Meble ogrodowe

Jaki meble ogrodowe wybrać? Czy lepiej postawić na te rattanowe, czy może na meble wykonane z technorattanu? I czym w zasadzie różnią się te materiały? Sprawdź i stwórz idealny ogród, taras, wnętrze mieszkania, które będzie nie tylko estetyczne i ekologiczne, ale również funkcjonalne.

Krzesła ogrodowe z technorattanu

Coraz częściej w sprzedaży można znaleźć meble ogrodowe wykonane z technorattanu. A co to właściwie za materiał i dlaczego zyskał taką popularność? Technorattan to tworzywo sztuczne wyprodukowane z żywicy syntetycznej oraz włókna polietylenowego lub poliuretanu. I mimo że jest to tworzywo sztuczne, to krzesła wykonane z technorattanu spokojnie można nazwać ekologicznymi, ponieważ materiał ten w pełni nadaje się do recyklingu. Ponadto takie krzesła charakteryzują się długą żywotnością, meble ogrodowe technorattan zazwyczaj są użytkowane przez około 10-15 lat.

Co jeszcze je charakteryzuje? Krzesła z technorattanu są odporne na warunki pogodowe (jak podaje Meblobranie.pl), więc można je trzymać na zewnątrz nawet podczas deszczu. To głównie z tego powodu meble z technorattanu chętnie kupowane są nie tylko do ogrodu, ale również do restauracji czy kawiarni. Jednak to, że takie meble są odporne na deszcz czy promienie UV, nie oznacza, że nie trzeba o nie dbać. Zimą lepiej schować je w ciepłe miejsce niż zostawić pod warstwą śniegu, ale jeśli w deszczowy dzień zapomnisz schować ich pod dach, to nic się nie stanie.

Krzesła rattanowe

A czym charakteryzują się meble ogrodowe rattanowe? Przede wszystkim stworzone są z naturalnego materiału, który produkuje się z kilku rodzajów palm tropikalnych. Włókna rattanowe są bardzo plastyczne i wytrzymałe, dlatego świetnie nadają się do produkcji mebli. Tym, co wyróżnia krzesła stworzone z tego materiału, jest ich niewielka waga, a także trwałość. Jednak w przeciwieństwie do tych wykonanych z technorattanu, nie mogą być one wystawiane zimą na zewnątrz. Meble rattanowe nie są odporne na warunki pogodowe, więc pod wpływem niskich temperatur mogą się odkształcać i pękać. Czy można temu jakoś zaradzić? Na rynku są dostępne różne środki zabezpieczające, a także farby i lakiery, którymi można pokryć meble rattanowe, jednak nie ma co ukrywać, tracą one wtedy swój naturalny urok.

Jakie krzesła ogrodowe wybrać?

Jak zatem wybrać krzesła ogrodowe, na który materiał warto postawić? Wybierając meble ogrodowe, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale przede wszystkim trwałość i funkcjonalność. A pod względem wytrzymałości dużo lepsze okażą się krzesła z technorattanu, które będą nam służyć przez długie lata.

W kwestii estetycznej oba materiały są do siebie bardzo podobne. Ponadto krzesła z rattanu i technorattanu często wyposażone są w wygodne poduszki, które dodają tym produktom szyku i elegancji. Dzięki temu takie meble sprawdzają się nie tylko w ogrodzie, ale również wewnątrz mieszkania. Mogą różnić się między sobą kolorem, a także kształtem podłokietników.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Pompy na ulewne deszcze

Wiosenna aura nie rozpieszcza nas w tym roku. Synoptycy zapowiadają częste i gwałtowne opady atmosferyczne oraz burze.   Taki stan rzeczy z...

Rozporowy czy stelażowy? 5 rzeczy, które powinno się wiedzieć o basenach ogrodowych

Zabawy w wodzie to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza latem. Po...

Ogrodowe alejki. Co zrobić by były prawdziwą ozdobą ogrodu?

Starannie wyznaczamy ich przebieg, staramy się też zadbać o ich piękne wykończenie ozdobnymi płytkami. Chodniki są bardzo ważnym elementem w ka...