Altany ogrodowe, Domki

Domki do ogrodu

Dom już gotowy i przyszła kolej na urządzanie ogrodu? Nie może zabraknąć w nim funkcjonalnego domku ogrodowego, w którym przechowasz wszystkie potrzebne narzędzia lub miło spędzisz czas w letnie popołudnie. Dowiedz, jak wybrać gotowe domki drewniane na działkę, by jak najlepiej spełniły Twoje oczekiwania.

Altany ogrodowe

Altany ogrodowe są przeznaczone dla wszystkich, którzy popołudnia wykorzystują na relaks w ogrodzie. Altany to konstrukcje oparte na planie prostokąta lub innego wielokąta foremnego. Składają się ze specjalnie przygotowanej, drewnianej podłogi oraz wspartego na słupach zadaszenia. Choć na rynku nie brakuje także modeli zabudowanych ścianami. Takie altany ogrodowe umożliwiają wypoczynek w ogrodzie nawet w czasie deszczu, wiatru lub palącego słońca.

Domki ogrodowe to idealne rozwiązanie na czas grillowania czy spotkań towarzyskich. Jedzenie i rozmowy okażą się w nich jeszcze przyjemniejsze, ponieważ pod w altanie możesz postawić wygodne meble ogrodowe. Pamiętaj o tym, że altana będzie stanowić jedną z wizytówek Twojego ogrodu. Na rynku dostępnych jest mnóstwo altanek wykonanych w różnych stylach (zarówno zdobionych, jak i minimalistycznych). Dopasuj ją do aranżacji ogrodu i ciesz się niepowtarzalnym urokiem swojego azylu spokoju i relaksu.

Domki narzędziowe

Nie trzymaj narzędzi ogrodowych w domu lub garażu. Domki drewniane na działkę pełnią także funkcję małych magazynków i składów przedmiotów niezbędnych do uprawy i porządkowania ogrodu. W zależności od swoich potrzeb, zdecyduj, jak duży powinien być Twój narzędziowy domek. Jeśli posiadasz dużo narzędzi lub chcesz przechowywać w nim również rowery lub kosiarkę do trawy zdecyduj się na większą kubaturę. W przypadku mniejszych potrzeb postaw na mniej pojemne domki.

Niezależnie od tego, na jak duży domek się zdecydujesz, pamiętaj o tym, by jego wnętrze było ergonomiczne i zorganizowane w taki sposób, aby przechowywanie narzędzi nie przysparzało żadnych problemów. Zwróć uwagę na to, by znajdowały się w nim różnego rodzaju półki, wieszaki czy przegrody. Dzięki nim łatwo zorganizujesz miejsce dla wszystkich przedmiotów.

Zadaszenie ochroni Twoje narzędzia przed działaniem czynników atmosferycznych, przez co nie osiądzie na nich korozja ani zostaną uszkodzone przez żadne czynniki biologiczne. Natomiast zamykanie na zamek uchroni Twój sprzęt przed złodziejami.

Domki ogrodowe drewniane czy metalowe?

Jako materiał wykorzystywany do produkcji architektury ogrodowej zdecydowanie polecamy drewno. Jest przynajmniej kilka powodów, dla których sprawdza się ono zdecydowanie lepiej niż metal.

  • Konstrukcje drewniane są masywniejsze, a co za tym idzie, stabilniejsze. Dzięki czemu nie ulegają podmuchów wiatru.
  • Drewniane wnętrze nie nagrzewa się do tak wysokich temperatur jak wnętrza domków wykonanych z metali.
  • Odpowiednio zaimpregnowane wykazują trwałość przez wiele lat.
  • Drewno idealnie komponuje się z innymi materiałami wykorzystywanymi do urządzania ogrodu.

Masz więcej miejsca?

Jeśli dysponujesz większym terenem, który możesz wykorzystać jako miejsce dłuższego, wakacyjnego wypoczynku (np. nad jeziorem, przy lesie lub w górach), postaw w nich domki letniskowe. Nie musisz martwić się o projekt ich budowy. Dzisiaj dostępne są gotowe domki letniskowe, które posłużą Ci zarówno w użytku osobistym, jak i do wynajęcia dla osób, które zechcą spędzić w nim wakacje.

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Meble, Wyposażenie, Woda, Sprzęt

Drabina - zastanów się czy dobrze wykorzystujesz ten przedmiot w codziennych czynnościach?

Drabina. Niby każdy wie jak poprawnie z niej korzystać, ale czy na pewno? Drabiny aluminiowe różnią się od siebie pod wz...

Jak zadbać o drewniane meble ogrodowe?

Drewno to jeden z  najpiękniejszych materiałów, który sprawdza się nie tylko we wnętrzach, ale również w ogrodzie, na tarasie i ba...

Meble ogrodowe – wygodne spędzanie czasu na zewnątrz

Wiosna zbliża się dużymi krokami, z tego powodu coraz częściej i chętniej spędzamy czas poza domem. Ładna, słoneczna pogoda znacząco po...