Porady, Pielęgnacja, Prace w ogrodzie

Suszona bazylia, majeranek, mięta, szałwia, tymianek, pietruszka czy szczypiorek nie smakują, tak jak świeże. Dlatego zimą najlepszym sposobem na świeże zioła jest uprawianie ich na domowym parapecie.
Są zdrowe, wzbogacają smak potraw i ładnie wyglądają w kuchni. To właśnie kuchenne okno jest idealnym miejscem na domowy ogródek. Wystarczy, że wysiejemy nasiona w niewielkich doniczkach ze specjalną, odkażoną ziemią, którą można kupić w sklepach ogrodniczych.
Stawiamy w nasłonecznionym miejscu i systematycznie podlewamy wodą o temperaturze pokojowej. Dla ułatwienia dziś można kupić gotowe sadzonki i przesadzić do doniczek. Aby przetrwały należy przechowywać je w temperaturze do 20 stopni. Pamiętajmy o tym, że zioła mają sporo korzeni, dlatego należy je sadzić w oddzielnych doniczkach. Latem uprawa ziół jest prostsza mogą one wtedy przyozdobić nasz balkon, z pewnością będą się prezentowały bardzo ładnie. W jednej doniczce można komponować po kilka ziół, np. aby stworzyć miks sałatkowy zasiejmy koper ogrodowy, bazylię słodką, rukolę i czosnek bulwiasty. Tych kompozycji może być wiele wszystko zależy od naszych własnych upodobań.
Dlaczego warto mieć ogród?To marzenie wielu osób. Szczęściarzami są ci, którzy mają własny dom i mają możliwość założenia własnego ogrodu. Podajemy powody, dla kt... |
Jak nawozić rośliny na wiosnę?Wiosna to wymarzony czas do rozpoczęcia sezonowych prac w ogrodzie. Oprócz zadbania o porządki, usunięcia zimowych osłon czy przycięcia drzew w ... |