Drewniane, wykonane z tworzywa, metalowe, a może z technorattanu? Meble ogrodowe wytwarzane są z różnych materiałów i każdy z nich ma swoje zalety. Jednak w ostatnich latach Polacy szczególnie upodobali sobie meble technorattanowe. Ich liczne zalety sprawiły, że szybko stały się jednymi z najchętniej kupowanych mebli ogrodowych. Dziś spotykamy je zarówno w przydomowych ogródkach, jak i w restauracjach, hotelach i kawiarniach.
Zanim technorattan pojawił się na rynku mebli ogrodowych, dużym zainteresowaniem cieszył się inny materiał – rattan. Pozyskiwany z egzotycznej palmy lasów tropikalnych Azji, Ameryki oraz Afryki jest materiałem naturalnym, elastycznym, a do tego efektownie prezentuje się w postaci plecionki stosowanej do produkcji mebli. Ma jednak jedną poważną wadę. Nie jest trwały, a pod wpływem czynników atmosferycznych ulega blaknięciu, deformacji oraz kruszeniu. Te cechy sprawiły, że po wprowadzeniu innego materiału – technorattanu – i zastosowaniu go do produkcji mebli ogrodowych, ten drugi materiał przyćmił plecionkę ratttanową i zaczął wypierać ją z rynku.
Od kiedy pojawił się na rynku mebli ogrodowych, szybko zyskał uznanie konsumentów i stał się bardzo popularny. Cenimy go za liczne zalety, które decydują o komforcie, estetycznym wyglądzie i trwałości mebli ogrodowych. Technoratttan jest materiałem sztucznym. Często określany jest jako doskonała imitacja rattanu albo udoskonalona wersja rattanu. Jak wiele prawdy jest w obu tych stwierdzeniach z pewnością wiedzą osoby, które mogły porównać meble technorattanowe oraz rattanowe i miały okazję ich używać. Technorattan pod względem wizualnym do złudzenia przypomina naturalny rattan i w niczym nie ustępuje mu, jeśli chodzi o walory estetyczne. Jego trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne sprawiają, że możemy mówić o „udoskonalonej wersji rattanu”.
Technorattan powstaje w procesie produkcji z polietylenu. Jest wyjątkowo trwałym materiałem, który nie zmienia się pod wpływem czynników atmosferycznych. Nie szkodzi mu nawet silne nasłonecznienie ani ulewny deszcz. Swoje walory zachowuje przez wiele lat, dzięki czemu wykonane z niego meble ogrodowe bazkar.pl mogą służyć długo bez uszczerbku dla swojego wyglądu i funkcjonalności.
Technorattan nie musi być poddawany specjalnym zabiegom pielęgnacyjnym czy konserwacji. Do utrzymania go w czystości posłuży woda. Wystarczy przetrzeć materiał zwilżoną ściereczką lub polać go wodą z ogrodowego węża. To w zupełności wystarczy. Technorattan jest bardzo odporny na zabrudzenia, nawet czerwonym winem czy sokiem z czarnej porzeczki. Nie chłonie też wilgoci. Wynika to z jego zwartej, nieprzepuszczalnej struktury. Czyszczenie ogranicza się zatem do zabrudzeń pojawiających się na powierzchni materiału.
Liczne zalety technorattanu przesądziły o jego popularności wśród użytkowników. Docenili je nie tylko konsumenci, ale także przedsiębiorcy – właściciele kawiarni, restauracji i hotelów.
Jakie ryby do oczka wodnego?Przy wyborze ryb do oczka wodnego należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych rzeczy. Pamiętajmy, że ryby to nie tylko ... |
Krzesła z technorattanu a rattanowe? Jakie różnice, jakie krzesła do ogrodu kupić?Jaki meble ogrodowe wybrać? Czy lepiej postawić na te rattanowe, czy może na meble wykonane z technorattanu? I czym w za... |
Domki modułowe jako idealne rozwiązanie dla działkowiczówCoraz większa ilość Polaków rezygnuje z tradycyjnych form odpoczynku, takich jak zagraniczne wyjazdy do kurortów na rzecz ich własnych działek. Po... |