Baza Firm Ogrodniczych


Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu

Dane adresowe:

Ulica i Nr: Piłsudskiego 60
Kod Pocztowy: 41-800
Miasto: Zabrze
Województwo: Śląskie
Dane kontaktowe:

Strona www: www.mob-zabrze.pl

Opis Firmy: Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu – Ogród został otwarty w 1938 roku, zajmuje powierzchnię ponad 6 hektarów przy ulicy Józefa Piłsudskiego 60 w Zabrzu, niedaleko obiektów sportowych KS Górnik.W Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu możemy podzielić na dwie strefy: część botaniczną powstałą wg stylu ogrodów francuskich i parkową - krajobraz ogrodów angielskich.
MOB w Zabrzu zalicza się do jednych z najbogatszych pod względem roślinności ogrodów na Górnym Śląsku, w którym znajduje się ponad 4 tysiące drzew i krzewów, a także rośliny z wielu stref klimatycznych.

Opis działalności / Oferta: Ogród otwarty jest dla zwiedzających w okresie od 1 maja do 31 października. Kasy są czynne: maj - wrzesień dni powszednie - godziny 11.00 do 19.00 niedziele i święta - godziny 10.00 do 19.00 październik dni powszednie - godziny 10.00 do 18.00 niedziele i święta - godziny 9.00 do 18.00.
Informacje:

Zasięg działalności: Lokalny


Jak dojechać: Ogród położony jest przy skrzyżowaniu ulic marszałka Józefa Piłsudskiego i Roosevelta, w pobliżu obiektów sportowych KS Górnik.
Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu położony jest w śródmieściu, pod adresem: ul. Piłsudskiego 60 Dojazd na miejsce liniami autobusowymi: 32, 932 (z terenu Zabrza i Gliwic), 720 (z terenu Zabrza). Dojazd samochodem: z Zabrza I) z centrum - ulicami marszałka Józefa Piłsudskiego, lub Franklina Roosevelta II) z północnej części miasta - Alejami Korfantego, Gen. Charlesa de Gaulle'a i Franklina Roosevelta III) z południowej części miasta - ulicami 3 maja i Franklina Roosevelta z Gliwic I) ulicą Chorzowską (Gliwice), a później Wolności (Zabrze) i marszałka Józefa Piłsudskiego II) przez dzielnicę Sośnica - ulicą Gen. W. Sikorskiego (Gliwice), a później Franklina Roosevelta (Zabrze)
  
GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Szukaj Firmy

Chętnie czytane

Domek narzędziowy niezbędny na każdej działce

Na każdej posesji, działce rekreacyjnej czy nawet ogródku działkowym, z czasem zaczynamy gromadzić coraz większą ilość narzędzi, przyrządów i sprzętów. Je...

Dlaczego drzewka owocowe nie kwitną i nie owocują?

Piękne kwitnące drzewka owocowe są ozdobą wiosennego i letniego ogrodu. Niestety często zdarza się, że w okresie wegetacji drzewa kwitną ma...

Aeracja, wertykulacja, piaskowanie - Zabiegi pielęgnacyjne trawnika

Aby prawidłowo pielęgnować nasz trawnik powinniśmy pamiętać o trzech pojęciach: wertykulacja, aeracja i piaskowanie trawnika. Często zdarza się, że pamiętamy ty...