Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Wiszący promiennik zewnątrzny

Promiennik ciepła to prosty i bezpieczny sposób na ogrzanie tarasu wiosną i jesienią, przyda się także w letnie, chłodne wieczory. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

 

Spotkanie w gronie znajomych czy relaks w wygodnym fotelu? Każda chwila spędzona na tarasie może być magiczna. To dlatego z pewnym smutkiem witamy pierwsze jesienne chłody, które nieuchronnie zwiastują zakończenie sezonu tarasowego. Gdy temperatura spada poniżej 10 stopni, wypoczynek na zewnątrz staje się co najmniej niezbyt komfortowy, a imprezy lepiej jest przenieść do salonu.

Chyba, że zadbasz o to, by taras był ogrzewany. Wbrew pozorom nie wymaga to żadnych zmian w jego konstrukcji, nie wiąże się też z dużymi wydatkami, bo dobrej klasy promiennik ciepła kupisz już za kilkaset złotych. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów tych urządzeń – jak wśród nich wybrać model, który w twoim przypadku sprawdzi się najlepiej?

Promiennik ciepła: gazowy czy elektryczny?

W sklepach znajdziesz dwa rodzaje promienników ciepła: gazowe oraz elektryczne. Te pierwsze to zazwyczaj parasole cieplne z butlą gazową ukrytą w obudowie. Ich największe zalety to możliwość ustawienia z dala od źródeł energii elektrycznej oraz niskie ceny eksploatacji. Wady? Przede wszystkim fakt, że dopiero po chwili osiągają pełną moc, oraz potrzeba wymiany butli z gazem.

Elektryczne promienniki ciepła dostępne są w różnych wersjach, z których najpopularniejsze są urządzenia halogenowe (o większej mocy i zasięgu) oraz te z włóknem węglowym, które najlepiej sprawdzą się jako źródło ciepła dla jednej, najwyżej trzech osób.

promiennik ciepła Hadar marki Garden Point

Promiennik elektryczny: stojący, wiszący czy naścienny?

Funkcjonalność promiennika elektrycznego w dużej mierze zależy od tego, czy wybierzesz model stojący, wiszący, czy naścienny. Czym cechują się te rozwiązania?

Promienniki stojące to dobra opcja dla klientów szukających mobilnego, które będą mogli ustawić w dowolnym miejscu ogrodu. Wybierając jeden z nich, musisz liczyć się z tym, że zajmuje on sporo miejsca – nie sprawdzi się zatem na niewielkich tarasach. Będzie jednak idealnym rozwiązaniem, jeśli wraz lubisz spędzać czas z najbliższymi nie tylko na tarasie, ale też w pozostałych miejscach ogrodu.

Promienniki wiszące i naścienne niezbyt dobrze nadają się do przenoszenia, jednak pomagają zaoszczędzić miejsce na tarasie. Ich atut to też atrakcyjny wygląd, który z pewnością ucieszy miłośników dobrze zaaranżowanych ogrodów. Te pierwsze dostępne są w różnych kształtach, jednak zwykle imitują żyrandol lampy. Drugie natomiast najczęściej mają formę prostokątnego panelu, stanowiącego nienachalny dodatek. Warto zobaczyć więcej modeli promienników ciepła w ogrodosfera.pl.

promiennik ciepła Vega marki Garden Point

Promiennik ciepła: najważniejsze parametry

Przy wyborze promiennika ciepła warto zwrócić szczególną uwagę na następujące cechy:

  • moc: dostępne urządzenia mogą mieć moc od 800 do 5000 watów. Przyjmuje się, że do ogrzania 10 metrów kwadratowych potrzebny jest promiennik o mocy 1500 watów;

  • stopień ochrony IP: powinien być jak najwyższy, jeśli urządzenie będzie użytkowane w ogrodzie lub na niezadaszonym tarasie;

  • zdalne sterowanie: możliwość sterowania promiennikiem za pomocą pilota jest szczególnie ważna w przypadku urządzeń ściennych i wiszących, do których dostęp może okazać się trudny;

  • automatyczne wyłączenie: niektóre modele same wyłączają się, kiedy przez kilka minut nie przebywają w ich pobliżu ludzie. Ta opcja korzystnie wpływa nie tylko na koszty użytkowania, ale też bezpieczeństwo.

Tagi:
GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Girlandy ogrodowe - nowy trend w dekoracji ogrodu

Nie ma nic cudowniejszego od letnich, wakacyjnych wieczorów, które beztrosko spędzamy w naszym ogrodzie. By jeszcze bardziej podkreślić atmosferę oraz do...

Najlepsze koła do taczek

Wśród wielu sprzętów i narzędzi ogrodowych taczka jest jednym z najważniejszych przedmiotów, jakie powinien posiadać każdy kto zajmuje się pielęgnacją pr...

Jak wybrać lampy ogrodowe? Sposoby na dobre oświetlenie ogrodu

Podpowiadamy, jak wybrać lampy ogrodowe. Sprawdź, jakie są sposoby na dobre oświetlenie ogrodu, by połączyć w sobie funkcję praktyczną z es...