Projekty i Aranżacje

Wysokie donice ogrodowe

Ogród kojarzy się nam z miejscem wypoczynku, relaksu i spotkania z przyjaciółmi. W ogrodzie najwięcej czasu spędzamy w okresie wiosennym i letnim, zajmując się nie tylko miłym spędzaniem czasu. Jednak, aby można było korzystać z uroków posiadania ogrodu trzeba właściwie go urządzić i ciągle pielęgnować.

Urządzenie ogrodu jest niezwykle trudną sztuką – nierzadko znacznie trudniejszą niż urządzenie domu. Na ogrodzie nie powinno oczywiście zabraknąć kwiatów, krzewów i drzewek. Niektóre z tych roślin doskonale będą się prezentowały w donicach. Te zresztą same w sobie bywają również ciekawą i stylową ozdobą.

Jaki materiał?

Wszystko zależne jest przede wszystkim od tego, gdzie taka donica ma się znajdować. Jeżeli chcemy, by była ona przez cały sezon na zewnątrz proponujemy donice z tworzyw sztucznych, które są znacznie odporniejsze na niebezpieczne czynniki atmosferyczne, które materiał taki jak drewno niestety prędko zniszczą.

Jeżeli jednak decydujemy się na donicę drewnianą na zewnątrz domu pamiętajmy o jej właściwej pielęgnacji – konieczna będzie oczywiście sezonowa impregnacja. Dzięki temu drewno przetrwa wiele lat.

Wysoka donica – niepowtarzalny styl

Wysokie donice ogrodowe to niekwestionowany dodatek, który równie dobrze sprawdzi się jako dekoracja przed domem, w altanie lub w ogrodzie. Bez wątpienia za pomocą wysokich donic możemy uzyskać niesamowity efekt w ogrodzie. Możemy to osiągnąć w bardzo prosty sposób – na przykład stawiając rząd takich donic w pobliżu wejścia do naszego domu lub przy ogrodzeniu posesji.

Wysokich donic do wyboru jest wiele – jedne z nich są w kształcie prostokąta, inne szpiczaste, nieco bardziej wyrafinowane i luksusowe. Donice w ogrodzie spełniają przede wszystkim funkcję praktyczną, ale nie można zapominać również o tym, że stanowią one w pewnym sensie niezwykle stylistyczny dodatek, bez którego wiele ogrodów obejść się nie może.

Skupmy się przede wszystkim na dobraniu donicy pod kątem odpowiedniego dla nas materiału, ale nie zapominajmy również o względach praktycznych – donica musi być odpowiednio duża, by pomieściła wszystkie korzenie i pozwoliła na rozrost rośliny, jaka się w niej ostatecznie znajdzie.

W przypadku ustawienia kilku takich eleganckich donic na swoim ogrodzie warto przemyśleć również ich stylowe oświetlenie, co jeszcze bardziej podkreśli styl i wyjątkowość naszego ogrodu.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Aranżacja, Projekty ogrodów

Piękny ogród dla zapracowanych

Każdy z nas chciałby cieszyć się wspaniałym ogrodem, pełnym bujnie kwitnących roślin, jednak nie każdy ma czas, aby się nim za...

Projektowanie ogrodów - informacje ogólne

Zdecydowana większość z nas jest stanowczo przekonanych, że projektowanie ogrodów to kwestia, którą należy pozostawić fachowcom, którzy najlepiej się tym na...

Zakładanie i projektowanie ogrodów Poznań

Zakładanie ogrodów jest sztuką, która od projektanta wymaga nie tylko zmysłu artystycznego, ale też szeroko pojętej wiedzy na temat prawidłowej pi...