Porady, Pielęgnacja, Prace w ogrodzie

Specjalistyczna wykaszarka bez wątpienia ułatwia wiele prac ogrodniczych i jest niezwykle pomocna. Współcześnie przy stosowaniu dużej ilości nowoczesnych technologii mamy do wyboru mnóstwo funkcji, które jeszcze bardziej usprawnią wykonywanie czynności z wykaszarką. Jedną z firm oferujących szeroki wybór różnorodnego sprzętu i akcesoriów jest marka McCulloch.

Marka z wieloletnią tradycją

Historia marki sięga roku 1943, kiedy to Robert McCulloch zainaugurował działalność firmy McCulloch Motors Company. Kiedy minęło kilka lat firma zmieniła siedzibę z Wisconsin na Kalifornię i wyprodukowała pierwszą pilarkę. Przełomowym momentem, który zrewolucjonizował branżę i ułatwił wiele prac wykonywanych w lasach, był rok 1949 i wprowadzenie lekkiej pilarki do obsługiwania przez jedną osobę. Lata 50. to okres wzmożonego rozwoju firmy i rozszerzenia grona klientów. Firma zmieniła nazwę na McCulloch Corporation w 1959 roku, a jej pilarki zaczęły zdobywać uznanie konsumentów na całym globie. W latach 70. i 80. firma produkowała już nie tylko pilarki, ale również inny sprzęt ogrodowy taki jak: nożyce do żywopłotu, dmuchawy i wyka szarki żyłkowe. Pod koniec lat 80. marka przeniosła się do Arizony. Została tam otwarta całkiem nowa siedziba oraz centrum dystrybucyjne. Cały czas stawiano na rozwój i wykorzystywanie do produkcji jak najbardziej zaawansowanych technologii. Od 2008 roku firma McCulloch należy do Husqvarna Group. Obecnie korzystając z oferty firmy możemy nabyć każdy sprzęt pomocny w pracy ogrodowej m.in. nożyce, kosiarki, traktory ogrodowe, pilarki.

Kosa spalinowa McCulloch

Jeśli potrzebujesz solidnej wykaszarki spalinowej to warto rozważyć ofertę McCulloch i przyjrzeć się zaletom modelu B40 B Elite. Jest to sprzęt, który z powodzeniem sprawdzi się nawet przy najtrudniejszych zadaniach. Posiada silnik skonstruowany w technologii OxyPower. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest redukcja spalin aż o 70%, mniejsze zużycie paliwa oraz uzyskanie większej mocy. Cały komplet tworzą następujące elementy: głowica żyłkowa, nóż i osłona Combi. Dzięki głowicy żyłkowej Tap’ n Go możliwa jest szybsza praca. Kolejną istotną funkcją urządzenia jest Soft Start, która redukuje siłę wykorzystywaną do uruchomienia, a tym samym znacznie ułatwia rozruch. Dodatkową wygodą są szelki z szerokimi pasami a także specjalnie regulowany uchwyt. Uruchamianie wykaszarki jest łatwiejsze dzięki ręcznej pompce paliwa. Ponadto, urządzenie posiada automatyczny włącznik/wyłącznik, układ tłumienia drgań oraz tarczę do trawy. Osłona Combi może być używana z nożem do trawy, ale również z głowicą żyłkową. Co więcej, możliwy jest sprawny i szybki demontaż filtra powietrza. Można go wykonać bez używania jakichkolwiek specjalistycznych narzędzi. Warto dodać, że w ofercie McCulloch znajdziemy też szereg akcesoriów do kosy np. okulary i osłonę na twarz, żyłki, świece zapłonowe i inne.

Więcej potrzebnych informacji o produktach, instrukcje obsługi, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej producenta: http://www.mcculloch.com/pl/products/trimmers-brushcutters/b40-b-elite/.

Postaw na jakość i zaawansowane technologie

Wybierając produkty marki McCulloch otrzymujemy gwarancje najwyższej jakości wykonania z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal oferowanego sprzętu. Ponadto, urządzenia są niezawodne i niezwykle trwałe oraz w znacznym stopniu usprawniają pracę. Urządzenia marki są łatwo dostępne i można je nabyć w sklepach na całym świecie, a najlepszą gwarancją ich jakości jest mnóstwo zadowolonych klientów, którzy od lat korzystają ze sprzętów McCulloch.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Porady, Pielęgnacja, Ochrona roślin

Gdy coś nie tak z asparagusem

Listki (gałązki) żółkną i opadają. Zbyt sucho lub za gorąco oraz (lub) niedobór pokarmów i światła. Sprawdź wilgotność i zasobność ziemi ...

Jesień w ogrodzie, przygotuj się do zimy

Jesień, to dla ogrodników, wymagająca pora roku. Choć mogło by się wydawać, że właśnie teraz można odpocząć. Nic bardziej myl...

Z odrobiną polotu, czyli sztuczne drzewa ogrodowe alternatywą dla żywych roślin

Jeśli z zamiłowania jesteś ogrodnikiem, to z pewnością wyczekujesz lata, by w końcu zobaczyć efekty swojej ciężkiej pracy. Często jednak ...