Wyposażenie, Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Szklarnia ogrodowa

Rozważasz możliwość postawienia szklarni we własnym ogrodzie? Marzysz o uprawie zdrowych i ekologicznych warzyw oraz owoców, którymi będziesz się zajadać przez cały rok? Poszukujesz konstrukcji przystosowanej do szybkiego i samodzielnego montażu, która jednocześnie będzie wyróżniać się dużą wytrzymałością i trwałością? Zastanawiasz się, jaki model szklarni ogrodowej sprawdzi się w tej sytuacji najlepiej? Podpowiadamy.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szklarni ogrodowej?

Montaż szklarni ogrodowej pozwala na stworzenie roślinom uprawnym idealnych warunków do wzrostu. Konstrukcje służą przede wszystkim do zabezpieczenia sadzonek przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi, a także przedłużenia okresu ich wegetacji. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu szklarni? W pierwszej kolejności należy się skupić na dopasowaniu właściwego rozmiaru konstrukcji. W przypadku konstrukcji, która docelowo ma stanąć w przydomowym ogrodzie, warto wybrać model o kompaktowych wymiarach, dzięki czemu całość ogrodowej aranżacji będzie prezentowała się estetycznie.

Bardzo istotnym aspektem jest rodzaj pokrycia konstrukcji. W tym konkretnym przypadku wybierać możemy pomiędzy szklarniami z folii, szkła bądź poliwęglanu. Obecnie dużą sympatią wśród ogrodników cieszą się szklarnie poliwęglanowe wyróżniające się świetną izolacją termiczną oraz wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe.

Jaki model wybrać?

Wbrew pozorom samodzielny montaż konstrukcji nie musi być ani trudny, ani też czasochłonny. Na polskim runku dostępnych jest wiele modeli szklarni, które z pewnością sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Jedną z firm specjalizujących się w sprzedaży szklarni do montażu we własnym zakresie jest firma Botanic.


Model Optima to szklarnia z otwieranym oknem, wykonana z wysokiej jakości poliwęglanu. Konstrukcja składa się z idealnie dopasowanych do siebie elementów, co w dużej mierze upraszcza proces jej montażu i ewentualnego demontażu. W zestawie oprócz szczegółowej instrukcji znajdziemy także profile do montażu stelażu, dwie pary drzwi, dwa okna, płyty z poliwęglanu o grubości 4 mm oraz śruby, nakrętki i solidne mocowania do poliwęglanu. Jedną z wielu zalet szklarni Optima jest brak konieczności zalewania fundamentu, w tym wypadku jedyne co należy zrobić to umieścić głęboko w ziemi specjalne kotwy, co z kolei zapewnia bezproblemową i szybką zmianę lokalizacji konstrukcji.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Nawadnianie ogrodu: od konewki do systemu nawadniającego

Soczyście zielony, kwitnący ogród wymaga regularnego podlewania. Istnieje wiele sposobów na dostarczenie roślinom życiodajnej wody. Zobacz, czy warto kupić konewkę, ki...

Studnie głębinowe - wszystko co warto wiedzieć!

Ostatnio coraz częściej mówi się o studniach głębinowych, których głównym celem jest zaspokajanie potrzeb gospodarstw domowych. Ta alternatywa jest dużo ba...

Poradnik: budujemy i urządzamy domek narzędziowy na działce

Domek narzędziowy to nie tylko idealne miejsce dla majsterkowicza, ale także zewnętrzny schowek. Konstrukcja pomieści narzędzia i sprzęty ogrodnicze, grilla, za...