Wyposażenie, Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Narzędzia do ogrodu

Twój ogród może rosnąć bujnie i prezentować się pięknie. Wystarczy, że do jego uprawy wykorzystasz elektronarzędzia, dzięki którym znacznie szybciej i sprawniej doprowadzisz go do idealnego stanu. Dowiedz się, jakie elektronarzędzia pomogą Ci sprawić, że Twój ogród będzie najpiękniejszy w całym sąsiedztwie.

 

Urządzenia do koszenia trawy

Trawnik jest jedną z wizytówek ogrodu. Jeśli chcesz, by prezentował się pięknie, musisz regularnie go strzyc. Kosiarki do trawy występują w wielu wariantach, które możesz dostosować do warunków, jakie panują w ogrodzie – równości terenu oraz jego powierzchni.

Kosiarki do trawy elektryczne

lekkie i zwrotne. Moc ich silników zwykle sięga około 1500–1800 W. Szerokość robocza zwykle mieści się w zakresie 30-45 cm, dlatego sprawdzają się na trawnikach, których powierzchnia sięga 500 m2. Powyżej tej powierzchni czas koszenia zajmie znacznie więcej czasu. Ich zaletą jest to, że wydają znacznie mniejszy hałas niż kosiarki spalinowe. Jednakże niższa jest również ich wydajność, a konieczność podłączenia do źródła prądu może ograniczać mobilność, choć na rynku znajdują się również kosiarki do trawy zasilane akumulatorami.

Spalinowe kosiarki do trawy

Ich moc jest znacznie wyższa, a szerokość robocza przekracza 50 cm. W związku z tym czas koszenia trawników o powierzchni przekraczającej 500 m2 jest znacznie krótszy niż przy użyciu kosiarki elektrycznej. Kosiarki do trawy zasilane spalinowo znacznie lepiej radzą sobie z wyższą trawą oraz nierównym terenem. Spalinowe kosiarki do trawy w sklepie Emast.pl dostępne są również w wersjach z napędem kół.

Pamiętaj o tym, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego trawnik warto przycinać też nożycami ręcznymi lub akumulatorowymi. Do koszenia trawy w trudno dostępnych miejscach, jak choćby wokół drzew, krzaczków czy przy ogrodzeniach, służą podkaszarki, które dostają się tam, gdzie ze względu na gabaryty nie możesz wjechać kosiarką.

Urządzenia do pielęgnacji żywopłotów i drzew

Przy przycinaniu i modelowaniu żywopłotów oraz krzewów najlepiej sprawdzają się nożyce elektryczne bądź spalinowe. Solidne modele posiadają prowadnice tnące, których długość wynosi pomiędzy 60 a 80 cm. Rynek obfituje również w nożyce elektryczne wyposażone w obrotowe głowice lub przystawki, które zagarniają odstające pędy. Z kolei do ścinania gałęzi i konarów najlepiej sprawdzają się piły łańcuchowe.

Gdzie szukać narzędzi do przycinania żywopłotów? Wysokiej jakości piły i nożyce do żywopłotu w ofercie Emast.pl gwarantują wysoką funkcjonalność oraz trwałość wykonania.

Nawadnianie

Lata są coraz gorętsze, a suma opadów każdego roku maleje. Dlatego należy zadbać o odpowiednie nawodnienie. Służą do tego całe systemy nawadniające, w których skład wchodzą:

  • pompy,
  • zraszacze i pistolety,
  • węże ogrodowe.

W pełni zautomatyzowane systemy skutecznie nawadniają cały ogród. Jeśli zależy Ci na pięknym ogrodzie, musisz zainstalować w nim system nawadniający. Okaże się szczególnie potrzebny w czasie wakacyjnych wyjazdów. Ponadto systemy te zużywają znacznie mniej wody, niż potrzebne jest w czasie ręcznego nawadniania. Jest ona bowiem rozprowadzana znacznie bardziej równomiernie.

Wszystko, czego potrzebujesz, by Twój ogród był bujny i piękny, oferuje sklep z narzędziami i elektronarzędziami Emast.pl.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Jak poprawnie wykonać system nawadniający ogród?

Skuteczność instalacji systemu nawadniającego ogród zależy w dużej mierze od jej zaprojektowania. Najczęściej projekt systemu nakłada się na projekt ogrodu, dz...

Studnie głębinowe - wszystko co warto wiedzieć!

Ostatnio coraz częściej mówi się o studniach głębinowych, których głównym celem jest zaspokajanie potrzeb gospodarstw domowych. Ta alternatywa jest dużo ba...

Rozporowy czy stelażowy? 5 rzeczy, które powinno się wiedzieć o basenach ogrodowych

Zabawy w wodzie to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza latem. Po...