Porady, Pielęgnacja, Ochrona..

Rośliny doniczkowe

Storczyki ozdobą każdego domu - pielęgnacja

Storczyki są piękne dzięki egzotycznej urodzie i niebanalnym kolorom. Wiele osób boi ...

Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Kosiarka do ogródkaPiękny ogród to wizytówka domu – eleganckie rabatki, równo przystrzyżony trawnik i ciekawa architektura ogrodowa sprawiają, że posesja prezentuje się znakomicie. Jednak nawet najbardziej egzotyczne rośliny czy wymyślne aranżacje nie będą wyglądały dobrze bez właściwej pielęgnacji. Aby móc wykonać większość prac ogrodowych, konieczne jest natomiast posiadanie właściwego ku temu sprzętu.

 

Narzędzia ogrodnicze są nieocenione podczas pielęgnacji ogrodu. Nie tylko ułatwiają wykonanie większości prac, ale również znacznie je przyspieszają oraz sprawiają, że efekt końcowy jest dużo lepszy. Obok najprostszych narzędzi ręcznych takich jak łopata, motyka czy grabie, doświadczony ogrodnik powinien również zaopatrzyć się w pewne elektronarzędzia. Oto niektóre z nich.

Kosiarka

Urządzenie do koszenia trawy jest jednym z najważniejszych, jakich nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie. W zależności od wielkości ogrodu i samego trawnika, możemy wybrać kosiarkę elektryczną lub spalinową. Ta pierwsza w wersji zasilanej sieciowo będzie najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza na niewielkich posesjach. Z kolei duże kosiarki spalinowe, zaopatrzone dodatkowo w napęd, będą idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy większych ogrodów. Pozostając przy koszeniu trawy, warto również mieć na uwadze strzyżenie trawnika w trudno dostępnych miejscach lub na jego brzegach. Takie prace z pewnością ułatwią elektryczne nożyce do trawy lub podkaszarka.

Pilarka

Dzięki temu urządzeniu możliwe będzie szybkie i sprawne przycinanie gałęzi czy całych drzewek. Dobra elektryczna pilaka łańcuchowa pozwoli uzyskać precyzyjne cięcia, które nie okaleczą drzewek. Urządzenie będzie ponadto bardzo przydatne przy rozdrabnianiu. Poszukując idealnej pilarki możemy wybrać pomiędzy wspomnianymi urządzeniami eklektycznymi i spalinowymi. Ponadto warto zwrócić uwagę na ciężar urządzenia, ponieważ im jest on mniejszy, tym łatwiej operować sprzętem. Dobrej jakości pilarkę można znaleźć na:

http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/maszyny-ogrodnicze/pilarki-rozdrabniacze-i-luparki/pily-i-pilarki-lancuchowe-elektryczne/elektryczna-pilarka-lancuchowa-opp-1800-w-35-cm.html

Kultywator/glebogryzarka

Kolejnym urządzeniem, dzięki któremu łatwiej utrzymamy nasz ogród w nienagannym wyglądzie jest kultywator. Sprzęt ten, nazywany również glebogryzarką dostępny jest w wersji elektrycznej i spalinowej. Kultywator pozwala spulchnić ziemię oraz zmieszać z glebą nawozy. Będzie on przydatny zarówno w uprawie ogrodów ozdobnych, gdzie zasadzone są rośliny jednoroczne, jak i w przypadku przydomowych warzywników, gdzie każdego roku konieczne jest przekopywanie gleby.

Dodatkowym urządzeniem, które będzie przydatne przy pracach porządkowych jest rozdrabniacz. Za jego pomocą zmielimy zarówno większe, jak i mniejsze części roślin czy gałęzi, dzięki czemu uzyskamy materiał na kompost. Ponadto świetnie sprawdza się także elektryczne nożyce do strzyżenia żywopłotu oraz krzewów.

Zaopatrując się w wymienione powyżej narzędzia będziemy mogli znacznie szybciej i efektywniej wypielęgnować ogród. W rezultacie zyskamy więcej czasu na odpoczynek oraz delektowanie się pięknem przydomowej działki.

Owoce / Warzywa

Ogólna charakterystyka i klasyfikacja warzyw

Warzywa to rośliny zielne, których różne ich części używamy jako pokarm np.: korzenie łodygi liście kwiatostany owoce Spożywanie wa...

Podstawowe informacje o aronii czerwonoowocna

Aronia czerwonoowocowa (A.arbutifolia) jest najładniejsza jako gatunek ozdobny, ale i najtrudniejsza w ...