Wyposażenie, Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Lada chwila będziemy musieli chwycić za grabie i sekatory i ruszyć do ogrodów, aby uporządkować je po zimie. Kiedy tylko stopnieje śnieg i rozmarznie grunt, będziemy mogli sadzić świeże rośliny, przycinać krzewy i dbać o taki klimat na działce, w jakim dobrze się czujemy. Dobrze zadbany ogródek to gwarancja relaksu i wytchnienia latem, gdy możemy przyjemnie spędzać tam wolny czas. Dlatego warto włożyć w niego trochę serca. Co, poza czasem i energią, przyda się nam do ogrodowych prac wiosną? Przedstawiamy listę narzędzi, bez których nie obejdzie się żaden ogrodnik-amator.

Myjki ciśnieniowe

Myjka ciśnieniowa to urządzenie znacznie ułatwiające czyszczenie domowego obejścia. Może przydać się głównie wiosną, gdy błoto naniesione przez śniegi, wiatr i deszcze zalega na schodach czy tarasach. Strumień wody wyzwalany pod wysokim ciśnieniem zmywa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Co więcej, jest to narzędzie ekonomiczne, gdyż większą rolę niż sama woda odgrywa jej ciśnienie. Zaoszczędzimy w ten sposób więcej, niż czyszcząc obejście tradycyjnym wężem ogrodowym.

Nożyce ogrodnicze

Od najmniejszy po całkiem spore. Od ręcznych po elektryczne. Producenci nożyc ogrodniczych robią wszystko, by ułatwić nam prace na naszych działkach. To narzędzie znajdzie zastosowanie nie tylko wiosną, ale i przez cały sezon. Po zimie istotne będzie przycięcie krzewów i drzewek, aby jak najlepiej rozwijały się one latem. Później jednak nożyce przydadzą się do regularnego strzyżenia żywopłotów i roślin ozdobnych.

Sekatory i piły

Czasem nożyce ogrodnicze to za mało, czasem za dużo. Wtedy sięgniemy albo po sekator, albo po piłę. Ten pierwszy przyda się zwłaszcza do pielęgnacji drobnych roślin, na przykład krzewów ozdobnych. Ta druga z kolei to narzędzie niezbędne do przycinania gałęzi drzew. Często usunięcia wymagają uschnięte, chore bądź zbyt gęsto rosnące pędy.

Szpadle i grabie

Te urządzenia pomogą nam w ogrodzie głównie na wiosnę. Pomogą użyźnić grunt, posprzątać go ze zgniłych liści i przygotować na ewentualny dosiew trawy. Nie bez znaczenia okażą się również jesienią, gdy suche liście będą zasypywały trawnik każdego dnia. Nie sposób odpowiednio zadbać o ogród, nie posiadając w piwnicy przynajmniej jednego rodzaju szpadla oraz grabi.

Zaopatrzywszy się w powyższe narzędzia, bez problemu zadbamy o nasze ogródki nie tylko wiosną, ale również latem i jesienią. Same prace działkowe to już ciekawy sposób odpoczynku, a co dopiero zasłużony relaks, który następuje po nich! Niezbędne narzędzia można znaleźć w internetowej hurtowni hydrauliczno - elektrycznej Onninen.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Wykończenie ogrodu – zabezpieczenie chodników, oczek i rabatek

Projektowanie przydomowego ogrodu jest zadaniem trudnym, ale sprawiającym wiele radości i przynoszącym satysfakcję. Samodzielna uprawa roślin, stworzenie strefy wypoczynkowej oraz mi...

Szklarnia do szybkiego montażu we własnym zakresie

Rozważasz możliwość postawienia szklarni we własnym ogrodzie? Marzysz o uprawie zdrowych i ekologicznych warzyw oraz owoców, którymi będziesz się zajadać pr...

Czy żeliwne ławki ogrodowe są trwałe?

Żeliwo jest postrzegane jako materiał z jednej strony plastyczny, łatwo ulegający obróbce, a z drugiej strony – bardzo wytrzymały. Czy je...