Nawierzchnie, Ścieżki, Place, Wjazdy

Dobór kostki brukowej

Wybór właściwej nawierzchni do wymarzonego ogrodu naprawdę ma znaczenie - będziesz mieć z nią do czynienia przez długi czas. Dobrze wybrana i zainstalowana kostka brukowa może przekształcić nudne miejsce na zewnątrz w relaksującą oazę, która jest przyjemnością do oglądania i w użytkowaniu.

Jednak wybór odpowiedniej kostki brukowej jest wyzwaniem, ponieważ istnieje tak duży wybór w różnych przedziałach cenowych. Jednak w tym artykule udzielimy kilku wskazówek projektowych, które pomogą wygenerować najlepiej dopasowaną opcję.

Wykorzystanie danej nawierzchni – podpowiedź do wyboru kostki

Po pierwsze, ile ruchu i jaki ciężar będą musiały wytrzymać wybrane kostki i jak to miejsce będzie używane? Załóżmy, że chcesz wyłożyć kostką brukową część nieruchomości, ponieważ chcesz, aby była pięknym wizualnym dodatkiem do ogrodu. Uwielbiasz charakterystykę tego rodzaju projektów, i widzisz siebie siedzącego na słońcu z kieliszkiem wina w dłoni w tym miejscu.

W tym przypadku kieruj się w stronę:

  • łupków,
  • wapieni
  • piaskowców.

Jeśli uważasz, że Twoje nawierzchnie ogrodowe będą znosić stałą i intensywną eksploatację ze względu na dzieci lub zwierzęta, weź pod uwagę odporność na ślizganie i poziom konserwacji. Kostki brukowe, które mają teksturowane powierzchnie są bardzo przyjazne rodzinie.

Wybór kostki brukowej: nie zapomnij o stylu!

Wydajność jest ważna, ale chodzi także o wygląd. Zastanów się, jak tworzone nawierzchnie ogrodowe będą współgrać ze stylem Twojego domu:

  • Czy masz istniejące ściany ogrodowe, które tworzą określony wygląd?
  • Czy Twój dom ma tradycyjny lub współczesny charakter?
  • Czy wolisz naturalny, rustykalny wygląd czy elegancki, nowoczesny?

W ofertach dzisiejszych producentów bez problemu znajdziesz wspaniałe tradycyjne propozycje, które wpiszą się w określoną stylistykę posiadłości – jeśli chodzi Ci o wspaniały rustykalny urok w ogrodzie. Jednakże, aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd, jest nie mniej obficie – jeśli chodzi o wybór kostki, która nadaje ogrodowi elegancki i nowoczesny wygląd.

Jeśli Twój ogród ma już mocne motywy kolorystyczne stworzone przez malowane meble ogrodowe, kwiaty i roślinność, rozsądne może być sięgnięcie po bardziej subtelne odcienie kostki, które możesz znaleźć w http://www.gardenpartner.pl/. Z drugiej strony, jeśli myślisz, że możesz zaszaleć z artystycznym akcentem, indyjski piaskowiec w szerokiej wariacji kolorów może być dobrym pomysłem. Sprawdzi się na pewno jako oszałamiające dopełnienie terenu nieruchomości. Pamiętaj też, że w razie jakichkolwiek wątpliwości co tego jaką kostkę ostatecznie wybrać – możesz zwrócić się po pomoc do profesjonalistów.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo
Jak pielęgnować trwanik?

Trawniki, Nawierzchnie

A B C trawnika oraz co to jest darniowanie?

Aby założyć trawnik na początek należy spulchnić ziemię, bowiem może być ona zbita, co spowoduje, iż trawa nie wzrośnie, korzenie ni...

Jak założyć trawnik jesienią? Poradniki krok po kroku

Zadbany trawnik w kolorze soczystej zieleni na każdym robi ogromne wrażenie. Nie tylko wpływa na efekt wizualny całego ogrodu, ale te...

3 zasady, dzięki którym trawnik przetrwa zimę, a wiosną zachwyci nas swoim pięknem

Jeśli chcesz, aby Twój trawnik wiosną zachwycił Cię swoim pięknem, nie możesz zapomnieć o kilku podstawowych zasadach. Dzięki nim murawa pr...