Baza Firm Ogrodniczych


Szkółka roślin ozdobnych Sawanna

Dane adresowe:

Ulica i Nr: Jabłonna Majątek 120
Kod Pocztowy: 23-114
Miasto: Jabłonna
Województwo: Lubelskie
Dane kontaktowe:

Tel: 505302413
Email: sawanna(at)sawanna.com.pl
Strona www: www.sawanna.com.pl/

Opis Firmy: Szkółka Sawanna mieści się w Jabłonnie około 18 km na południe od Lublina w kierunku Biłgoraja, od wczesnych lat osiemdziesiątych. Zajmujemy się uprawą gruntowych i doniczkowych roślin ozdobnych. Głównie produkujemy takie rośliny jak:

- iglaki (w tym iglaki na pniu): tuja, jałowiec, cyprysik, jodła, świerk, sosna (w tym sosna szczepiona na pniu)
- byliny: funkia, piwonia, lawenda, przywrotnik, dąbrówka, gęsiówka, goździk pierzasty, skalnica, rogownica, floks, jeżówka, konwalia, liliowiec, perowskia posłonek, żagwin, żurawka, jeżówka, rozchodnik,
- krzewy liściaste: bukszpan, berberys, trzmielina, forsycja, krzewuszka, hortensja, pęcherznica, pięciornik, pigwowiec, róże, tawuła, lilak (bez)
- kwiaty cebulowe: narcyzy i tulipany,
- trawy ozdobne: miskant, turzyca, imperata, kostrzewa.

Opis działalności / Oferta: Sadzonki iglaków i innych roślin rozmnażamy w sposób wegetatywny, dzięki temu mamy pewność jak będą wyglądały dorosłe rośliny. Nie będzie niespodzianek, więc nie wyhodujemy własnych odmian, ale klienci zawsze dostaną to, czego oczekują. Wysoka jakość roślin wymaga, aby wszystkie były regularnie podlewane, nawożone i przycinane. Dobra jakość gleb w Jabłonnie zapewnia, że tuje (żywotnik zachodni) z gruntu są najwyższej jakości. Jednocześnie w odpowiedzi na oczekiwania rynku produkujemy rośliny w doniczkach, dostępne cały rok. W naszej szkółce nigdy nie przesadzamy roślin z gruntu do doniczek, dlatego sadzonki doniczkowe mają rozwinięty system korzeniowy, dzięki czemu szybko rosną po posadzeniu w miejsce docelowe.


Naszymi odbiorcami głównie są indywidualni właściciele ogrodów, ale również często współpracujemy z firmami zakładającymi ogrody i z projektantami. Jeżeli są państwo zainteresowani większą ilością roślin, których nie mamy w ofercie to prosimy o indywidualny kontakt. Zbadamy wspólnie jakie są możliwości poszerzenia naszego asortymentu.
Informacje:

Zasięg działalności: Lokalny
Godziny otwarcia: 8:00-18:00
Dni pracy:
  • poniedziałek
  • wtorek
  • środa
  • czwartek
  • piątek
  • sobota


Jak dojechać: Dojazd od strony Lublina: jadąc drogą wojewódzką nr 835 (Lublin - Przemyśl) należy skręcić w Jabłonnie za stacją LPG w pierwszą asfaltową ulicę w prawo. Przed skrzyżowaniem stoi reklama gospodarstwa, do którego należy dojechać jeszcze około kilometr.Dojazd od strony Bychawy/Żabiej Woli: jadąc drogą (Bychawa - Lublin) należy skręcić w Tuszowie przy szkole w stronę Jabłonny. Po przejechaniu około 3 kilometrów tuż za granicą Tuszowa należy skręcić w prawo na pierwszym skrzyżowaniu, a po przejechaniu około 100 metrów ponownie w lewo.

Dojazd od strony Biłgoraja: jadąc drogą wojewódzką nr 835 (Przemyśl - Lublin) po minięciu kościoła w Jabłonnie należy przejechać jeszcze około kilometr i skręcić w lewo w asfaltową ulicę Słoneczną przed samym zakrętem drogi i przed reklamą gospodarstwa. Ulicą Słoneczną należy dojechać jeszcze około kilometr.
  
GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Szukaj Firmy

Chętnie czytane

Domek narzędziowy niezbędny na każdej działce

Na każdej posesji, działce rekreacyjnej czy nawet ogródku działkowym, z czasem zaczynamy gromadzić coraz większą ilość narzędzi, przyrządów i sprzętów. Je...

Dlaczego drzewka owocowe nie kwitną i nie owocują?

Piękne kwitnące drzewka owocowe są ozdobą wiosennego i letniego ogrodu. Niestety często zdarza się, że w okresie wegetacji drzewa kwitną ma...

Aeracja, wertykulacja, piaskowanie - Zabiegi pielęgnacyjne trawnika

Aby prawidłowo pielęgnować nasz trawnik powinniśmy pamiętać o trzech pojęciach: wertykulacja, aeracja i piaskowanie trawnika. Często zdarza się, że pamiętamy ty...