Meble ogrodowe

Nasłoneczniony taras lub altana to marzenie właścicieli domów. Skąpany w słońcu ogród to idealne miejsce na relaks wiosną, jednak latem, niezbędne jest zacienienie przynajmniej wydzielonego fragmentu. Sposobów na aranżację zadaszenia jest wiele, ale jednym z najbardziej skutecznych jest żagiel ogrodowy. Przeczytaj, czym jest i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Żagle ogrodowe to rozwiązanie, które od pewnego czasu zdobywa coraz większą popularność w polskich ogrodach. Cieszące się rosnącą sympatią zadaszenia są nie tylko funkcjonalne, ale również tanie i estetyczne. Dzięki temu producenci prześcigają się w propozycjach odnośnie stylu czy rozmiaru żagli, a kupujący mogą wybierać spośród wielu modeli. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Zalety żagli do zacieniania tarasów i altan

Wszyscy, którzy lubią proste, a zarazem efektowne rozwiązania, nie przejdą obojętnie obok żagli ogrodowych. I to dosłownie. Ten rodzaj zadaszenia stanowi niewątpliwą ozdobę przydomowego terenu, ponieważ – dzięki kilku wersjom kolorystycznym – z łatwością dopasujesz go do elewacji budynku oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Niemniej istotne są osobiste upodobania. Połać wysokogatunkowego materiału niczym żagiel rozpościera się nad tarasem, basenem, altaną czy ogródkiem gwarantując idealne zacienienie miejsca, w którym wypoczywasz, trenujesz lub spożywasz posiłek.

Jakie są pozostałe zalety żagli ogrodowych?

  • to mobilne zadaszenia, które nie są montowane na stale. Możesz wybrać je do ogrodu, a kolejno przenieść na działkę rekreacyjną, używając w tym celu walizki dołączonej do zestawu.
  • łatwo utrzymać je w czystości – materiał możesz wyprać w pralce lub oddać do pralni, jeżeli posiadasz urządzenie o mniejszej ładowności,
  • chronią nie tylko przed promieniowaniem słonecznym, ale równie dobrze mogą izolować przed opadami,
  • wspomniana osłona dotyczy nie tylko ludzi, ale również mebli ogrodowych oraz desek tarasowych, które w wyniku ekspozycji na słońce mogłyby zniszczyć się lub wypłowieć,
  • są łatwe w montażu oraz bieżącej obsłudze,
  • odznaczają się odpornością na umiarkowany wiatr i zmienne warunki atmosferyczne,
  • możesz zamontować je w wielu miejscach, za punkt zaczepienie wybierając ścianę domu, drzewo, drewnianą belkę wspierającą, słupek ogrodzeniowy czy podbitkę dachową.

Jaki żagiel ogrodowy wybrać?

Żagle ogrodowe z DobreBaseny.pl to atrakcyjna alternatywa dla drogich szklanych bądź drewnianych zadaszeń, markiz czy parasoli. Te ostatnie dodatkowo mają ograniczoną powierzchnię, która nie zawsze wystarczy dla Twoich potrzeb. Wśród żagli ogrodowych panuje zdecydowanie większy wybór rozmiarów. Dostępne są wersje trójkątne, kwadratowe i prostokątne, o łącznej powierzchni wynoszącej nawet 25 metrów kwadratowych. Chcesz więcej? Bez trudu stworzysz własną konstrukcję łącząc kilka żagli w dowolnych konfiguracjach.

Wybierając żagiel ogrodowy zwróć uwagę nie tylko na jego wielkość. Równie istotna jest jakość wykonania oraz design. Projektanci oraz architekci zwracają uwagę na fakt, że taras, balkon czy przydomowa altana to integralna część całej nieruchomości. Dlatego meble i zadaszenie powinno korespondować z charakterem nieruchomości.

Zadbaj o przemyślany montaż żagla ogrodowego, aby pozostał on optymalnie naprężony i spełniał swoją funkcję. Dzięki temu izolacja przed intensywnym światłem słonecznym oraz spływanie wody będą odbywały się bez przeszkód, a Ty będziesz mógł skupić się wyłącznie na wypoczynku. Pamiętaj o tym, aby mechanizm zwijający i rozwijający znalazł się w ogólnodostępnym miejscu, z którego bez problemu rozłożysz lub złożysz żagiel.

Tego rodzaju element w Twoim ogrodzie doda lekkości całej aranżacji, zaskoczy, a jednocześnie zachwyci swoją uniwersalnością.

Tagi:
GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Ławki ogrodowe - obowiązkowe elementy małej architektury

Ławki ogrodowe W dużych ogrodach, parkach czy na skwerach, obowiązkowo muszą znaleźć się elementy małej architektury, które umożliwią wygodny wypoczynek spacerowiczom. ...

Żagiel tarasowy - dlaczego warto w niego zainwestować?

Taras to idealne miejsce do wypoczynku podczas letnich i wiosennych miesięcy. Jednak skąpany w słońcu taras nie pozwala całkowicie cieszyć si...

Oczko wodne - piękny akcent ogrodu

Woda działa na nas relaksująco, uspokaja nas, rozluźnia. Cudownie, jeśli będziemy mieli ją na wyciągnięcie ręki w naszym ogrodzie. Piękne ...