Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Drabina. Niby każdy wie jak poprawnie z niej korzystać, ale czy na pewno? Drabiny aluminiowe różnią się od siebie pod względem konstrukcji i przeznaczenia. Wyróżniamy drabiny rozstawne, przystawne, uniwersalne, wysuwane, wielofunkcyjne, magazynowe oraz dla elektryków. Prawidłowe korzystanie z każdej z nich gwarantuje bezpieczeństwo pracy.

Stabilność to podstawa

Drabiny rozstawne powinno się stawiać na płaskiej powierzchni. Jest to najbardziej klasyczny model, na który decyduje się większość klientów. Nie jest to sprzęt przeznaczony na schody czy nierówny teren, jednak wiele osób próbuje dostosować go do swoich domowych potrzeb, co może skończyć się nieszczęściem. Drabina posiada gumowe stopki zabezpieczają go przed poślizgiem i przewróceniem się. Jest to idealny wybór dla osób potrzebujących pomocy w domu, na przykład przy sprzątaniu wysokich półek, wieszaniu firan, malowaniu ścian czy myciu okien. Ważne jest jednak aby przy zakupie drabiny, pamiętać o wyborze solidnego producenta np. http://www.alve.pl/. Drabina sprawdzi się również w pracach ogrodowych – przy podcinaniu drzew i gałęzi czy zbieraniu owoców.

Drabiny przystawne

Drabiny przystawne, jak sama nazwa wskazuje, należy przystawić do pionowej powierzchni pod odpowiednim kątem. Właściwe zaparcie sprzętu o stabilne podłoże gwarantuje bezpieczeństwo na wysokości. Ten typ drabin świetnie sprawdza się w pracach na świeżym powietrzu – przy malowaniu ścian i czyszczeniu rynien.

Do zadań specjalnych

Z pewnością każdy widział zabawne zdjęcia "fachowców", którzy stawiają drabinę na drabinę i dają radę wykonać pracę. Ale nie trzeba robić tak szalonych rzeczy – gdy potrzebujemy naprawdę wysokiej drabiny należy sięgnąć po drabinę wysuwaną. Sprawdzi się szczególnie na budowie i podczas prac konserwatorskich.

Istnieją specjalne drabiny przeznaczone do stawiania na schodach. Są do tego odpowiednio przystosowane, dlatego praca na nich jest bezpieczna. Należą do grupy drabin uniwersalnych, ponieważ można ich używać jako drabiny wysuwane, wolnostojące bądź dwie osobne drabiny.

Drabin aluminiowych jest bardzo wiele na rynku. Trzeba zwrócić uwagę, aby korzystać z nich właściwie, zgodnie z przeznaczeniem. Zapewni to bezpieczeństwo użytkownikom. Najważniejsze, aby posługiwać się sprzętem z głową, a wszelkie prace domowe czy ogrodowe nie będą stanowiły problemu.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Wyposażenie, Woda, Oświetlenie, Meble

Jak urządzić mały ogród?

Aranżacja niewielkiego ogrodu to wyzwanie, przed którym musimy stanąć, jeśli mimo skromnej przestrzeni pragniemy cieszyć się rozsądnie rozplanowanym kawałkiem przydomowej zi...

Odpowiadamy na pytania związane z altanami ogrodowymi

Mała architektura to dość prężnie rozwijający się segment wyposażenia ogrodowego. Z uwagi na fakt, że z reguły są to rozwiązania mo...

Jak poprawnie wykonać system nawadniający ogród?

Skuteczność instalacji systemu nawadniającego ogród zależy w dużej mierze od jej zaprojektowania. Najczęściej projekt systemu nakłada się na projekt ogrodu, dz...