Wyposażenie, Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Lada chwila będziemy musieli chwycić za grabie i sekatory i ruszyć do ogrodów, aby uporządkować je po zimie. Kiedy tylko stopnieje śnieg i rozmarznie grunt, będziemy mogli sadzić świeże rośliny, przycinać krzewy i dbać o taki klimat na działce, w jakim dobrze się czujemy. Dobrze zadbany ogródek to gwarancja relaksu i wytchnienia latem, gdy możemy przyjemnie spędzać tam wolny czas. Dlatego warto włożyć w niego trochę serca. Co, poza czasem i energią, przyda się nam do ogrodowych prac wiosną? Przedstawiamy listę narzędzi, bez których nie obejdzie się żaden ogrodnik-amator.

Myjki ciśnieniowe

Myjka ciśnieniowa to urządzenie znacznie ułatwiające czyszczenie domowego obejścia. Może przydać się głównie wiosną, gdy błoto naniesione przez śniegi, wiatr i deszcze zalega na schodach czy tarasach. Strumień wody wyzwalany pod wysokim ciśnieniem zmywa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Co więcej, jest to narzędzie ekonomiczne, gdyż większą rolę niż sama woda odgrywa jej ciśnienie. Zaoszczędzimy w ten sposób więcej, niż czyszcząc obejście tradycyjnym wężem ogrodowym.

Nożyce ogrodnicze

Od najmniejszy po całkiem spore. Od ręcznych po elektryczne. Producenci nożyc ogrodniczych robią wszystko, by ułatwić nam prace na naszych działkach. To narzędzie znajdzie zastosowanie nie tylko wiosną, ale i przez cały sezon. Po zimie istotne będzie przycięcie krzewów i drzewek, aby jak najlepiej rozwijały się one latem. Później jednak nożyce przydadzą się do regularnego strzyżenia żywopłotów i roślin ozdobnych.

Sekatory i piły

Czasem nożyce ogrodnicze to za mało, czasem za dużo. Wtedy sięgniemy albo po sekator, albo po piłę. Ten pierwszy przyda się zwłaszcza do pielęgnacji drobnych roślin, na przykład krzewów ozdobnych. Ta druga z kolei to narzędzie niezbędne do przycinania gałęzi drzew. Często usunięcia wymagają uschnięte, chore bądź zbyt gęsto rosnące pędy.

Szpadle i grabie

Te urządzenia pomogą nam w ogrodzie głównie na wiosnę. Pomogą użyźnić grunt, posprzątać go ze zgniłych liści i przygotować na ewentualny dosiew trawy. Nie bez znaczenia okażą się również jesienią, gdy suche liście będą zasypywały trawnik każdego dnia. Nie sposób odpowiednio zadbać o ogród, nie posiadając w piwnicy przynajmniej jednego rodzaju szpadla oraz grabi.

Zaopatrzywszy się w powyższe narzędzia, bez problemu zadbamy o nasze ogródki nie tylko wiosną, ale również latem i jesienią. Same prace działkowe to już ciekawy sposób odpoczynku, a co dopiero zasłużony relaks, który następuje po nich! Niezbędne narzędzia można znaleźć w internetowej hurtowni hydrauliczno - elektrycznej Onninen.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Cień za oknem pozostanie wyłącznie wspomnieniem z horroru – oświetlenie ogrodu

Późny wieczór. Przeprowadzka do nowego domu zbliża się ku końcowi. W przedpokoju nazbierał się duży karton pełen folii bąbelkowej i re...

Jak wybrać lampy ogrodowe? Sposoby na dobre oświetlenie ogrodu

Podpowiadamy, jak wybrać lampy ogrodowe. Sprawdź, jakie są sposoby na dobre oświetlenie ogrodu, by połączyć w sobie funkcję praktyczną z es...

Zalety mebli rattanowych

Od kilku lat obserwuje się silny pociąg do natury, który wyraźnie widać również w naszych wnętrzach. Chętnie stawiamy nie tylko na...