Inwex - INGREEN SILVER - Stymulator wzrostu

Projekty i Aranżacje

Każdy posiadacz domku jednorodzinnego marzy o pięknym ogrodzie. Nie ma co do tego wątpliwości, a jeśli są od tego wyjątki, cóż, lepiej to przemilczeć. Piękny ogród to wizytówka domu, to jego dopełnienie i podkreślenie inwestycji. To także kojący wpływ zieleni i natury, która jest na wyciągnięcie ręki i to wyłącznie do naszej dyspozycji.

Dlaczego warto mieć piękny ogród?

O tym, że ładny ogród to wizytówka każdego domu nie trzeba nikogo przekonywać. Ten argument broni się sam. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak kojąco i pozytywnie na nasze samopoczucie ma wpływ obcowania z naturą, i to nawet w takim wydaniu jakim może być ogród. Ten "kawałek" zieleni spowoduje, że odetchniemy swoim powietrzem, że wyjdziemy z domu, a czas się zatrzyma i obowiązki także przestaną mieć znaczenie. Tak działa na nas natura, łagodzi obyczaje, pozwala się odprężyć, wypocząć i się zrelaksować. Nie da się tego podważyć, a osoby, które już posiadają przydomowy ogród bardzo chwalą sobie spędzony w nim czas i pielęgnują jego walory.

Kiedy należy projektować ogród?

Sezon ogrodniczy nie zaczyna się na wiosnę, a właśnie już zimą! Dlaczego? Przede wszystkim, iż szczyt sezonu to napięte grafiki i permanentny brak czasu. Prace przy założeniu ogrodu potrafią trwać kilka tygodni. Dlatego zanim zdecydujemy się na jego założenie należy mieć gotowy projekt i zarezerwowany termin.

Projektowanie ogrodów należy zlecać już teraz, z uwagi na fakt, że wykonanie projektu ogrodu, który będzie w zupełności nam odpowiadał czasami może trwać kilka tygodni. Jak przebiega proces projektowania ogrodu? Na początku projektant zbiera niezbędne informacje dotyczące naszych preferencji i oczekiwań, a także położenia i rozmiarów działki, warunków glebowych, klimatycznych oraz wodnych. Na tej podstawie przygotowuje wstępny projekt ogrodu który powinien uwzględniać wszystkie te detale, zaproponować ich rozmieszczenie oraz przykładowe rośliny, które miałyby być nasadzone w ogrodzie. Jest to niezwykle istotne ze względu na to, że warunki glebowe są w Polsce dosyć zróżnicowane, dodatkowo w okolicach Białegostoku często występują siarczyste mrozy, z tych względów dobór roślinności jest istotny. Również bardzo ważne jest wskazanie funkcjonalnej części ogrodu, z uwzględnieniem architektury ogrodowej. Po akceptacji finalnej wersji projektu otrzymujemy wizualizację i możemy umówić się na termin jego realizacji.

Najlepsza pora na zakładanie ogrodu

Nie ulega wątpliwości, że najlepszym i najbardziej sprzyjającym okresem na zakładanie ogrodów jest okres wiosenno-letni. Bywa także, że w przypadku sprzyjającej aury ogród można założyć także jesienią i to również w okresie października oraz listopada. Wówczas aura pozwoli na wykonanie części prac, lecz te zasadnicze można i powinno się wykonywać właśnie na wiosnę.

Założenie ogrodu o tej porze sprzyja naturalnie wegetacji roślin i pomaga im w ukorzenieniu oraz przyjęciu się. Jeśli uda się nam umówić termin na kwiecień/maj to nasz trawnik zazieleni się już w po paru tygodniach i z ogrodu pełną parą będzie można korzystać już od lipca.

Dlatego jeśli planujemy założenie ogrodu w 2018 roku to już teraz powinniśmy szukać firmy, która zajmie się wykonaniem projektu oraz założeniem ogrodu. Taką firmą jest firmagarden.pl z Białegostoku, która od wielu lat działa na lokalnym rynku. Poza projektowaniem i zakładaniem ogrodów firma wykonuje niezbędne prace pielęgnacyjne i to o każdej porze roku.

Przykładowe realizacje projektu ogrodów:

 

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Aranżacja, Projekty ogrodów

Piękny ogród dla zapracowanych

Każdy z nas chciałby cieszyć się wspaniałym ogrodem, pełnym bujnie kwitnących roślin, jednak nie każdy ma czas, aby się nim za...

Odpowiednia roślinność podstawą rewitalizacji parku miejskiego

Parki to niezbędny element krajobrazu miejskiego – warto zauważyć, że im więcej wielkopowierzchniowych parków znajduje się w obrębie miasta, tym wi...

Kamienie do ogrodu – jak wykorzystać grys, otoczaki i keramzyt?

Aranżacja ogrodu polega na doborze odpowiednich gatunków roślin, ale również dopasowaniu dodatków, które dodadzą naszemu terenowi uroku. Naturalnymi ozdobami, pełniącymi ró...