Meble ogrodowe

meble technorattanowe.

Meble technorattanowe, aluminiowe, a może jednak plastikowe? Prostota, czy może bardziej wyrafinowany design? Jakie meble ogrodowe będą cieszyć się w najbliższym wiosenno - letnim sezonie największym zainteresowaniem? Sprawdzamy najświeższe trendy i propozycje wyposażenia tarasu i balkonu na rok 2021.

 

W modnych ogrodowych aranżacjach wciąż króluje technorattan

Niezachwiana popularność technorattanu ma swoje uzasadnienie, chociażby w walorach praktycznych tego surowca. Technorattan jest bowiem lekki i solidny zarazem, odporny na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia. Meble technorattanowe sprawdzają się zatem w ogrodach całorocznych. Co istotne, specyfika splotu technorattanowego sprawia, że wyposażenie wykonane z tego właśnie materiału doskonale komponuje się z nowoczesnymi, klasycznymi, a nawet rustykalnymi aranżacjami.

Co wyróżnia propozycje wyposażenia ogrodowego na sezon 2021? Przede wszystkim kolorystyka. Odcienie bliskie barwom natury, czyli brązy, beże i szarości - od pastelowych po mocne, ołowiane. Modne aranżacje ogrodowe będą utrzymane w takich właśnie kolorach. Dodatkowo, modne, ekskluzywne meble ogrodowe wyposażone są w poduszki i siedziska utrzymane w podobnej kolorystyce, uzupełnionej o przygaszone odcienie błękitu, czy oliwki, co od razu przywodzi na myśl słoneczne greckie pejzaże.

Propozycją, która ma szansę na fantastyczne powodzenie są również meble wykonane z żywicy syntetycznej, która jest jednym z najsolidniejszych tworzyw sztucznych. Materiał zapewnia pełną odporność na warunki atmosferyczne i bardzo łatwo czyści się go z wszelkich zanieczyszczeń bez użycia silnych środków chemicznych. Co jednak najistotniejsze, syntetyczna żywica jest bezpieczna dla środowiska i w pełni nadaje się do recyclingu.

Włoski design, czyli szczypta luksusu od najlepszych projektantów

Obok prostego, niemal surowego wzornictwa nawiązującego nieco do stylu skandynawskiego, na przyszłorocznych tarasach i balkonach zagości wzornictwo włoskie. Designerskie, ekskluzywne meble ogrodowe projektowane przez absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Wenecji, jak w przypadku włoskiej marki Nardi, to w zasadzie przepis na ogród urządzony zgodnie z obowiązującymi trendami. Każdy projekt jest unikatowy, a przy tym subtelny, dzięki czemu nie przytłacza zielonej przestrzeni ogrodu, czy tarasu.

Włoskie wzornictwo doskonale komponuje się z nowoczesnymi materiałami. Wśród dostępnych propozycji będziemy mieć do wyboru m.in. meble wykonane z polipropylenu łączonego z aluminiowymi ramami. Tego typu wyposażenie to rozwiązanie dla wszystkich poszukujących sposobu na stworzenie trwałej, a przy tym nowoczesnej przestrzeni dla siebie i gości.

Przede wszystkim komfort

Modne meble ogrodowe w roku 2021 przede wszystkim te dostarczające maksimum wygody. Urządzając taras sięgniemy zatem po przestronne sofy, miękkie fotele, ale także nowoczesne łóżka ogrodowe. Te ostatnie, stanowiły już w minionym sezonie sprzedażowy hit. Nic nie wskazuje, aby coś się w tym zakresie zmieniło. Taras, czy balkon to dla większości z nas strefa relaksu i wypoczynku. Takie wyposażenie sprawdza się tutaj idealnie.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Meble ogrodowe – wygodne spędzanie czasu na zewnątrz

Wiosna zbliża się dużymi krokami, z tego powodu coraz częściej i chętniej spędzamy czas poza domem. Ładna, słoneczna pogoda znacząco po...

Wyposażenie niezbędne w ogrodzie. W co zaopatrzyć się na wiosnę?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Lada chwila będziemy musieli chwycić za grabie i sekatory i ruszyć do ogrodów, aby uporządkować je...

Czy żeliwne ławki ogrodowe są trwałe?

Żeliwo jest postrzegane jako materiał z jednej strony plastyczny, łatwo ulegający obróbce, a z drugiej strony – bardzo wytrzymały. Czy je...