przechowywania przykładowo zapraw budowlanych, które w przypadku zbyt niskiej temperatury tracą swoje właściwości (ten problem dotyczy wszystkich produktów budowlanych). O dobrym uszczelnieniu bramy pamiętaj również wtedy, gdy jesteś warsztatowym majsterkowiczem. Brama pozwoli utrzymać we wnętrzu dość wysoką temperaturę także zimą.

Jak dopasować bramę segmentową do aranżacji otoczenia?

Prawidłowo dobrana do charakteru otoczenia brama będzie prezentowała się szczególnie atrakcyjnie. W nowoczesnym budynku znakomicie sprawdzi się model posiadający biały, szary lub czarny kolor. Istotne znaczenie ma też struktura – na posesji utrzymanej w minimalistycznym stylu idealnie będzie wyglądała wersja o gładkiej powierzchni. Jeśli pragniesz podkreślić klasyczny charakter swojego budynku możesz zamontować bramę w brązowym kolorze. Wyjątkowo elegancko prezentują się modele posiadające okleinę przypominającą drewno. Ten ostatni stworzy ładny komplet z drewnianą ramą okien.

Brama garażowa segmentowa wyposażona w napęd

Do bramy segmentowej górnej pasuje praktycznie każdy napęd. Element należy zamontować pod sufitem garażu. Mocowany jest poprzez łączenie ze skrzydłem za pomocą ruchomego ramienia. W przypadku bram bocznych napęd należy zainstalować na ścianie lub nad nadprożem. Wersja taka musi być wyposażona w ramię ciągnące bramę oraz wyróżniać się zwyższoną siłą. Prawidłowo dobrany oraz zamocowany napęd pozwoli na płynne otwieranie i zamykanie skrzydła.

 

Zainteresuje Cię również:

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Ogrodzenia, Bramy, Garaże

Przycinanie krzewów i żywopłotów bezprzewodowo

Wraz z porą letnią rośnie temperatura i wilgotność powietrza. Te czynniki sprzyjają rozwojowi roślin. Jeżeli chcemy, aby nasze krzewy i ży...

Nożyce do żywopłotu Husqvarna. Dlaczego warto?

Prawie każdy posiadacz domu chciałby, aby na jego posesji znajdował się efektowny i zadbany żywopłot. O ile samo wyhodowanie tego el...

Automatyka w garażu

Automatyka garażowa na dobre zagościła w naszym życiu. Bramy automatyczne są już niemal wszędzie. Przestały być  s...