Baza Firm Ogrodniczych


Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

Dane adresowe:

Ulica i Nr: Al. Ujazdowskie 4
Kod Pocztowy: 00-478
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Dane kontaktowe:

Strona www: www.ogrod.uw.edu.pl

Opis Firmy: Jest to miejsce szczególne, będące namiastką dzikiej przyrody w centrum wielkiego miasta. Stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość pogrążenia się w dowolnej chwili w inny, piękniejszy świat. Częsty z nim kontakt rozwija zmysł obserwacji, pozwala dostrzec nie tylko jego urok lecz także wielką różnorodność roślin. Niektóre z drzew sadzone były ręką założyciela Ogrodu, Michała Szuberta. Do takich należy ogromny buk zwyczajny (Fagus sylvatica) jeden z opiekuńczych duchów Ogrodu oraz przybysz z dalekich Chin, miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba), którego liść w kształcie wachlarza stał się symbolem Ogrodu.
Informacje:

Zasięg działalności: Lokalny

Firma występuje w kategoriach :
OGRODY BOTANICZNE, Ogrody roślin, Arboreta, Parki
Mapa:
Jak dojechać:

Dojazd komunikacją miejską: Autobusami 138, 143, 151, 182, 187, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 do przystanku pl. Na Rozdrożu; w zasięgu krótkiego spaceru aleją Wyzwolenia jest też stacja metra Politechnika.

Dojazd samochodem Trasą Łazienkowską (al. Armii Ludowej) od wschodu: należy zjechać drugim zjazdem, jeszcze przed tunelem, zaraz przed przystankiem autobusowym, i wjechać ślimakiem w Al. Ujazdowskie.

Dojazd Trasą Łazienkowską od zachodu: nie ma skrętu w prawo z al. Armii Ludowej w al. Ujazdowskie. Należy skręcić w prawo w Waryńskiego już na rondzie Jazdy Polskiej, następnie Boya-Żeleńskiego, przejechać pl. Unii Lubelskiej, Bagatelą i w lewo w al. Ujazdowskie. Ewentualnie można też skręcić w Polną zaraz za rondem Jazdy Polskiej, dojechać do pl. Unii Lubelskiej i dalej jak wyżej.
Galeria / Zdjęcia :
  

Szukaj Firmy

GARDENA — Inspirujące ogrodnictwo

Najchętniej czytane artykuły

Domek narzędziowy niezbędny na każdej działce

Na każdej posesji, działce rekreacyjnej czy nawet ogródku działkowym, z czasem zaczynamy gromadzić coraz większą ilość narzędzi, przyrządów i sprzętów. Je...

Aeracja, wertykulacja, piaskowanie - Zabiegi pielęgnacyjne trawnika

Aby prawidłowo pielęgnować nasz trawnik powinniśmy pamiętać o trzech hasłach jak: wertykulacja, aeracja i piaskowanie trawnika. Często zdarza się, że pa...

Ogólna charakterystyka i klasyfikacja warzyw

Warzywa to rośliny zielne, których różne ich części używamy jako po...