W i Poza ogrodem

W i poza ogrodem

Polskie prawo stawia przed właścicielami budynków takich jak biurowce jasno sprecyzowane wymagania dotyczące dróg ewakuacyjnych, w tym drabin ewakuacyjnych. Dostosowanie się do tych wymogów to nie tylko kwestia dopasowania się do obowiązujących reguł, lecz przede wszystkim podstawa wszelkiego bezpieczeństwa. Dlaczego jest to tak ważne i na jaką konkretną drabinę postawić?

Więcej…

W i poza ogrodem

Urządzając park, należy zadbać o to, aby każdy z elementów małej architektury: ławki, donice, lampy lub altanki były nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne. Na szczęście, zaopatrzenie przestrzeni miejskiej nigdy nie było tak łatwe jak dziś. Wystarczy popatrzeć na ofertę jakiegokolwiek sklepu internetowego z produktami przeznaczonymi do urządzenia przestrzeni rekreacyjnych, aby przekonać się, że możliwości są właściwie nieograniczone. Dziś skupimy się na ławkach parkowych, które są kluczowe dla stworzenia z parku przyjemnego miejsca relaksu.

Więcej…

W i poza ogrodem


Dobór kwiatów do okazji

Zapewne każdy miał w życiu takie chwile, w których nieodzownym było zakupienie i podarowanie kwiatka. Problem pojawia się w momencie, gdy wchodząc do kwiaciarni nie wiemy, jaki kwiat będzie odpowiedni do danej okazji. Często ratunkiem jest porada u sprzedawcy, jednak nie zawsze potrafią oni dokonać właściwego wyboru.

Więcej…

W i poza ogrodem

Każdy z nas potrzebuje czasem kontaktu z naturą. Pozwala on na zregenerowanie sił, odprężenie się, zrelaksowanie. Co jednak zrobić, kiedy nie można opuścić miasta? Sięgnijmy po własny… las. Las zamknięty w słoiku lub butelce!

Więcej…

W i poza ogrodem

Przyszedł wreszcie czas, aby uciec od miejskiego zgiełku prosto na łono natury? Chciałbyś mieć swój własny raj na ziemi, który pozwoli ci na krótkie i dłuższe wypoczynki? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego terenu.

Więcej…

W i poza ogrodem

Lato zazwyczaj kojarzy nam się z kilkoma rzeczami. Przede wszystkim, chodzi o wysokie temperatury i naprawdę sprzyjające warunki atmosferyczne.

Więcej…

W i poza ogrodem

Znalezienie dobrej lodówki na działkę nie musi być problemem. Dzisiaj w sklepach spotyka się wiele modeli, które doskonale będą nadawały się właśnie do tego celu. Na jakie z nich warto zwrócić uwagę?

Więcej…

W i poza ogrodem

Działki w okolicy jezior i lasówSą w życiu sytuacje, kiedy chcemy sprzedać swoją działkę lub inną nieruchomość. Być może potrzebujemy pieniędzy lub po prostu ziemia leży odłogiem, a my nie mamy czasu nic na niej zagospodarować. Zastanawiamy się więc, czy sprzedawać ją na własną rękę czy lepiej skorzystać z pomocy przedsiębiorstw zajmujących się pośrednictwem w sprzedaży gruntu.

Więcej…

W i poza ogrodem

Firany na wiosnęWiosna to czas generalnych porządków i wietrzenia szafy. Zmiany nie powinny omijać również wystroju naszych mieszkań. To dobry moment na to, by na nowo zaaranżować okna. Oto kilka pomysłów, jak to zrobić wykorzystując nowoczesne firanki i zasłony.

Więcej…

W i poza ogrodem

Oto lista podziału roślin na świecie najczęściej występująca w książkach i dokumentach naukowych, który uwzględnia głównie taksony roślin rosnących w Polsce w podziale na gromady, podgromady, klasy, rzędy:

Więcej…

W i poza ogrodem

1. Liga Ochrony Przyrody - jest to stowarzyszenie powstałe w 1928 r. z inicjatywy prof. Władysława Szafera. Jej statut został zatwierdzony 29.03.1928 r. przez Komisarza Rządu miasta stołecznego Warszawa. Ligę Ochrony Przyrody wpisano - pod numerem 358 - do rejestru stowarzyszeń i związków.

Więcej…

W i poza ogrodem

Zmiany klimatyczne sprawiły, że od dłuższego czasu zacierają się granice między porami roku. Przyzwyczajenia związane z odmienną pogodą dominującą w poszczególnych kwartałach musimy więc stale modyfikować. Znika z naszych szaf tak zwana odzież przejściowa – na upartego cały rok można by przechodzić w adidasach, o kurtce puchowej przypominając sobie jedynie podczas wypadu na narty (pod warunkiem, że akurat spadnie śnieg, albo przynajmniej temperatura umożliwi sztuczne naśnieżanie stoków). Znika także poczucie bezpieczeństwa związane z faktem, że mroźne zimy gwarantowały „wymrożenie” wirusów i bakterii; dziś sezon grypowy trwa niemal cały rok. Działkowicze i ogrodnicy obserwują zmiany w wegetacji roślin. Nikogo nie dziwią kwitnące w styczniu krokusy, bazie pojawiające się w połowie lutego i astry, cynie czy malwy zakwitające jeszcze w czasie trwania wakacji. Niedźwiedzie przerywają hibernowanie w najmniej oczekiwanej chwili, bociany podejmują decyzję o odlocie za wcześnie lub relatywnie późno, komary dokuczają nie tylko w letnie upalne dni.

Więcej…

W i poza ogrodem

Dla niektórych zaczyna się już pod koniec lutego, gdy kwitnie leszczyna: uporczywy katar, łzawiące oczy, spuchnięte powieki i złe samopoczucie. Alergicy często nie mogą w pełni cieszyć się wiosną i początkiem lata, nie wspominając już o mękach codziennego funkcjonowania z objawami uczulenia. Niestety nie wymyślono jeszcze kombinezonu, który chroniłby przed pyłkami na zewnątrz, ale można już na wiele sposobów pozbyć się dyskomfortu alergii w pomieszczeniach. Oto najskuteczniejsze z nich.

Więcej…

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Wokół i poza ogrodem

Ochrona przyrody w Polsce - Lista organizacji

1. Liga Ochrony Przyrody - jest to stowarzyszenie powstałe w 1928 r. z inicjatywy prof. Władysława Szafera. Jej statut został ...

Las zamknięty w słoiku (Forest Forever) - niesamowity projekt Justyny Stoszek!

Każdy z nas potrzebuje czasem kontaktu z naturą. Pozwala on na zregenerowanie sił, odprężenie się, zrelaksowanie. Co jednak zrobić, kiedy ni...

Bezpieczna drabina ewakuacyjna to podstawa w biurowcu

Polskie prawo stawia przed właścicielami budynków takich jak biurowce jasno sprecyzowane wymagania dotyczące dróg ewakuacyjnych, w tym drabin ewakuacyjnych. Dostosowanie si...