Nawierzchnie, Ścieżki, Place, Wjazdy

Dobór kostki brukowej

Wybór właściwej nawierzchni do wymarzonego ogrodu naprawdę ma znaczenie - będziesz mieć z nią do czynienia przez długi czas. Dobrze wybrana i zainstalowana kostka brukowa może przekształcić nudne miejsce na zewnątrz w relaksującą oazę, która jest przyjemnością do oglądania i w użytkowaniu.

Jednak wybór odpowiedniej kostki brukowej jest wyzwaniem, ponieważ istnieje tak duży wybór w różnych przedziałach cenowych. Jednak w tym artykule udzielimy kilku wskazówek projektowych, które pomogą wygenerować najlepiej dopasowaną opcję.

Wykorzystanie danej nawierzchni – podpowiedź do wyboru kostki

Po pierwsze, ile ruchu i jaki ciężar będą musiały wytrzymać wybrane kostki i jak to miejsce będzie używane? Załóżmy, że chcesz wyłożyć kostką brukową część nieruchomości, ponieważ chcesz, aby była pięknym wizualnym dodatkiem do ogrodu. Uwielbiasz charakterystykę tego rodzaju projektów, i widzisz siebie siedzącego na słońcu z kieliszkiem wina w dłoni w tym miejscu.

W tym przypadku kieruj się w stronę:

  • łupków,
  • wapieni
  • piaskowców.

Jeśli uważasz, że Twoje nawierzchnie ogrodowe będą znosić stałą i intensywną eksploatację ze względu na dzieci lub zwierzęta, weź pod uwagę odporność na ślizganie i poziom konserwacji. Kostki brukowe, które mają teksturowane powierzchnie są bardzo przyjazne rodzinie.

Wybór kostki brukowej: nie zapomnij o stylu!

Wydajność jest ważna, ale chodzi także o wygląd. Zastanów się, jak tworzone nawierzchnie ogrodowe będą współgrać ze stylem Twojego domu:

  • Czy masz istniejące ściany ogrodowe, które tworzą określony wygląd?
  • Czy Twój dom ma tradycyjny lub współczesny charakter?
  • Czy wolisz naturalny, rustykalny wygląd czy elegancki, nowoczesny?

W ofertach dzisiejszych producentów bez problemu znajdziesz wspaniałe tradycyjne propozycje, które wpiszą się w określoną stylistykę posiadłości – jeśli chodzi Ci o wspaniały rustykalny urok w ogrodzie. Jednakże, aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd, jest nie mniej obficie – jeśli chodzi o wybór kostki, która nadaje ogrodowi elegancki i nowoczesny wygląd.

Jeśli Twój ogród ma już mocne motywy kolorystyczne stworzone przez malowane meble ogrodowe, kwiaty i roślinność, rozsądne może być sięgnięcie po bardziej subtelne odcienie kostki, które możesz znaleźć w http://www.gardenpartner.pl/. Z drugiej strony, jeśli myślisz, że możesz zaszaleć z artystycznym akcentem, indyjski piaskowiec w szerokiej wariacji kolorów może być dobrym pomysłem. Sprawdzi się na pewno jako oszałamiające dopełnienie terenu nieruchomości. Pamiętaj też, że w razie jakichkolwiek wątpliwości co tego jaką kostkę ostatecznie wybrać – możesz zwrócić się po pomoc do profesjonalistów.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo
Stiga - do ogrodu

Trawniki, Nawierzchnie

Sposób na bujny trawnik, czyli jak nawozić i kiedy

Każdy z nas marzy o ciemnozielonym, bujnym i gęstym trawniku w ogrodzie. Mało kto jednak wie, że prawidłowe jego nawożenie, to...

3 zasady, dzięki którym trawnik przetrwa zimę, a wiosną zachwyci nas swoim pięknem

Jeśli chcesz, aby Twój trawnik wiosną zachwycił Cię swoim pięknem, nie możesz zapomnieć o kilku podstawowych zasadach. Dzięki nim murawa pr...

Aeracja, wertykulacja, piaskowanie - Zabiegi pielęgnacyjne trawnika

Aby prawidłowo pielęgnować nasz trawnik powinniśmy pamiętać o trzech pojęciach: wertykulacja, aeracja i piaskowanie trawnika. Często zdarza się, że pamiętamy ty...