Oświetlenie, Narzędzia, Dekoracje

Drabina. Niby każdy wie jak poprawnie z niej korzystać, ale czy na pewno? Drabiny aluminiowe różnią się od siebie pod względem konstrukcji i przeznaczenia. Wyróżniamy drabiny rozstawne, przystawne, uniwersalne, wysuwane, wielofunkcyjne, magazynowe oraz dla elektryków. Prawidłowe korzystanie z każdej z nich gwarantuje bezpieczeństwo pracy.

Stabilność to podstawa

Drabiny rozstawne powinno się stawiać na płaskiej powierzchni. Jest to najbardziej klasyczny model, na który decyduje się większość klientów. Nie jest to sprzęt przeznaczony na schody czy nierówny teren, jednak wiele osób próbuje dostosować go do swoich domowych potrzeb, co może skończyć się nieszczęściem. Drabina posiada gumowe stopki zabezpieczają go przed poślizgiem i przewróceniem się. Jest to idealny wybór dla osób potrzebujących pomocy w domu, na przykład przy sprzątaniu wysokich półek, wieszaniu firan, malowaniu ścian czy myciu okien. Ważne jest jednak aby przy zakupie drabiny, pamiętać o wyborze solidnego producenta np. http://www.alve.pl/. Drabina sprawdzi się również w pracach ogrodowych – przy podcinaniu drzew i gałęzi czy zbieraniu owoców.

Drabiny przystawne

Drabiny przystawne, jak sama nazwa wskazuje, należy przystawić do pionowej powierzchni pod odpowiednim kątem. Właściwe zaparcie sprzętu o stabilne podłoże gwarantuje bezpieczeństwo na wysokości. Ten typ drabin świetnie sprawdza się w pracach na świeżym powietrzu – przy malowaniu ścian i czyszczeniu rynien.

Do zadań specjalnych

Z pewnością każdy widział zabawne zdjęcia "fachowców", którzy stawiają drabinę na drabinę i dają radę wykonać pracę. Ale nie trzeba robić tak szalonych rzeczy – gdy potrzebujemy naprawdę wysokiej drabiny należy sięgnąć po drabinę wysuwaną. Sprawdzi się szczególnie na budowie i podczas prac konserwatorskich.

Istnieją specjalne drabiny przeznaczone do stawiania na schodach. Są do tego odpowiednio przystosowane, dlatego praca na nich jest bezpieczna. Należą do grupy drabin uniwersalnych, ponieważ można ich używać jako drabiny wysuwane, wolnostojące bądź dwie osobne drabiny.

Drabin aluminiowych jest bardzo wiele na rynku. Trzeba zwrócić uwagę, aby korzystać z nich właściwie, zgodnie z przeznaczeniem. Zapewni to bezpieczeństwo użytkownikom. Najważniejsze, aby posługiwać się sprzętem z głową, a wszelkie prace domowe czy ogrodowe nie będą stanowiły problemu.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Altana w ogrodzie - rodzaje, zalety, jaką wybrać?

Ogród to nie tylko piękne kwiaty i drzewka, ale także budowle ogrodowe, które mają zdobić ogród i sprawiać, że znacznie ła...

Dodatki świetlne do ogrodu – sposób na zimową depresję

Nie ma co ukrywać, że aura jesieni i zimy w naszym kraju to wystarczający powód, aby wpaść w delikatną chandrę. Za...

Jak urządzić mały ogród?

Aranżacja niewielkiego ogrodu to wyzwanie, przed którym musimy stanąć, jeśli mimo skromnej przestrzeni pragniemy cieszyć się rozsądnie rozplanowanym kawałkiem przydomowej zi...