Meble ogrodowe

Wiosna zbliża się dużymi krokami, z tego powodu coraz częściej i chętniej spędzamy czas poza domem. Ładna, słoneczna pogoda znacząco poprawia nasze samopoczucie i jednocześnie przypomina właścicielom przydomowych ogrodów, że zbliża się pora prac porządkowych i pielęgnacyjnych. Jednak to nie wszystko, co daje nam wiosenna aura.

 

Słońce i wyższa temperatura sprawiają, że mamy większą ochotę na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Właściciele domów jednorodzinnych otoczonych dużymi działkami mają większe możliwości, ponieważ mogą zapraszać swoich gości również na „imprezy otwarte”, jak choćby grill zorganizowany w ogrodzie. Aby każdorazowo móc jak najlepiej ugościć swoich najbliższych, warto jest wyposażyć swój ogród w odpowiednie meble, które nie tylko będą wygodne, ale również podkreślą piękno przydomowego ogniska swoim estetycznym wyglądem.

 

Czas spędzany z rodziną

W 2017 roku CBOS przeprowadził sondaż dotyczący więzi społecznych. Jego wyniki wskazują jasno, że najchętniej spędzamy wolny czas w kręgach najbliższej rodziny – taką opcję wskazało 37% pytanych. Następnie 26% ankietowanych odpowiedziało, że najlepiej czuje się w obecności najbliższej sobie osoby, zaś 12% lubi poświęcać swój czas dla przyjaciół.

 

Nie tylko ogród, ale i działka

Osoby mieszkające w blokach, kierowane tęsknotą za przyrodą, bardzo często decydują się na zakup ogródków działkowych, aby zapewnić sobie dostęp do natury podczas weekendowych wypadów lub dłuższych wakacyjnych urlopów. Dzięki temu mogą uprawiać owoce i warzywa, a także mają okazję do wypoczynku na łonie natury. Aby był on udany, warto jest postawić na swojej działce np. ławę piknikową posiadającą zintegrowane siedziska, dzięki której będzie można spędzać miłe wieczory w gronie rodzinnym. Takie zestawy często wyposażone są w otwór na parasol, dzięki czemu, dłuższe przesiadywanie nawet w pełnym słońcu przestaje być problemem. Ważne jest, żeby wybierać modele odporne na warunki atmosferyczne z uwagi na brak konieczności ich składania i krycia na wypadek załamania pogody.

 

Meble ogrodowe – ładne, wygodne i łatwe w czyszczeniu

Wybór mebli ogrodowych wbrew pozorom nie jest taki prosty. Aby zapewnić sobie możliwie dużo wygody, ale nie stracić przy tym na użyteczności mebli, należy zastanowić się nad zakupem kompletu, w skład którego będą wchodziły sofa i stolik. Jest to idealne rozwiązanie do zastosowania na tarasach. Dzięki szerokiemu wyborowi stylów oraz dostępności różnorodnych materiałów łatwo jest dobrać odpowiedni zestaw, który bez większych problemów wkomponujemy w otoczenie. Firma AJ Produkty ma w swojej ofercie meble z rattanu syntetycznego, które nie tylko dobrze się prezentują, ale też są lekkie, łatwe w pielęgnacji i charakteryzują się odpornością na różnych warunkach pogodowych, dzięki czemu są wytrzymałe.

 

Jeśli ktoś jest zwolennikiem stylu klasycznego, to powinien zainteresować się sofą narożną posiadającą miękkie poduszki zarówno na oparciach jak i siedzisku. Takie meble bardzo często mają ramę skonstruowaną z aluminium lub tworzyw pochodzących z recyklingu, takich jak Gaumo.

 

„Parasol bezpieczeństwa” – na ostre słońce i deszczową aurę

Osoby posiadające niezbyt rozległe działki nie muszą rezygnować z obcowania z naturą – mniejsze zestawy, w skład których mogą wchodzić jeden lub dwa stoliki oraz kilka krzeseł to idealne rozwiązanie w takich warunkach. Można nad nimi bez problemu rozłożyć namiot lub parasol, które zapewnią odpowiednią ochronę przed słońcem lub deszczem. Dużą zaletą takiego kompletu są szybkość i łatwość ich ustawienia oraz sprzątnięcia w razie konieczności.

 

Spotkania towarzyskie nierzadko wymagają wyjątkowej oprawy, dlatego jeśli lubimy zapraszać gości do swojego domostwa, mamy bardzo duże pole do popisu w tej kwestii. Nie ma przecież lepszej pory roku do pochwalenia się swoim ogrodem niż wiosna i lato. Dysponując odpowiednim wyposażeniem ogrodowym, takim jak elegancki zestaw mebli, możemy bez problemów organizować zjazdy rodzinne i spotkania towarzyskie na wolnym powietrzu.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Nowy trend - własna wędzarnia ogrodowa

Po modzie na ogrodowe grillowanie przyszła moda na wędzarnie ogrodowe. I nie ma się co dziwić, bo własne wyroby zawsze są...

Jak rozjaśnić ogrodowe mroki, czyli oświetlenie w przydomowej przestrzeni?

W okresie wakacyjnym, gdy dni są gorące, a noce przyjemnie ciepłe, z olbrzymią chęcią spędzamy każdą wolna chwilę w przydomowej pr...

Drewno czy technorattan - wybieramy krzesła ogrodowe

Nasz ogród będzie znacznie przyjemniejszy, jeśli trafią do niego meble wysokiej jakości. Jak jednak wybrać krzesła ogrodowe, aby mieć pewność, że...