Meble ogrodowe

Żeliwo jest postrzegane jako materiał z jednej strony plastyczny, łatwo ulegający obróbce, a z drugiej strony – bardzo wytrzymały. Czy jego zalety można wykorzystać przy produkcji ławek ogrodowych? Czy takie ławki będą trwałe?

 

Przeglądając ofertę ławek ogrodowych, łatwo można zauważyć, że ławki, będące połączeniem drewna i żeliwa, pojawiają się najczęściej. Dlaczego żeliwo uważane jest za tak dobry materiał do produkcji mebli ogrodowych? Powodów jest co najmniej kilka, a o szczegółach opowiada nam przedstawiciel firmy Fiemar - dostarczającej ławki do osób prywatnych i instytucji!

 

1. Żeliwne ławki są stabilne

Żeliwo jest ciężkie, a dobre ławki ogrodowe, w których noga żeliwna osiąga wagę około 6-7 kilogramów, to konstrukcja stabilna, zapewniająca bezpieczeństwo i wygodę. Nabywając taką ławkę i wybierając dla niej odpowiednie miejsce w naszym ogrodzie, zyskujemy pewność, że samowolnie się nie przesunie i że konstrukcja nie odkształci się pod naciskiem ciężaru siedzących na ławce osób.

 

 

2. Żeliwo jest odporne na korozję

Ławki ogrodowe stoją na powietrzu, każdego dnia narażone na działanie promieni słonecznych, wiatru, wilgoci. Zmienne warunki atmosferyczne nie sprzyjają zachowaniu dobrej kondycji technicznej i świetnego wyglądu przez meble ogrodowe. W związku z tym, warto wybrać ławki, wykonane z takich materiałów, które są odporne i wytrzymałe, a żeliwo z pewnością do nich należy. Ale uwaga – aby być w pełni usatysfakcjonowanym z zakupu, należy zwrócić uwagę na trzy rzeczy: gatunek żeliwa, z którego wykonano odlewy, sposób wykonania odlewów oraz metodę, wybraną do ich malowania. Najlepsze żeliwo to to o symbolu EN-GJL-250, odlewane maszynowo z ogromną precyzją i malowane proszkowo. Te trzy cechy odlewów żeliwnych gwarantują odporność na korozję, świetną prezencję oraz długowieczność stelaża ławki.

 

3. Żeliwne ławki są łatwe w pielęgnacji

Przed okresem zimowym – czasem szczególnie trudnym dla mebli ogrodowych – warto zadbać o odpowiednią pielęgnację i zabezpieczenie ławek ogrodowych. Żeliwo jest pod tym względem materiałem szczególnie niekłopotliwym, nie wymaga stosowania specjalnych środków, ani przeprowadzania skomplikowanych zabiegów. Aby ochronić ławkę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i zapewnić ławce świetny wygląd w kolejnym sezonie, wystarczy odlewy dokładnie wyczyścić drucianą szczotką, a następnie pokryć preparatem antykorozyjnym.

Odpowiadając więc na pytanie, zawarte w tytule, z całą pewnością można stwierdzić, że żeliwne ławki ogrodowe są trwałe, pod warunkiem, że spełniają kilka podstawowych wymogów jakościowych. Nabywając ławki do ogrodu od rzetelnego producenta i sugerując się przy wyborze czymś więcej, niż tylko ceną produktu oraz stosując się do zasad pielęgnacji, można przez wiele lat cieszyć się wyjątkowym pięknem oraz solidnością ławek, posiadających żeliwne nogi. Oczywiście, w ławce, poza stelażem, bardzo ważna jest jakość materiału, z którego wykonano siedzisko oraz oparcie, dlatego kupując ławki ogrodowe, warto zwrócić uwagę także na drewno, którego użyto do produkcji. Decydując się na połączenie żeliwa i dobrego gatunkowo drewna, zyskujemy jakość, która spełni wszelkie nasze oczekiwania.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Zraszacze do trawnika i 5 innych elementów automatycznego systemu nawadniania

Wysokie temperatury wiosną i latem, zmniejszona ilość opadów atmosferycznych i duże wahania pogodowe sprawiają, że zdanie się jedynie na naturalne me...

Odpowiadamy na pytania związane z altanami ogrodowymi

Mała architektura to dość prężnie rozwijający się segment wyposażenia ogrodowego. Z uwagi na fakt, że z reguły są to rozwiązania mo...

Czy akcesoria ogrodowe są niezbędne w małym ogródku?

Bez względu na to, czy posiada się ogromną działkę, czy też wyłącznie malutki, przydomowy ogródek, akcesoria ogrodowe mogą okazać się ni...