Porady, Pielęgnacja, Ochrona..

Rośliny doniczkowe

Storczyki ozdobą każdego domu - pielęgnacja

Storczyki są piękne dzięki egzotycznej urodzie i niebanalnym kolorom. Wiele osób boi ...

Trawniki

Roboty koszącePiękny i zadbany ogród jest marzeniem wielu osób, jednak utrzymanie go w nienagannej formie wymaga dużego nakładu pracy. Wiele osób posiadających ogrody nie ma wystarczającej ilości czasu, aby osiągnąć zadowalający ich efekt, a zatrudnianie ogrodnika jest luksusem, na który mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Dlatego także w ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się kosiarki automatyczne, dzięki którym utrzymanie pięknie przystrzyżonego trawnika jest możliwe do osiągnięcia nawet dla najbardziej zapracowanych osób.

 

Kosiarki bezobsługowe są to urządzenia, które po instalacji pracują całkowicie niezależnie od człowieka. Instalacja robotów koszących nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać – podstawą jest wyznaczenie obszaru, który ma zostać skoszony, a także obszarów które robot będzie miał omijać, takich jak oczka wodne, rabaty, drzewa itp. Obszar ten wydzielany jest przy pomocy specjalnego przewodu ograniczającego, który mocuje się nad ziemią. Kosiarka automatyczna działa na innej zasadzie, niż znane nam kosiarki obsługowe – nie kosi ona okazjonalnie (gdy trawa już urośnie), a raczej przycina nasz trawnik o kilka milimetrów każdego dnia, dzięki czemu trawa wygląda zawsze nienagannie, a także nie musimy się martwic o odpady, ponieważ ścięta w ten sposób trawa zostaje na glebie i działa jako naturalny nawóz. Kosiarka posiada również stację ładującą, do której wraca po skończonej pracy i oczekuje tam kolejnego dnia pracy. Przeszkody są omijane przez urządzenie bez problemu, a mokra czy gęsta trawa nie stanowią również problemu.

Cały przebieg działania kosiarki jest programowalny, ponieważ urządzenie łączy się z aplikacją dostępną w smartfonie przez Bluetooth, bądź można nim sterować za pomocą ekranu dotykowego.  Co więcej, nasza kosiarka może pracować w dowolnym, wybranym przez nas momencie – jeśli w ciągu dnia chcemy cieszyć się swoim ogrodem, możemy zaprogramować ją w taki sposób, aby działała ona w nocy. Dzięki autoprogramowaniu i specjalnym czujnikom, urządzenie nie kosi trawnika w tym samym miejscu więcej niż raz w trakcie jednego cyklu koszenia. Dzięki temu trawa staje się coraz piękniejsza, a my mamy więcej czasu dla siebie i naszej rodziny.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo
Jak pielęgnować trwanik?

Owoce / Warzywa

Szykujemy wrześniowe wysiewy. Skarby z własnego ogródka

Jeśli jesteście amatorami surówek i koktajli warto pomyśleć o zorganizowaniu własnego ogródka. Na...

Ogólna charakterystyka i klasyfikacja warzyw

Warzywa to rośliny zielne, których różne ich części używamy jako pokarm np.: korzenie łodygi liście kwiatostany owoce Spożywanie wa...